30 Nisan İstanbul buluşması
Thread poster: Eren Kutlu Carnì
Eren Kutlu Carnì
Eren Kutlu Carnì  Identity Verified
Italy
Local time: 03:28
Member
German to English
+ ...

Moderator of this forum
Apr 8, 2019

Herkese merhaba,

Nisan sonunda kısa süreliğine İstanbul'da olacağım ve İstanbul'da (Türkiye'de) yaşayan meslektaşlarımla tanışmayı isterim.

Bu vesileyle, 30 Nisan sabahı İstanbul'da bir Powwow düzenliyorum.

İlgilenenler http://www.proz.com/powwows/6935 adresinden katılımlarını teyit edebilir ya
... See more
Herkese merhaba,

Nisan sonunda kısa süreliğine İstanbul'da olacağım ve İstanbul'da (Türkiye'de) yaşayan meslektaşlarımla tanışmayı isterim.

Bu vesileyle, 30 Nisan sabahı İstanbul'da bir Powwow düzenliyorum.

İlgilenenler http://www.proz.com/powwows/6935 adresinden katılımlarını teyit edebilir ya da [email protected] adresimden benimle iletişime geçebilirler.

İyi çalışmalar
Eren Kutlu Carnì
Collapse

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Local time: 05:28
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Iyi Eglenceler Apr 9, 2019

Ne güzel. Mayis ortalarinda ben de bir 10 günlügüne Istanbul'a gidecegim. Denk düsseydi size katilirdim. Eminim Istanbul'da birçok üye vardir. Bir araya gelmisken su oylari da bir sayarsiniz.

Ali Bayraktar

Selma Dogan
Selma Dogan  Identity Verified
Local time: 05:28
English to Turkish
+ ...
İstanbul Powwow Hatırası May 2, 2019

Kesinlikle çok güzel, verimli bir buluşma oldu. Ben katıldığım için, hepinizle tanıştığım için çok memnunum. İleride daha geniş katılımlı buluşmalarda gelemeyenlerle de görüşmek dileğiyle, resimleri buraya ekliyorum.
(Soldan Sağa Ayça-Raffi-Selma-Eren-Pia)

IMG_0607

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

IMG_0614

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

30 Nisan İstanbul buluşması

Translation news in Türkiye

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »