İzmir'in Eryamanı
Thread poster: Ali Bayraktar
Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Apr 6, 2016

Herkese merhaba,

İzmir şehrinde Eryaman gibi geometrik düzenli ve sakin yerler neresi?
Belirli bir plana veya simetriye sahip sakin yerleşim birimi soruyorum.
Şehrin içi dışı, uzağı yakını fark etmez.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla,

M. Ali

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Local time: 06:59
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Gaziemir Apr 6, 2016

Eryaman derken nereyi kasdettiginizi anlamadim ama ben 1992 senesinden beri Izmir'in merkezine yakin olan Gaziemir ilçesinde yasiyorum. Burasi Izmir'e göre daha sakin ve daha düzenlidir. Izmir'in merkezine (hem Konak, hem de Alsancak) araçla 30 dakika kadar uzaktadir (otobüsle 45 dakika). Izmir'in güneyindedir. Bence en büyük avantaji Adnan Menderes Havalimanina araçla sadece 5 dakika uzakta olmasidir.

Gaziemir'de bir zamanlar Emlakbank'in yaptirdigi konutlar var. Bunl
... See more
Eryaman derken nereyi kasdettiginizi anlamadim ama ben 1992 senesinden beri Izmir'in merkezine yakin olan Gaziemir ilçesinde yasiyorum. Burasi Izmir'e göre daha sakin ve daha düzenlidir. Izmir'in merkezine (hem Konak, hem de Alsancak) araçla 30 dakika kadar uzaktadir (otobüsle 45 dakika). Izmir'in güneyindedir. Bence en büyük avantaji Adnan Menderes Havalimanina araçla sadece 5 dakika uzakta olmasidir.

Gaziemir'de bir zamanlar Emlakbank'in yaptirdigi konutlar var. Bunlar öyle lüks olmasa da altyapisi düzgün konutlardir. Otopark, okul, hastane, eczane, supermarket, AVM, fuar gibi olanaklara sahiptirler. Bildiginiz gibi bir evin degerini evin kendisinin yaninda, etrafindaki olanaklar da belirler. Gaziemir deniz kenari degildir ama denize 30 dakika uzakliktadir. Yakinindan otoyol geçer (Çesme, Bornova, Ankara, Istanbul'a ulasim kolayligi için).

Simdilik aklima gelenler bunlardir. Sorulariniz olursa yanitlamaya çalisirim.
Collapse

Duygu Mengioğlu
Duygu Mengioğlu
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Bostanlı Apr 6, 2016

Düzenliden kastettiğiniz nedir bilmiyorum ama Bostanlı diğer ilçelere göre bir nebze daha düzenlidir belli bir simetriye sahiptir. Örneğin sokak araları geniştir, araba park yeri bulmada sorun çıkmaz vs. Tabi bu benim şahsi fikrim.

Selcuk Akyuz
Selcuk Akyuz  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Bostanlı pek Eryaman'a benzemez Apr 7, 2016

Bostanlı, Ankara'da Bahçelievler ya da Aşağı Ayrancı, K. Esat benzeri bir yerdir.

Eryaman gibi toplu konutların olduğu semtler var ama Eryaman'ı Eryaman yapan üniversitelere yakınlığı değil mi? Gri Ankara'nın uzağında ama Sincan'ın yakınında

Bilmiyorum İzmir'de Eryaman'a benzeyen bir yer var mı, Evka-2 aklıma geldi ama çok uzun zamandır gitmediğim bir yer. Egekent de olabilir ya
... See more
Bostanlı, Ankara'da Bahçelievler ya da Aşağı Ayrancı, K. Esat benzeri bir yerdir.

Eryaman gibi toplu konutların olduğu semtler var ama Eryaman'ı Eryaman yapan üniversitelere yakınlığı değil mi? Gri Ankara'nın uzağında ama Sincan'ın yakınında

Bilmiyorum İzmir'de Eryaman'a benzeyen bir yer var mı, Evka-2 aklıma geldi ama çok uzun zamandır gitmediğim bir yer. Egekent de olabilir ya da pastoral bir hayat isterseniz Egekent'e komşu olan Ulukent.
Collapse

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Evka-5 veya Gaziemir Apr 7, 2016

Bostanlı güzeldir ama yaşanacak yer değil. Akşam vakti park etmek için yer bulmanız imkansız; evler birbirine bakar ve çoğu eski ve asansörsüzdür. Ankara'nın Bahçelievleri veya Esat'ına benzer. Orada yaşadığım için tavsiye etmem.

Gaziemir güzeldir, planlıdır.

Tercihiniz nedir? Ev mi satın alacaksınız yoksa kiralayacak mısınız? Bütçeniz nedir?

Bütçenize göre Mavişehir tarafı, evka konutları (evka 1, 2, 3, 4).

... See more
Bostanlı güzeldir ama yaşanacak yer değil. Akşam vakti park etmek için yer bulmanız imkansız; evler birbirine bakar ve çoğu eski ve asansörsüzdür. Ankara'nın Bahçelievleri veya Esat'ına benzer. Orada yaşadığım için tavsiye etmem.

Tercihiniz nedir? Ev mi satın alacaksınız yoksa kiralayacak mısınız? Bütçeniz nedir?

En iyisi bu semtlerde biraz gezip fikir almanız.

Güzel İzmir'e hoş geldiniz.
Collapse

Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Teşekkürler Apr 7, 2016

ATIL KAYHAN wrote:
.....
Simdilik aklima gelenler bunlardir. Sorulariniz olursa yanitlamaya çalisirim.

Teşekkürler Atıl Bey verdiğiniz bilgiler için.
Eryaman'dan kastım bu ilçenin düzenli toplu konutlardan geometrik yerleşimden oluşması.
Ben de simetri ve birbirinin aynısı olan evlere karşı ilgi var, içim öyle yaşam alanlarında rahat ediyor.

DuyguMengioglu wrote:
Düzenliden kastettiğiniz nedir bilmiyorum ama Bostanlı diğer ilçelere göre bir nebze daha düzenlidir belli bir simetriye sahiptir. Örneğin sokak araları geniştir, araba park yeri bulmada sorun çıkmaz vs. Tabi bu benim şahsi fikrim.

Teşekkürler Duygu Hanım
Atıl Bey'e de yazdığım gibi belirli bir düzen ve simetri kastediyorum.
Komün şehirler gibi (Çin, Sovyet, K.Kore şehirleri gibi)

Selcuk Akyuz wrote:

Bilmiyorum İzmir'de Eryaman'a benzeyen bir yer var mı, Evka-2 aklıma geldi ama çok uzun zamandır gitmediğim bir yer. Egekent de olabilir ya da pastoral bir hayat isterseniz Egekent'e komşu olan Ulukent.

Teşekkürler Selçuk Bey,
Yazmış olduğunuz yerleri resimlerden inceledim, bir de gelip görmek gerekecek tabi.

Emin Arı wrote:

En iyisi bu semtlerde biraz gezip fikir almanız.

Güzel İzmir'e hoş geldiniz.

Teşekkürler Emin Bey,
Henüz tam hoş gelmedim
2-3 ay sonra geleceğim
Muhtemelen gezmek ve görmek gerekecek.
Satın almak benim için şimdi imkansız, hem maddi olarak hem de yeni bir yer.
O yüzden.
Kiralayarak yerleşmem gerekecek.

Daha sonra bu başlıktan yine bilgi ve tecrübe isteyeceğim.

Tekrar teşekkürler

Herkese Saygılar,

M. Ali

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Gezmek ve Görmek Apr 8, 2016

Ali Bayraktar wrote:

2-3 ay sonra geleceğim
Muhtemelen gezmek ve görmek gerekecek.
Satın almak benim için şimdi imkansız, hem maddi olarak hem de yeni bir yer.
O yüzden.
Kiralayarak yerleşmem gerekecek.

Bizzat gezmek ve görmek bence de en iyi yol. Bu baglamda ben sizin yerinizde olsam emlak komisyoncularindan olabildigince uzak dururdum. Genel olarak benim onlarla ilgili deneyimim olumludan çok olumsuz tarafta olmustur. Kendiniz arastirip ev bulmanin dezavantaji biraz daha fazla vakit almasidir.

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Bir ihtiyacınız olursa Apr 8, 2016

Ali Bey,

Bir sorunuz veya ihtiyacınız olursa elimden geldiğince yardım etmek isterim. Şimdiden hayırlı olsun.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

İzmir'in Eryamanı

Translation news in Türkiye

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »