Translatorpay
Thread poster: Özgün Şerif
Özgün Şerif
Özgün Şerif  Identity Verified
Türkiye
Local time: 07:44
German to Turkish
+ ...
Aug 29, 2014

İngilizce forumlarda ödemeler için kullanılan şirketler hakkında araştırırken dikkatimo çekti. Bildiğim ödeme yöntemleri dışında (Paypal, Moneybookers gibi..) Translatorpay diye yeni Zelanda merkezli bir kuruluşa rastladım. Yalnızca tercümanlar için olan bir kuruşul gibi. Türkiye'de bunu kullanan var mı? Açıkçası ben yurtdışında en az masraflı ödeme yöntemlerini araştırıyorum. Bu konuda görüş bildirenlerden memnun olurum.

Bahsettiğim Translat
... See more
İngilizce forumlarda ödemeler için kullanılan şirketler hakkında araştırırken dikkatimo çekti. Bildiğim ödeme yöntemleri dışında (Paypal, Moneybookers gibi..) Translatorpay diye yeni Zelanda merkezli bir kuruluşa rastladım. Yalnızca tercümanlar için olan bir kuruşul gibi. Türkiye'de bunu kullanan var mı? Açıkçası ben yurtdışında en az masraflı ödeme yöntemlerini araştırıyorum. Bu konuda görüş bildirenlerden memnun olurum.

Bahsettiğim Translatorpay burada:
http://www.translatorpay.com/Home.aspx
Collapse

Halil Ibrahim Tutuncuoglu
Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Slmlr Aug 29, 2014

Özgün Şerif wrote:

Bahsettiğim Translatorpay burada:
http://www.translatorpay.com/Home.aspx

Ebay gibi bir devin desteğiyle ayakta duran paypal'la kimsenin rekabet edebileceğini sanmıyorum.
PayPal is an international e-commerce business allowing payments and money transfers to be made through the Internet.
On October 3, 2002, PayPal became a wholly owned subsidiary of eBay.[5] Its corporate headquarters are in San Jose, California,[2]

http://en.wikipedia.org/wiki/PayPal

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
PayPal vs. TranslatorPay Aug 30, 2014

Ben PayPal ile ilgili Halil beyin görüsüne katiliyorum. Ben de bir zamanlar (2004-2008) eBay kullaniyordum. O yillarda PayPal kullandim. PayPal gerçekten saat gibi isleyen bir sistem. Ancak, önemli bir dezavantaji var, hemen her islemden yüksek "fee" aliyor.

Verdiginiz linkte TranslatorPay için "No Fees" demis. Teorik olarak bu kulaga gayet iyi geliyor. Ancak, uygulamada nasildir, bilemiyorum. Ingilizce forumlarda sanirim bu konuda bilgi edinilebilir. Veya deneme ama�
... See more
Ben PayPal ile ilgili Halil beyin görüsüne katiliyorum. Ben de bir zamanlar (2004-2008) eBay kullaniyordum. O yillarda PayPal kullandim. PayPal gerçekten saat gibi isleyen bir sistem. Ancak, önemli bir dezavantaji var, hemen her islemden yüksek "fee" aliyor.

Verdiginiz linkte TranslatorPay için "No Fees" demis. Teorik olarak bu kulaga gayet iyi geliyor. Ancak, uygulamada nasildir, bilemiyorum. Ingilizce forumlarda sanirim bu konuda bilgi edinilebilir. Veya deneme amaçli kullanarak da bilgi sahibi olunabilir.

Sanirim millet PayPal'in pahalli olmasindan yaka silkmisti. Ben kullanirken de ayni dertten sikayetçi idim ama eBay kullanicilarina sunulan baska alternatif yoktu. TranslatorPay çevirmenlere sunulan iyi bir seçenege benziyor. Ama hemen herseyin bir dezavantaji vardir. TranslatorPay'in zayif yönü nedir, onu bilmiyorum. Websitesinde avantajlari siralanmis ama dezavantaji verilmemis.
Collapse

Recep Kurt
Recep Kurt  Identity Verified
Türkiye
Member (2011)
English to Turkish
+ ...
Şu anda faal değil Sep 1, 2014

TranslatorPay faaliyetlerini askıya almış durumda:

http://translatorpay.com/Service-interrupted-until-further-notice.aspx

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Translatorpay

Translation news in Türkiye

Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »