Yıl miladi 2016: Türkiye'de "Golpe de Estado" denemesi yapan şaşkınlar var
Thread poster: Adnan Özdemir
Adnan Özdemir
Adnan Özdemir  Identity Verified
Türkiye
Local time: 06:59
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
Jul 15, 2016

Evet demokrasimiz Batı Avrupa ayarında değil. Ülkemiz rahmetli Süleyman Demirel'in de belirttiği gibi "hiçbir zaman layıkıyla yönetilemedi".

Ancak, ne kadar şikayet edersek edelim "en kötü demokrasi en iyi askeri rejimden daha iyidir". Geçmişte; 1980 darbesinde Mamak Askeri cezaevinde işkence görmüş olan onlarca "Ülkücü" ve Devrimci" insan tanıdım. Duyduklarımı unutmam ve burada anlatmam olanaksız...

En son meydanlara Gezi sırasında Ankara'd
... See more
Evet demokrasimiz Batı Avrupa ayarında değil. Ülkemiz rahmetli Süleyman Demirel'in de belirttiği gibi "hiçbir zaman layıkıyla yönetilemedi".

Ancak, ne kadar şikayet edersek edelim "en kötü demokrasi en iyi askeri rejimden daha iyidir". Geçmişte; 1980 darbesinde Mamak Askeri cezaevinde işkence görmüş olan onlarca "Ülkücü" ve Devrimci" insan tanıdım. Duyduklarımı unutmam ve burada anlatmam olanaksız...

En son meydanlara Gezi sırasında Ankara'da çıkmıştım. Amacımız yine demokrasi idi. Yazgımızda mı vardır nedir? Bizim gibi "delilerin" yazgısı da meydanlar olsa gerek. Bu kez yine Ankara'ya meydanlara gidiyorum. Şu kadarcık bile olsa demokrasimizin değerini bilelim.

2016 yılında darbe yapmaya çalışmak nedir? Vergilerimizi bize silah çekmek için mi kullanıyorsunuz ey şaşkınlar!

Demokrasi; demokrasiiii demokrasiiii, daha çok demokrasi... Gerçek demokrasiyi hep birlikte kurmaya çalışalım.

Karaman'dan yola çıkıyoruz; bisikletle gidemeyeceğim ne yazıkki dönünce sürerim artık cinatlarımı...

Şimdilik hoşçakalın arkadaşlar. Dönünce güncellerim, acele yazdım.

[Edited at 2016-07-16 12:14 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Sürrealist salaklıklar... Jul 16, 2016

Canım Türkiye, Sevgili Çevirmen Meslektaşlarımız,

Gerçeküstü, tarihsel bir olaya tanıklık ettik. Dönüşte Konya'da mola verdik sevgili hemşehrilerimle.., kısa ve öz yazıyorum.

Demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Demokrasiye gönül veren, meydanları dolduran her siyasal görüşten tüm halkımız sağ olsun-var olsun.

Elinde işi olan lütfen çevirisine dönsün.

Mutlu ve demokrasili, barış içinde y
... See more
Canım Türkiye, Sevgili Çevirmen Meslektaşlarımız,

Gerçeküstü, tarihsel bir olaya tanıklık ettik. Dönüşte Konya'da mola verdik sevgili hemşehrilerimle.., kısa ve öz yazıyorum.

Demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Demokrasiye gönül veren, meydanları dolduran her siyasal görüşten tüm halkımız sağ olsun-var olsun.

Elinde işi olan lütfen çevirisine dönsün.

Mutlu ve demokrasili, barış içinde yaşayan bir ülke diliyorum hepimize; çocuklarımıza.

Sitres attım, ben de akşam işime dönüyorum.

Sevgilerimle
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
.. Jan 16, 2023

...

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Yıl miladi 2016: Türkiye'de "Golpe de Estado" denemesi yapan şaşkınlar var

Translation news in Türkiye

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »