Pages in topic:   [1 2] >
Arkadaşımız Alp Berker'i kaybettik
Thread poster: Özgür Salman
Özgür Salman
Özgür Salman  Identity Verified
Türkiye
Local time: 23:04
English to Turkish
+ ...

Moderator of this forum
Sep 19, 2015

Siteden ve forumdan tanıdığımız Alp Berker arkadaşımızı 16 Eylül'de maalesef trafik kazasında kaybetmişiz. Sitenin eski moderatörlerinden Özden aracılığıyla haberim oldu.

Alp Bey bir veya iki kez Powwow düzenlemişti sanıyorum, forum kullanıcılarımızın da tanıdığı bir isimdi. Ben de bir keresinde özelden bir konu hakkında kendisine danışmıştım, gayet ilgili bir şekilde cevap yazmıştı. Forumdan da kibar, iyi niyetli biri olarak tanırdım. Evl
... See more
Siteden ve forumdan tanıdığımız Alp Berker arkadaşımızı 16 Eylül'de maalesef trafik kazasında kaybetmişiz. Sitenin eski moderatörlerinden Özden aracılığıyla haberim oldu.

Alp Bey bir veya iki kez Powwow düzenlemişti sanıyorum, forum kullanıcılarımızın da tanıdığı bir isimdi. Ben de bir keresinde özelden bir konu hakkında kendisine danışmıştım, gayet ilgili bir şekilde cevap yazmıştı. Forumdan da kibar, iyi niyetli biri olarak tanırdım. Evli ve üç çocuk babasıymış. Allah rahmet eylesin, ailesine ve yakınlarına, dostlarına sabır versin...

Olayın haberi:
http://www.indystar.com/story/news/crime/2015/09/17/carmel-man-dies--70-crash/32544403/

İlanda yazdığına göre cenaze töreni ve defin ABD'de bugün gerçekleşecek. Adres de ilanda yazılı. Ayrıca doldurmak isteyecekler için sayfanın sağ üst köşesinde ziyaretçi defteri var:

http://www.legacy.com/obituaries/indystar/obituary.aspx?n=alp-ziya-berker&pid=175862156

Listesinde olmayanlar duvarına yazamıyor ama yazılanları görmek isterseniz Facebook sayfası da bu:

https://www.facebook.com/aberker1?fref=ts

[Değişiklik saati 2015-09-19 00:24 GMT]

[Değişiklik saati 2015-09-19 00:30 GMT]

[Değişiklik saati 2015-09-19 04:26 GMT]
Collapse

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Allah Rahmet Eylesin. Sep 19, 2015

Alp Berker'i ProZ'dan gayet iyi biliyorum. Güleç yüzlü birisiydi. Gerçekten çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin. Geride kalan ailesine sabir ihsan eylesin. Onu arayacagiz. Yasam maalesef kisa.

Bu vesileyle, kisisel gözlemlerimle iyi biliyorum ki Türkiye'de hala emniyet kemeri takmayan, trafik isiklarina uymayan, diger sürücülere ve yayalara saygi göstermeyen sürücüler var.

Halil Ibrahim Tutuncuoglu
Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Allah Rahmet Eylesin Sep 19, 2015

ve ailesine sabır versin. Mekanı cennet olsun ve şu anda ve bundan sonra en fazla ihtiyacı olacak şey olan duaları üzerinden eksik etmesin.

[Edited at 2015-09-19 07:20 GMT]

emine mizyal adsiz
emine mizyal adsiz  Identity Verified
Turkish to English
+ ...
Başsağlığı Sep 19, 2015

Yaşam denilen yolculukta insanların yolları kesişir, bazen girift bir biçimde, bazen de birkaç akılda kalan anıyla örülmüş olarak. Alp kardeşimizle de benim yolum büyük bir şevkle İstanbul'da düzenlediği Powwow'larda kesişti. Bu kısa dostluğun acı bir biçimde sona erdiğini duymak yakın ailesine ve arkadaşlarına olduğu kadar, benim gibi kendisi az tanıyan fakat anlamlı anılarla iz bıraktığı kişiler tarafından da üzüntü ile karşılanacaktır. Ailesine ve t... See more
Yaşam denilen yolculukta insanların yolları kesişir, bazen girift bir biçimde, bazen de birkaç akılda kalan anıyla örülmüş olarak. Alp kardeşimizle de benim yolum büyük bir şevkle İstanbul'da düzenlediği Powwow'larda kesişti. Bu kısa dostluğun acı bir biçimde sona erdiğini duymak yakın ailesine ve arkadaşlarına olduğu kadar, benim gibi kendisi az tanıyan fakat anlamlı anılarla iz bıraktığı kişiler tarafından da üzüntü ile karşılanacaktır. Ailesine ve tüm yakınlarına başsağlığı diler, Alp'e bu ikinci yolculuğunda sonsuz ışıklar diliyorum. Yaşam denilen yolculuk her yaşta kısadır, her yaşadığımız anın güzelliklerinin farkında olalım.Collapse

Murad AWAD
Murad AWAD  Identity Verified
Germany
Local time: 22:04
English to Arabic
+ ...

Moderator of this forum
Allah rahmet eylesin Sep 19, 2015

İyi bir kişiydi, kaza geliyorum demez, hepimizin başına gelebilir. Çok etkilendim ve üzüldüm, hayat çok garip ve bazen acımasız olabilir.
Allah'tan rahmet diliyorum ve ruhuna kuran kerim okuyacam.

Aziz Kural
Aziz Kural  Identity Verified
Türkiye
Member
English to Turkish
+ ...
Allah Rahmet Eylesin.. Sep 19, 2015

Şahsen tanımasam da ölüm haberine çok üzüldüm...
Allah Rahmet Eylesin....

Haluk Erkan
Haluk Erkan  Identity Verified
Türkiye
German to Turkish
+ ...
Alp'in Ardından Sep 19, 2015

Bu yaz Alp'le ikinci kez İstanbul'daki POWWOW toplantısında bir araya gelmiştik. Neşesi yerindeydi ve arkadaşlarla beraber güzel saatler geçirmiştik. Seneye beni ziyaret edeceğine dair söz vermişti. Alp, oldu mu şimdi? İnsan arkadaşına verdiği sözü tutmaz mı? Çok üzgünüm; kendimi tutamadım, ağlıyorum...

Tanrım, neden güzel iyi kullarını hep genç yaşta, hayata doyamadan yanına alırsın? Geriye kalanları sevdiklerinden mahrum edersin? Neden? Neden?

Güzide Arslaner
Güzide Arslaner  Identity Verified
Türkiye
Member (2010)
English to Turkish
+ ...
... Sep 20, 2015

Hiç tanımazdım, forumda sempatik bir yüz ve isim olarak biliyordum sadece. Gerçekten üzüldüm. Toprağı bol olsun.

Omer Dasbilek
Omer Dasbilek  Identity Verified
Türkiye
Member (2013)
English to Turkish
+ ...
Mekanı cennet olsun Sep 21, 2015

Şahsen tanımasam da çok üzüldüm. Allah mekanını cennet eylesin, geride kalanlara da sabırlar versin. Maalesef ölüm hepimizin kabul etmekte zorlandığı gerçeklerin en başında yer alıyor..

Adnan Özdemir
Adnan Özdemir  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
Sanatkârın Ölümü Sep 21, 2015

Gitti gelmez bahar yeli;
Şarkılar yarıda kaldı.
Bütün bahçeler kilitli;
Anahtar Tanrıda kaldı.

Geldi çattı en son ölmek.
Ne bir yemiş, ne bir çiçek;
Yanıyor güneşte petek;
Bütün bal arıda kaldı.

Cahit Sıtkı Tarancı

---

Değerli kardeşim Alp,

Gittiğin yerin, bu dünyadan daha güzel bir yer olmasını dilerim. Ölüm hakkında yazmak zor. Işıklar içinde yat. Adım ad�
... See more
Gitti gelmez bahar yeli;
Şarkılar yarıda kaldı.
Bütün bahçeler kilitli;
Anahtar Tanrıda kaldı.

Geldi çattı en son ölmek.
Ne bir yemiş, ne bir çiçek;
Yanıyor güneşte petek;
Bütün bal arıda kaldı.

Cahit Sıtkı Tarancı

---

Değerli kardeşim Alp,

Gittiğin yerin, bu dünyadan daha güzel bir yer olmasını dilerim. Ölüm hakkında yazmak zor. Işıklar içinde yat. Adım adım bizler de geliyoruz o tarafa doğru. Bu kesin.
Collapse

Selma Dogan
Selma Dogan  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Çok üzgünüm. Sep 21, 2015

Ben de şahsen tanımazdım ama forumlardan biliyorum. Uzun zaman önce tradosla ilgili forumda sorular sorduğumda emailime büyük bir incelikle bir manual göndermişti.

Bu dünyaya hoş bir seda bırakmaktan başka bir başarısı yok insanın aslında. Sanırım o da bunu başarmış.

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah.

Abdullah Yetim
Abdullah Yetim  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Mekanı Cennet Olsun Sep 21, 2015

Kendisiyle bir kez çalıştım nazik bir insandı. Duyunca üzüldüm, dua ettim.

Ayrıca, forumdaki arkadaşların meslektaşlarını sahiplenmeleri sevindirici.

Allah rahmet etsin.

Gonul Aydemir
Gonul Aydemir
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Üzgünüm Sep 21, 2015

Allah rahmet eylesin, çok ince ve yardımsever bir insandı. Seneler öncesi birkaç defa çalışıp görüşmüştük. Hatta birkaç hafta önce Linkedin'den beni tekrar bulmuştu. Bunun üzerine bu haberi hiç beklemiyordum. Gerçekten üzüldüm.

Recep Kurt
Recep Kurt  Identity Verified
Türkiye
Member (2011)
English to Turkish
+ ...
... Sep 22, 2015

Mekânın cennet olsun Alp...

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Allah rahmet eylesin Sep 23, 2015

Canayakın ve iyi bir insandı. Allah rahmet eylesin.

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Arkadaşımız Alp Berker'i kaybettik

Translation news in Türkiye

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »