Pages in topic:   < [1 2 3] >
Yurt dışı çeviri hakkında
Thread poster: Mehmet Akıncı
Mehmet Akıncı
Mehmet Akıncı  Identity Verified
Türkiye
Local time: 21:55
Arabic to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Hesaba Transfer ve Skrill Mar 3, 2016

Haluk Erkan wrote:

2011'den bu yana yurt dışına çalışıyorum ve tüm müşterilerme iş tesliminden sonra iki haftalık ödeme süresi ôneriyorum. Genelde kabul ediyorlar, ancak kimileri aylık hesap kesimi uyguladıklarından bu her zaman teknik açıdan mümkün olmuyor.

Skrill hesabıma gelen EUR ve USD cinsi paraları İş Bankası'ndaki aynı türden hesaplara aktarıyorum. PayPal ödemelerindeki gibi döviz kurundan kaybım olmuyor. Ya da IBAN'la ücretler direk hesaba gônderiliyor. Benim tecrübelerime göre un uygun yöntem bu olsa gerek.

IBAN'la ücretlerin doğrudan hesaba gönderilmesi ile neyi kastediyorsunuz? Western Union değil mi? Yoksa tıpkı Türkiye içi bir hesaptan başka bir hesaba transferi mi kastediyorsunuz? Böyle ise bunun masrafı yok mu yurt dışı olunca?

Skrill'in işleyişi nasıldır kısaca?

Mehmet Akıncı
Türkiye
Arabic to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Tşk Mar 3, 2016

Adnan Özdemir wrote:

Mehmet Akıncı wrote:

Bir ay kadar süre aslında uzun. Hadi bir hafta olsun.

Avrupa genelinde ödemeler 30 günlük vade ile yapılıyor genelde.İşte bu, ekonominin zincirsel bağlantısına örnek olarak gösterilebilir. Çeviri işini aldıkları şirketler de belli bir vade ile ödeme yapıyorlardır bürolara. Bazıları 45 gün vade ile ödeme yapar. İspanya'da bu işlerde vadeler 60-90 güne kadar çıkabilir.

Özellikle yeni müşterilerle bu konuyu baştan konuşmak iyi olur. Belli bir pazarlık payınız çoğu zaman vardır. Müşteriye 1-7 gün içinde ödemesi halinde % 2-2,5 oranında indirim önerilebilir. Kabul eden olur, etmeyen de olur. Aslında memur olarak çalışanlar da 1 ay çalışıp aylıklarını öyle alıyorlar sanırım.

8 yıldır iş yaptığım bir müşterim var İspanya'da. Arkadaş 3 satırlık çevirilere bile 15€ min. değer biçiyor. Aramızda zamanla oluşan bir güven olduğu için bazen 4-5 ayda bir ödeme yapıyor...

Bu konuda tek tip bir şey söylemek olanaksız. Müşteri var, müşteri var.

Şimdilik bu kadar.

[Edited at 2016-03-03 12:38 GMT]

Bilgi için teşekkür. Öğrendiğimiz iyi oldu.

Elif Baykara Narbay
Elif Baykara Narbay  Identity Verified
Türkiye
German to Turkish
+ ...
SWIFT Mar 3, 2016

Mehmet Akıncı wrote:

IBAN'la ücretlerin doğrudan hesaba gönderilmesi ile neyi kastediyorsunuz? Western Union değil mi? Yoksa tıpkı Türkiye içi bir hesaptan başka bir hesaba transferi mi kastediyorsunuz? Böyle ise bunun masrafı yok mu yurt dışı olunca?

Söz konusu işlemin adı SWIFT'tir. Döviz hesabınıza döviz olarak para transferi yapılması işlemidir. Masrafı bankadan bankaya değişiklik gösterir. Garanti Bankası için aktarılan rakamın binde 3'ü (sanırım) ya da min. 30 USD komisyon geçerli. Diğer bankalar için de aşağı yukarı bu civardadır.

Adnan Özdemir
Adnan Özdemir  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
@ Elif Hanım Mar 3, 2016

Deneme-yanılma.

Bazı bankalar müşteriyi yolunacak Danimarka kazı sanabiliyor. Ben birçok banka denedim ve en sonunda yıllar önce İş Bankasında karar kıldım.

Bundan sonra ne olur bilemem ama İş Bankası insaflı bir bankadır (tık tık tık tahtaya da vurayım).

Skrill -> Müşteriye seçenek sunma bakımından bulunsun zararı olmaz. Skrill hesabı edinirseniz müşteriye Skrill'im da var diyebilirsiniz. İş bankası, Skrill'den para aktarm
... See more
Deneme-yanılma.

Bazı bankalar müşteriyi yolunacak Danimarka kazı sanabiliyor. Ben birçok banka denedim ve en sonunda yıllar önce İş Bankasında karar kıldım.

Bundan sonra ne olur bilemem ama İş Bankası insaflı bir bankadır (tık tık tık tahtaya da vurayım).

Skrill -> Müşteriye seçenek sunma bakımından bulunsun zararı olmaz. Skrill hesabı edinirseniz müşteriye Skrill'im da var diyebilirsiniz. İş bankası, Skrill'den para aktarma konusunda şimdiye değin bana hiç sorun çıkarmadı. Ki her zaman Skrill ile banka hesabıma para aktarma seçeneğini kullanmıyorum.

Şimdilik bu kadar.

[Edited at 2016-03-04 00:53 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
IBAN, SWIFT(BIC) Mar 3, 2016

IBAN, Avrupa ülkelerinde ve Türkiye'de artık uygulanması zorunlu olan bir sistemdir. SWIFT (BIC) eskiden beri var, bankanın uluslararası kodudur. Karışıklığa meydan vermemek için IBAN sisteminde karar kılınmış. Ayrıntılarına internetten bakılabilir.

Banka: TURKIYE IS BANKASI
SWIFT (BIC): ISBKTRIS
IBAN: TR54 4521 6845 0004 7321 7511 03
--------
Müşteriye, örnek banka bilgisi bu şekilde verilebilir. 4'erli hanelerle yazılırsa iyi olur.
... See more
IBAN, Avrupa ülkelerinde ve Türkiye'de artık uygulanması zorunlu olan bir sistemdir. SWIFT (BIC) eskiden beri var, bankanın uluslararası kodudur. Karışıklığa meydan vermemek için IBAN sisteminde karar kılınmış. Ayrıntılarına internetten bakılabilir.

IBAN: TR54 4521 6845 0004 7321 7511 03
--------
Müşteriye, örnek banka bilgisi bu şekilde verilebilir. 4'erli hanelerle yazılırsa iyi olur.

Western Union vb. ödeme sistemlerini hiç kullanmadım. Adınıza posta havalesi ile para göndermek gibi birşey olsa gerek. Daha çok bazı Arap ve Afrika ülkelerinde yaygın sanırım.

1) En güzeli banka havalesi
2) Yedekler: PayPal, Skrill
3) Zorunluluk varsa diğer seçenekler (Western Union, MoneyGram vb.)

---

Uluslararası para aktarımlarında muhabir (aracı) banka çok önemlidir. Yaygın olmayan küçük Türk bankaları muhabir bankalarla adamakıllı bir aracılık sözleşmesi yapamadıkları için, bazı türk bankaları fazladan gider kesintisi yapabilir.

Uluslararası havalelerde gönderen taraf; banka masrafını 1) tamamıyla ya da 2) % 50 oranında karşılayabilir 3) %100 size (bize) de yükleyebilir. Bunları da konuşmak gerekir müşterilerle.

Unutmayalım.

[Edited at 2016-03-04 01:40 GMT]
Collapse

Mehmet Akıncı
Türkiye
Arabic to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Yurt dışından para transferinde en uygun yöntem Swift mi Paypal mı? Mar 3, 2016

Adnan Özdemir wrote:

IBAN: TR54 4521 6845 0004 74321 7511 03
--------
Müşteriye, örmek banka bilgisi bu şekilde verilebilir. 4'erli hanelerle yazılırsa iyi olur.

Western Union vb. ödeme sistemlerini hiç kullanmadım. Adınıza posta havalesi ile para göndermek gibi birşey olsa gerek. Bazı Arap ve Afrika ülkelerinde daha çok kullanılıyor sanırım.

1) En güzeli banka havalesi
2) Yedekler: PayPal, Skrill

[Edited at 2016-03-03 14:33 GMT]

1. Adnan bey, tam da banka bilgisi nasıl vermeli diye düşünüyordum. Ziraat Bankası'nı aradım. Swift kodu (sizin yazdığınız) ve Şube kodu verilmeli dediler (örn. benim ki 0010). Sadece sizin verdiğiniz bilgileri vermem yeterli mi yoksa bu kodu da ekleyeyim mi? İsim yazmamız gerekmiyor sanırım.

2. Çeviri bürosu benden western union hesabı, paypal ve skrill hesabı istemiş. Şimdi ben bunların 3'ünü de vereyim mi? Skrill henüz yok. Paypal hesbı gibi çabucak açılacak bir hesapsa açabilirim. 3'ünü de verirsem en az masraflı olan hangisi ise onu gözetirler mi? Yoksa bana hangisi uygunsa onu belirleyip o hesabımla transfer edilmesini istemem mi daha uygun olur?

3. Western Union hesabı nasıl verilir? Sadece isim mi? İsim ve IBAN mı, ya da banka adı? (Siz kullanmadım diyorsunuz, kullanan biri cevaplar herhalde)

4. Paypal ve Skrill hesabı nasıl verilir müşteriye? Paypal hesabı verirken sadece paypal ile ilintili mail adresimizi vermemiz yeterli diye biliyorum.

5. Swift ve skrill masrafı nedir? Haluk beydi yanılmıyorsam Skrill hesabındaki dövizi doğrudan banka hesabına döviz olarak aktarabiliyormuş. Başka başlıkta bir arkadas bunun yolunun önce tl olarak bir Skrill hesabı açmak (zaten Türkiye'de sadece tl açıyormuş) sonra başka bir mail adresi dolar ya da yuro hesabı açmak sonra birinci hesabı kapatmalarını istemek olduğunu söylemiş.

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
@ Mehmet Bey Mar 3, 2016

Merhaba Mehmet Bey,

1) Adınızı-soyadınızı kesinlikle yazın (kimliğinizde nasıl geçiyorsa, malumunuz bazen adlarımızı kısaltıyoruz. Hasan Basri Karaca gibi. Havale size hangi ülkeden gelecek bilemiyorum. Avrupa ülkeleri için SWIFT (BIC) kodu + IBAN (Türkiye'de 26 haneli) yeterli. IBAN uygulamayan başka ülkelerde şube kodu da ayrıca gerekebilir. Zaten IBAN kullanan sistemlerde 26 haneli TR_sayı serisinin içinde şube kodu filan hepsi var. Siz yine de şube kod
... See more
Merhaba Mehmet Bey,

1) Adınızı-soyadınızı kesinlikle yazın (kimliğinizde nasıl geçiyorsa, malumunuz bazen adlarımızı kısaltıyoruz. Hasan Basri Karaca gibi. Havale size hangi ülkeden gelecek bilemiyorum. Avrupa ülkeleri için SWIFT (BIC) kodu + IBAN (Türkiye'de 26 haneli) yeterli. IBAN uygulamayan başka ülkelerde şube kodu da ayrıca gerekebilir. Zaten IBAN kullanan sistemlerde 26 haneli TR_sayı serisinin içinde şube kodu filan hepsi var. Siz yine de şube kodunu da verin.

2) Size en uygunu hangisi ise müşterinizle e-posta ile yazışarak "şöyle yapamazmıyız" diyerekten onu belirtmeniz iyi olur. Skrill'de yıllar önce kimlik doğrulama gerekiyordu, Kayıt işlemleri 20-30 gün sürebiliyordu, güncel durumu bilemiyorum Skrill'de. Almayı deneyin siz bakalım ne diyorlar Skrill sitesinden. Western Union hakkında: https://www.westernunion.com.tr/WUCOMWEB/staticMid.do?method=load&pagename=mtSendMoney
MoneyGram hakkında: http://global.moneygram.com/tr/tr

3) Hem Paypal hem Skrill için ilgili parasal kuruluşlarda hangi e-posta adıyla hesap açmışsanız onu belirtmeniz yeterlidir. Örn: [email protected]

4) Bunun yanıtını yukarıda güncellemiştim. Son oranları bilmiyorum ama banka hesabınıza para çekerken hem Paypal hem Skrill az bir gider keser, Skrill bu bakımdan hesaplıydı.

Siz, İş Bankası ya da beğendiğiniz bir bankada EUR/USD ne ise ondan vadesiz hesap açtırabilirsiniz. Skrill'den oraya aktarma yapabilirsiniz. Aktarmada az bi paranızı keserler. Bkz. Skrill sitesi

Müşteriniz size seçenek sunmuş. Bunlardan birinde karar kılarsınız.

Başka sorunuz olursa yine yanıtlarım.

[Edited at 2016-03-04 03:02 GMT]
Collapse

Mehmet Akıncı
Türkiye
Arabic to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Yurt dışından transfer için hesap bilgileri Mar 3, 2016

Adnan Özdemir wrote:

Merhaba Mehmet Bey,

1) Adınızı-soyadınızı kesinlikle yazın (kimliğinizde nasıl geçiyorsa, malumunuz bazen adlarımızı kısaltıyoruz. Mehmet Yakup Akıncı gibi. Havale size hangi ülkeden gelecek bilemiyorum. Avrupa ülkeleri için SWIFT (BIC) kodu + IBAN (Türkiye'de 26 haneli) yeterli. IBAN uygulamayan başka ülkelerde şube kodu da ayrıca gerekebilir. Zaten IBAN kullanan sistemlerde 26 haneli TR_sayı serisinin içinde şube kodu filan hepsi var. Siz yine de şube kodunu da verin.

2) Size en uygunu hangisi ise müşterinizle e-posta ile yazışarak "şöyle yapamazmıyız" diyerekten onu belirtmeniz iyi olur. Skrill'de yıllar önce kimlik doğrulama gerekiyordu, İşlemler 20-30 gün süre alabiliyordu, güncel durumu bilemiyorum Skrill'de. Almayı deneyin siz bakalım ne diyorlar Skrill sitesinden. Western Union hakkında: https://www.westernunion.com.tr/WUCOMWEB/staticMid.do?method=load&pagename=mtSendMoney

3) Hem Paypal hem Skrill için ilgili kurumlarda hangi e-posta adıyla hesap açmışsanız onu belirtmeniz yeterlidir. Örn: [email protected]

4) Bunun yanıtını yukarıda güncellemiştim. Son oranları bilmiyorum ama banka hesabınıza para çekerken hem Paypal hem Skrill az bir gider keser, Skrill bu bakımdan hesaplıydı.

Siz İş Bankasında EUR/USD ne ise ondan hesap açtırın vadesiz. Skrill'den oraya aktarma yapın. Aktarmada az bi paranızı keserler. Bkz. Skrill sitesi

Müşteriniz size seçenek sunmuş. Bunlardan birinde karar kılarsınız.

Başka sorunuz olursa yine yanıtlarım.

[Edited at 2016-03-03 16:00 GMT]

Bilgi için tekrar teşekkürler. Skrill'den hesap aldım. Hesabı türünü belirleyin Tl ya da başka bir kur dedi. Bir daha bunu değiştiremezsiniz dedi. Ben dolar tercih ettim. Daha sonra hali hazırda mevcut olan Ziraat bankası hesabımı da Skrill'e tanımladım. Gerekirse İş Bankası'ndan da ileride döviz hesabı açarım.

Çeviri bürosuna şu bilgileri gönderiyorum:

Name / Surname: M..... A....

Bank: T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.
IBAN: TR60 .... .... .... .... .... ..
SWIFT (BIC): TCZBTR2A
Bank Code: 0010

Paypal: [email protected]

Skrill: [email protected]

Bu şekilde doğrudur umarım. Onlara bırakayım hangi yolla göndereceklerini. Çünkü hangisi benim için daha uygun olur bilmiyorum. Gerci başlık altında bi arkadas kim hatırlamıyorum ismini, belli bir meblağın altında paypal uygundur demişti. Paypal'la gönderin mi desem bilmiyorum. Bu arada Firma anladığım kadarıyla Mısır'da çalışıyor. Yani Mısır'dan gönderilecek para.

[Edited at 2016-03-03 18:03 GMT]

[Edited at 2016-03-03 18:20 GMT]

Mehmet Akıncı
Türkiye
Arabic to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
USD hesabı Mar 3, 2016

Adnan Özdemir wrote:

Mehmet Akıncı wrote:

Bir ay kadar süre aslında uzun. Hadi bir hafta olsun.

Avrupa genelinde ödemeler 30 günlük vade ile yapılıyor genelde. İşte bu, ekonominin zincirsel bağlantısına örnek olarak gösterilebilir. Çeviri işlerini aldıkları şirketler de belli bir vade ile ödeme yapıyorlardır bürolara. Bazıları 45 gün vade ile ödeme yapar. İspanya'da bu işlerde vadeler 60-90 güne kadar çıkabilir.

Özellikle yeni müşterilerle bu konuyu baştan konuşmak iyi olur. Belli bir pazarlık payınız çoğu zaman vardır. Müşteriye 1-7 gün içinde ödemesi karşılığında % 2-2,5 oranında indirim önerilebilir. Kabul eden olur, etmeyen de olur. Aslında memur olarak çalışanlar da 1 ay çalışıp aylıklarını öyle alıyorlar sanırım.

8 yıldır iş yaptığım bir müşterim var İspanya'da. Arkadaş 3 satırlık çevirilere bile 15€ min. değer biçiyor. Aramızda zamanla oluşan bir güven olduğu için bazen 4-5 ayda bir ödeme yapıyor...

Bu konuda tek tip bir şey söylemek olanaksız. Müşteri var, müşteri var.

Şimdilik bu kadar.

[Edited at 2016-03-03 13:05 GMT]

Taner arkadaş demiş ki

tanert wrote:

Bir bankada USD hesabınız varsa oraya transfer etmelerini isteyin. Yoksa da öyle bir hesap açmanızı tavsiye ederim bu gibi işler için. Bazı firmalar sadece PayPal'la falan çalışır, onun için o gibi hesaplar da açmanız gerekebilir.

Ziraat Online İşlemlerden bir adete döviz hesabı açtım. Şimdi çeviri bürosu hesap no iban falan istemişti ya bu döviz hesabının iban nosunu vermem daha uygun olur herhalde demi? Şayet hesaba göndereceklerse yani SWIFT ile, bu durumda hesaba dolar olarak geldi diyelim. Ben bunu dolar olarak bankamatikten çekebiliyor muyum? Ya da bankadan? Bilen vardır herhalde.

Selcuk Akyuz
Selcuk Akyuz  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
kişisel bilgileri burada vermemek lazım Mar 3, 2016

Proz forumlarında banka hesabı, eposta adresi gibi bilgilerin paylaşılması başınıza dert açabilir.

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
@ Mehmet Bey Mar 3, 2016

Bana İş Bankasından sorarlardı lira mı avro mu diye, hep "avro" derdim. En güzeli gelen döviz cinsinden istemektir. Gelen dövizin cinsi neyse ondan vermeliler.

Banka havale masrafı ne kadar tutuyormuş Mısır-TR arası? Üstlenecekler mi havale masrafını acaba. Bunları bir sorun-konuşun bence.

Sonrasında en hesaplısını seçebilirsiniz. Ben Skrill de derdim açıkçası...

Verdiğiniz banka bilgileri doğru. Hem Paypal-Skrill e-posta adres
... See more
Bana İş Bankasından sorarlardı lira mı avro mu diye, hep "avro" derdim. En güzeli gelen döviz cinsinden istemektir. Gelen dövizin cinsi neyse ondan vermeliler.

Banka havale masrafı ne kadar tutuyormuş Mısır-TR arası? Üstlenecekler mi havale masrafını acaba. Bunları bir sorun-konuşun bence.

Sonrasında en hesaplısını seçebilirsiniz. Ben Skrill de derdim açıkçası...

Verdiğiniz banka bilgileri doğru. Hem Paypal-Skrill e-posta adreslerini hem de banka hesap numaranızı güncelleyerek bu sitede tanınmaz duruma getirirseniz iyi olur. Neme gerek bir de internetteki dolandırıcılarla uğraşmayın.

[Edited at 2016-03-04 00:37 GMT]
Collapse

Mehmet Akıncı
Türkiye
Arabic to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
skrill vs paypal Mar 3, 2016

burada güncel bir kıyaslama mevcut:

https://www.ewallet-optimizer.com/skrill/skrill-vs-paypal/

Skrill kumar işlerinde kullanıma izin veriyormuş. Paypal vermiyormuş. Bu nedenle paypal'ı tercih ediyorum ödemelerde.

Ayrıca skrill hakkında kötü deneyimler yaşanıyormuş.

... See more
burada güncel bir kıyaslama mevcut:

https://www.ewallet-optimizer.com/skrill/skrill-vs-paypal/

Skrill kumar işlerinde kullanıma izin veriyormuş. Paypal vermiyormuş. Bu nedenle paypal'ı tercih ediyorum ödemelerde.

Ayrıca skrill hakkında kötü deneyimler yaşanıyormuş.

https://eksisozluk.com/skrill--2693860

Yine kumar yönü ve kötü deneyimler için:

https://eksisozluk.com/moneybookers--758510?p=1
Collapse

Taner Tanrıöver
Taner Tanrıöver  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
ATM'den döviz Mar 4, 2016

Mehmet Akıncı wrote:

Ziraat Online İşlemlerden bir adete döviz hesabı açtım. Şimdi çeviri bürosu hesap no iban falan istemişti ya bu döviz hesabının iban nosunu vermem daha uygun olur herhalde demi? Şayet hesaba göndereceklerse yani SWIFT ile, bu durumda hesaba dolar olarak geldi diyelim. Ben bunu dolar olarak bankamatikten çekebiliyor muyum? Ya da bankadan? Bilen vardır herhalde.

Bazı ATM'lerden döviz çekilebiliyor diye biliyorum ama her ATM'de sunulan bir özellik değil. Ama bankadan her halükarda çekebilirsiniz tabii

Mehmet Akıncı
Türkiye
Arabic to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
tşk Mar 4, 2016

Taner bey.

Mehmet Akıncı
Türkiye
Arabic to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Süreç hakkında Mar 11, 2016

Daha sonra bakıp bilgi edinmek isteyenler için,

Haluk beyin önerdiği gibi Skrill'den hesap açmıştım. Yurtdışı çeviri bürosuna bu hesaba transfer yapabileceklerini söylemiştim. Aynı zamanda Ziraat online işlemlerden döviz hesabı açtım. Skrill'e bu hesap numarasının IBAN'ını tanımladım. Bu gün 80 dolar transfer yapmışlar. 80 doları ziraat dolar hesabına transfer ettim Skrill üzerinden. 4.41 dolar kesinti ile 2-5 gün içerisinde Ziraat dolar hesabına
... See more
Daha sonra bakıp bilgi edinmek isteyenler için,

Haluk beyin önerdiği gibi Skrill'den hesap açmıştım. Yurtdışı çeviri bürosuna bu hesaba transfer yapabileceklerini söylemiştim. Aynı zamanda Ziraat online işlemlerden döviz hesabı açtım. Skrill'e bu hesap numarasının IBAN'ını tanımladım. Bu gün 80 dolar transfer yapmışlar. 80 doları ziraat dolar hesabına transfer ettim Skrill üzerinden. 4.41 dolar kesinti ile 2-5 gün içerisinde Ziraat dolar hesabına paranın aktarılacağını bildirdi site.

Ziraat'i arayıp döviz hesabımdaki parayı nasıl alabileceğimi sordum. Bankamatiklerden çekemeyeceğimi ancak daha önceden görüşme koşuluyla şubelerden dolar olarak çekebileceğimi söylediler. Ayrıca dolar hesabındaki bu tuturı tl hesabına döviz bozdurma işleminden sonra transfer edebileceğimi söylediler. Bu durumda 2 lira gibi küçük bir miktar daha kayıp oluyor döviz bozma işlemi sebebiyle ki hiç bi şey değil. Yani kısaca yurt dışından 80 dolar 15 lira gibi bir tutar karşılığında elime geçmiş oluyor ki bence güzel. Yurt dışı ödeme alım işlemleri için daha iyi bir yol, öneri varsa alabiliriz.
Collapse

Pages in topic:   < [1 2 3] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Yurt dışı çeviri hakkında

Translation news in Türkiye

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »