Ucuz köle aranıyor
Thread poster: Emin Arı
Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
Local time: 09:25
English to Turkish
+ ...
Feb 12, 2020

Maaş acaba yol masrafını ne kadar karşılar.

https://www.kariyer.net/is-ilani/zift-organizasyon-tercuman-cevirmen-2463748

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
... Feb 12, 2020

takım elbise ayrıntısı gözüme takıldı. müşteri ile yüz yüze görüşmüyor, bu takım elbise niçin?
asgari ücretten 300 tl fazlasına üniversite okumak?

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Cheap versus Expensive Feb 14, 2020

Bir kisinin kendi emegine biçtigi deger o kisinin özgüveni ile dogru orantilidir. Örnegin, ilkokul mezunu elemanlarin kendilerine özgüvenleri yoksundur ve sadece asgari ücret için çabalarlar. Öte yandan, Ph.D. sahibi bir insanin genellikle özgüveni yüksektir ve asgari ücretin muhtemelen en az on katini hedefler. Bu örnekten özgüvenin egitim seviyesi ile ilintili oldugunu söylemek mümkündür.

Bazi sirketler bilerek özgüveni düsük eleman ise almak isterler �
... See more
Bir kisinin kendi emegine biçtigi deger o kisinin özgüveni ile dogru orantilidir. Örnegin, ilkokul mezunu elemanlarin kendilerine özgüvenleri yoksundur ve sadece asgari ücret için çabalarlar. Öte yandan, Ph.D. sahibi bir insanin genellikle özgüveni yüksektir ve asgari ücretin muhtemelen en az on katini hedefler. Bu örnekten özgüvenin egitim seviyesi ile ilintili oldugunu söylemek mümkündür.

Bazi sirketler bilerek özgüveni düsük eleman ise almak isterler çünkü bu tür elemanlar her ne kadar yüksek performans göstermese de ileride sirket için bir sorun olmayacagini düsünürler. Egitimli bir eleman düsünür, muhakeme eder, analiz eder, sorgular, sorumluluk bilinci yüksektir. Bu tür sirketler bu yetileri istemezler, Emin beyin yukarida ifade ettigi gibi sadece "köleler" isterler.

Günümüzün Google, Microsoft gibi sirketleri yüksek derecede egitimli ve kalifiye eleman çalistirirlar çünkü bu sirketlerin hedefleri de yüksektir. Yukaridaki örnekteki gibi köleler çalistirmak asla istemezler çünkü bilirler ki ilerleme Ph.D. veya M.S. sahibi zeki insanlarin elindedir. Egitimin degerini yine egitimli insanlar bilir. Lise mezunu birine Ph.D.'nin yararini asla anlatamazsiniz çünkü anlamaz.

Çevirmen ücretlerine gelince, ProZ'da herkesin bildigi ve kullandigi Community Rates asagidaki tabloyu veriyor.

English to Turkish $0.10/wd $0.08/wd $34.29/hr $25.52/hr 2313

Sample size 2313 olan istatistiksel çalismaya göre sözcük basina ortalama ücret $0.10 ve minimum ücret $0.08 olarak veriliyor. Saat ücreti ise ortalama $34.29 ve minimum ücret $25.52 olarak veriliyor. Eger sizin ücretiniz bu braketlerin disinde ise revize etme zamani geldi demektir. Benim ücretim bu braketlerin içindedir ve öyle kalacaktir çünkü ben sürekli Community Rates'i izliyorum.

Bu dünyada her zaman kalitenin bir bedeli ve degeri vardir. Siz ucuz bir eleman olmak isterseniz sizi ucuz eleman olarak kullanacak sirketleri kolayca bulabilirsiniz (Bakiniz yukaridaki örnek). Eger kendine güveni yüksek bir bireyseniz o zaman da bu nitelikteki sirketleri bulursunuz ve onlarla çalisirsiniz. Seçim tamamen sizindir. Yeter ki ne oldugunuzu bilin. Basarilar.
Collapse

Taner Tanrıöver

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Can I afford to retire? Feb 15, 2020

Ucuza çalismaktan gocunmayanlarin biraz ufuklarini genisletmek için.

https://www.msn.com/en-us/news/other/im-53-with-dollar14-million-and-a-paid-off-home-can-i-afford-to-retire/ar-BB1006AB?ocid=spartandhp

Orasi ABD burasi Türkiye diyenler olabilir ama ben örnegi perspektifl
... See more
Ucuza çalismaktan gocunmayanlarin biraz ufuklarini genisletmek için.

https://www.msn.com/en-us/news/other/im-53-with-dollar14-million-and-a-paid-off-home-can-i-afford-to-retire/ar-BB1006AB?ocid=spartandhp

Orasi ABD burasi Türkiye diyenler olabilir ama ben örnegi perspektifleri genisletmek amaciyla veriyorum. Basinizi devekusu gibi kuma gömmek size bir yarar saglamayabilir.
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Ucuz köle aranıyor

Translation news in Türkiye

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »