Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9] >
Powwow: Bucureşti - Romania

This discussion belongs to Powwows » "Powwow: Bucureşti - Romania".
You can see the powwows page and participate in this discussion from there.

Cristina Anghel
Cristina Anghel  Identity Verified
Romania
Local time: 00:08
English to Romanian
+ ...
Nici eu nu mananc cu forta :) Mar 22, 2005

In plus, nu e nunta...

 
eVerbum (X)
eVerbum (X)  Identity Verified
Local time: 00:08
English to Romanian
+ ...
De aceeaºi pãrere... Mar 22, 2005

Mai bine Tosca cu comandã liberã.

 
Mihaela Sinca
Mihaela Sinca  Identity Verified
Local time: 00:08
Member (2004)
English to French
+ ...
La fel... Mar 22, 2005

Si eu sunt de acord.

 
Mihai Badea (X)
Mihai Badea (X)  Identity Verified
Luxembourg
English to Romanian
+ ...
Condiþie Tosca Mar 22, 2005

La Tosca, singura condiþie pe care mi-a pus-o a fost sã-l anunþ mãcar cu o zi înainte dacã s-a schimbat numãrul de persoane. O sã vã rog ºi eu sã anunþaþi aici dacã în zilele urmãtoare intervine ceva care nu vã permite sã ajungeþi la vreuna dintre întâlniri. Sper sã nu fie cazul.

Aºtept în continuare pãreri cu privire la Derby. Oricum, se contureazã o tendinþã foarte clarã...
See more
La Tosca, singura condiþie pe care mi-a pus-o a fost sã-l anunþ mãcar cu o zi înainte dacã s-a schimbat numãrul de persoane. O sã vã rog ºi eu sã anunþaþi aici dacã în zilele urmãtoare intervine ceva care nu vã permite sã ajungeþi la vreuna dintre întâlniri. Sper sã nu fie cazul.

Aºtept în continuare pãreri cu privire la Derby. Oricum, se contureazã o tendinþã foarte clarã.
Collapse


 
Andreea Ciurea
Andreea Ciurea  Identity Verified
Romania
English to Romanian
+ ...
Tosca 1 pers. Mar 22, 2005

Avand în vedere cum sta treaba la Derby...optez si eu pentru Tosca.

 
Cristiana Coblis
Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Local time: 00:08
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
bah! Mar 22, 2005

Probabil Derby vrea sã ºtie cam câtã materie primã ºi ce fel sã cumpere. Dar nu cred cã e ceva de speriat, în fond nu vom fi chiar atât de mulþi ºi nu mergem sã mâncãn strictly! probabil a vrut sã ne convingã prin profesionalismul lui exemplar, dar ne-a speriat. Tant pis! Eu oricum mãnânc foarte puþin ºi mie mi-e totuna dacã mãnânc o salatã sau o supã colo sau dincolo.

 
Doru Voin
Doru Voin  Identity Verified
Romania
Local time: 00:08
English to Romanian
+ ...
La mine raman 2 pers la Tosca Mar 22, 2005



 
lucca
lucca
Romania
Local time: 00:08
English to Romanian
Cum vrea majoritatea Mar 22, 2005

Cred ca omul de la Derby nu face decat sa incerce sa fie profesionist (Cristiana are dreptate). In locul lui ce-ati face daca ati avea 20 clienti in plus in restaurant?

 
Dan Marasescu
Dan Marasescu  Identity Verified
Romania
Local time: 23:08
Member (2003)
English to Romanian
+ ...
Asa sa fie? Mar 22, 2005

Atunci de ce insista sa ne bage pe gat o gustare?

 
Ciprian Dumea
Ciprian Dumea  Identity Verified
Local time: 23:08
English to Romanian
+ ...
pentru mine e indiferent Mar 22, 2005

In fond, nu mancarea conteaza (asa de mult), cat intalnirea in sine.

 
Oana Clapa
Oana Clapa  Identity Verified
Belgium
Local time: 23:08
English to Romanian
+ ...
nu mi se pare corect Mar 22, 2005

in fond si la urma urmei, nu s-a anuntat ca facem petrecere, ci doar ca vrem rezervare la niste locuri. Mai ales ca de obicei genul asta de meniu fix devine destul de scump. Brr. Am vazut eu tot felul de preturi, mai jos de 4-500.000 nu te scoate nimeni...
Asa ca voi fi prezenta la Tosca


 
Maria Tulbure
Maria Tulbure  Identity Verified
Local time: 00:08
Member (2005)
English to Romanian
+ ...
Lamuriri Mar 22, 2005

Nici eu nu sunt de acord cu gustarea bagata pe gat! Dar va rog sa ma lamuriti: pana la urma se merge si la amiaza si seara la Tosca? Eu n-am nimic impotriva daca e asa.

 
Mihai Badea (X)
Mihai Badea (X)  Identity Verified
Luxembourg
English to Romanian
+ ...
Da Mar 22, 2005

Citind mesajele colegilor, se pare cã vom renunþa la Derby. (Foarte) probabil, vom merge ºi la prânz ºi pe searã la Tosca.

 
Oana Popescu
Oana Popescu  Identity Verified
Romania
Local time: 00:08
English to Romanian
+ ...
La spartul targului.. Mar 22, 2005

Votez si eu pentru Puccini, cu toate ca ma tenta Derby. Cred ca adevarul e pe undeva pe la mijloc. Patronului i-a mirosit de o comanda frumusica (20 persoane), dar se teme sa nu ocupam tot localul ore intregi tragand doar de un pahar cu suc. Oricum, unde o fi, numai sa fie;-)

 
Rodica Stefan
Rodica Stefan  Identity Verified
Local time: 00:08
Romanian to English
Tosca sa fie Mar 23, 2005

Ca si Oana, cred ca dpdv al patronului de la Derby e normal sa se astepte la o comanda sunbstantiala - restaurantul nu e terasa unde sa stai ore intregi la un suc (sau la o bere, in cazul unora). Daca am avea "garantia" ca pe 30 martie va fi cald si bine, am putea sta la terasa lor, fara prea multe pretentii. Dar asa, Tosca ramane intr-adevar solutia.

 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucia Leszinsky[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Powwow: Bucureşti - Romania






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »