numri lnj

English translation: ID Card Number

GLOSSARY ENTRY (DERIVED FROM QUESTION BELOW)
Albanian term or phrase:numri lnj
English translation:ID Card Number
Entered by: Chris Hughes

16:12 Mar 24, 2010
Albanian to English translations [PRO]
Law/Patents - Certificates, Diplomas, Licenses, CVs
Albanian term or phrase: numri lnj
Përshëndetje krejtëve!
Kam has në një shkurtesë që s'kam pa kurrë ma parë - "nr.lnj." (që poashtu po shkruhet "nr.lj.nj" në të njëjtin dokument) në një deklaratë personale të dhanë para një avokati në Kosovë. Shkurtesa përfshihet në detaljet personale të personit në fjalë dhe numri që e ndjek përmban 10 shifra gjithsej. A po din dikush çka do të thotë?
Faleminderit shumë për çfarëdo ndihmë!
Chris Hughes
United Kingdom
Local time: 19:49
ID Card Number
Explanation:
Përshëndetje Chris, bëhet fjalë për numrin e letërnjoftimit.

--------------------------------------------------
Note added at 1 day15 hrs (2010-03-26 07:38:08 GMT) Post-grading
--------------------------------------------------

Shumë faleminderit, Chris!
Selected response from:

Αlban SHPΑTΑ
United States
Grading comment
Faleminderit edhe niherë, Alban (dhe poashtu edhe juve, zotit Sedat). S'um kuptoj se pse s'e kam pa këtë shkurtesë ma parë! Mirë mbeçi.
4 KudoZ points were awarded for this answerSummary of answers provided
5 +6ID Card Number
Αlban SHPΑTΑ
5 +2ID Card Number
Sedat Limani


  

Answers


5 mins   confidence: Answerer confidence 5/5 peer agreement (net): +2
ID Card Number


Explanation:
Pajtojem me Albanin dhe bëhet fjalë për numrin e letërnjoftimit.

Sedat Limani
Albania
Local time: 20:49
Works in field
Native speaker of: Native in AlbanianAlbanian
Notes to answerer
Asker: Faleminderit shumë, Sedat!


Peer comments on this answer (and responses from the answerer)
agree  Medic-Translat
2 days 22 hrs

agree  Monika Coulson
4 days
Login to enter a peer comment (or grade)

3 mins   confidence: Answerer confidence 5/5 peer agreement (net): +6
ID Card Number


Explanation:
Përshëndetje Chris, bëhet fjalë për numrin e letërnjoftimit.

--------------------------------------------------
Note added at 1 day15 hrs (2010-03-26 07:38:08 GMT) Post-grading
--------------------------------------------------

Shumë faleminderit, Chris!

Αlban SHPΑTΑ
United States
Native speaker of: Native in AlbanianAlbanian
PRO pts in category: 4
Grading comment
Faleminderit edhe niherë, Alban (dhe poashtu edhe juve, zotit Sedat). S'um kuptoj se pse s'e kam pa këtë shkurtesë ma parë! Mirë mbeçi.
Notes to answerer
Asker: Albani i nderuar - faleminderit shumë për xhevapin tuaj të shpejtë! Mendova se duhej të ishte qashtu, dhe faktikisht e kisha përkthye përkohësisht si "ID number". Ama shkurtesa "nr.lj.nj" që poashtu u duk në dokument më bëri me dyshue ka pak. Ju falënderoj (juve dhe Sedatit) për konfirmim. Me nder qofshi.


Peer comments on this answer (and responses from the answerer)
agree  Elvana Moore
22 mins
  -> Faleminderit!

agree  Sherefedin MUSTAFA
41 mins
  -> Faleminderit!

agree  Medic-Translat: Pajtohem plotësisht.
1 hr
  -> Faleminderit!

agree  Ahmet Murati
18 hrs
  -> Faleminderit!

agree  Monika Coulson
4 days
  -> Faleminderit Monika!

agree  Eva T
14 days
  -> Faleminderit Eva!
Login to enter a peer comment (or grade)Login or register (free and only takes a few minutes) to participate in this question.

You will also have access to many other tools and opportunities designed for those who have language-related jobs (or are passionate about them). Participation is free and the site has a strict confidentiality policy.

KudoZ™ translation help

The KudoZ network provides a framework for translators and others to assist each other with translations or explanations of terms and short phrases.


See also:

Your current localization setting

English

Select a language

Term search
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search