letonika
Thread poster: Biruta MARKO
Biruta MARKO
Biruta MARKO  Identity Verified
Local time: 04:31
Member (2008)
Latvian to Spanish
+ ...
Aug 10, 2009

Labdien,
Es izmantoju manā darbā Terminoloģijas portālu, kurā ir publicēti LZA Terminoloģijas komisijas protokoli ar jaunajiem terminiem, kuri ir ļoti vērtīgi un noderīgi manā darbā. Vienīgā problēma ir tā, ka es neesmu spējīga atrast metodi kā un kur šos terminus varu meklēt automātiski. Ja es ievadu attiecīgo terminu angļu valodā šī portāla meklēšanas lodziņā, tad tas netiek atrasts. Pašlaik man šie protokoli ir izdrukāti un es cenšos tos pārlasīt v
... See more
Labdien,
Es izmantoju manā darbā Terminoloģijas portālu, kurā ir publicēti LZA Terminoloģijas komisijas protokoli ar jaunajiem terminiem, kuri ir ļoti vērtīgi un noderīgi manā darbā. Vienīgā problēma ir tā, ka es neesmu spējīga atrast metodi kā un kur šos terminus varu meklēt automātiski. Ja es ievadu attiecīgo terminu angļu valodā šī portāla meklēšanas lodziņā, tad tas netiek atrasts. Pašlaik man šie protokoli ir izdrukāti un es cenšos tos pārlasīt vaļas brīžos, bet visu atcerēties ir neiespējami. Esmu pārliecināta, ka ir iespējas šos ļoti vajadzīgos terminus atrast vieglāk un ātrāk. Varbūt kāds var man palīdzēt?
http://termnet.lv/DesktopDefault.aspx
Paldies.
Biruta.
Collapse


 
Vents Villers
Vents Villers  Identity Verified
Local time: 06:31
English to Latvian
+ ...
Nav jau to protokolu tik daudz... Aug 10, 2009

Ierosinu pašai savadīt ekseļa/tradosa datu baazē. Un ja nav laika to darīt, var kādam samaksāt, lai to izdara Jūsu vietā:)

 
Biruta MARKO
Biruta MARKO  Identity Verified
Local time: 04:31
Member (2008)
Latvian to Spanish
+ ...
TOPIC STARTER
letonika Aug 10, 2009

Paldies! Tieši ar to pašlaik nodarbojos!

 
NilsB
NilsB
Latvia
Local time: 06:31
English to Latvian
+ ...
Kādēļ ne Google? Aug 10, 2009

Biruta, Vent, iesaku vienkārši izmantot Google piedāvātās iespējas.

Meklēšanas lodziņā ierakstiet:
site:termini.letonika.lv
un aiz atstarpes meklējamo terminu. Atradīs!


 
Biruta MARKO
Biruta MARKO  Identity Verified
Local time: 04:31
Member (2008)
Latvian to Spanish
+ ...
TOPIC STARTER
Google Aug 11, 2009

Liels paldies par priekšlikumu. Es izmēģināju, bet man neizdevās...........Varbūt daru kaut ko nepareizi? Turpinu ar TRADOS.....

 
Vents Villers
Vents Villers  Identity Verified
Local time: 06:31
English to Latvian
+ ...
Tomēr Google Aug 13, 2009

Nevis "site:termini.letonika.lv", bet "jaunie termini" un aiz atstarpes meklējamo terminu (arī pēdiņās).
Pārīti terminu pamēģināju, manuprāt indeksējas ideāli. Viss ģeniālais ir vienkāršs - NilamB taisnība:)


 
Biruta MARKO
Biruta MARKO  Identity Verified
Local time: 04:31
Member (2008)
Latvian to Spanish
+ ...
TOPIC STARTER
Google Aug 13, 2009

Liels paldies! Tas dabojās lieliski! Es sazinājos ar LZA Terminoloģijas komisiju un pašlaik ir 1600 jauni termini un drīz tie tikšot ierakstīti datubāzē. Velreiz liels paldies un sveicieni no karstās Spānijas!

 
Dzintars Skarbovskis
Dzintars Skarbovskis  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 05:31
English to Latvian
+ ...
Papildināta informācijas tehnoloģijas un telekomunikācijas terminoloģija Oct 6, 2009

Portāla TermNet.lv terminoloģijas datubāze papildināta ar pēdējos gados Informācijas tehnoloģijas, telekomunikācijas un elektronikas terminoloģijas apakškomisijā apstiprinātiem terminiem. Datubāze papildināta ar vairāk nekā 2000 aktuāliem un standartu terminiem.

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


letonika






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »