Windows 10 ile ilgili bir püf nokta
Thread poster: Ali Bayraktar
Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Aug 20, 2015

Herkese merhaba
Belki aramızda bilmeyenler vardır diye Windows 10 ile ilgili bir püf noktayı paylaşmak istiyorum.

Windows 8 ve Windows 8.1'den Windows 10'a yükseltme yapan arkadaşlardan, bilgisayarlarından Windows 10 etkinleştirilmiş olanlar (Windows Etkinleştirildi yazar sistem bölümünde), diledikleri zaman yeni bir Wİndows 10 kurabilirler.
Bunu da yükseltmesiz yapabilirler.

Bu yasal bir yöntemdir.

Windows 10 yükseltmesini kur
... See more
Herkese merhaba
Belki aramızda bilmeyenler vardır diye Windows 10 ile ilgili bir püf noktayı paylaşmak istiyorum.

Windows 8 ve Windows 8.1'den Windows 10'a yükseltme yapan arkadaşlardan, bilgisayarlarından Windows 10 etkinleştirilmiş olanlar (Windows Etkinleştirildi yazar sistem bölümünde), diledikleri zaman yeni bir Wİndows 10 kurabilirler.
Bunu da yükseltmesiz yapabilirler.

Bu yasal bir yöntemdir.

Windows 10 yükseltmesini kurup yükselttiğinizde Windows 10 etkinleştirilirken bilgisayarınızı tanıyor.
Yani şu anda bilgisayarınız Microsoft sistemlerinde kayıtlı.

O nedne hangi windows 10 ile ücretsiz yükseltme ve etkinleştirme yaptıysanız o Windows 10'u bilgisayarınıza doğrudan USB veya DVD'den kurabiliyorsunuz.

Windows 10 kurulum USB'sini buradan oluşturabilirsiniz
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Kurulum sırasında etkinleştirme kodunu "skip" seçeneğini kullanarak geçin.
Windows kurulduğu anda kendisi etkinleşecektir.
Daha önceden kurulduğu için.

Bilmeyenler için ek bilgi olarak not düşmek istedim.

Saygılar,

M. Ali

[Edited at 2015-08-21 06:47 GMT]
Collapse

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Local time: 15:26
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
1M TL Aug 22, 2015

Veee simdi, bir milyon TL'lik soru:

MS Windows 10 tamamen Ingilizce olarak çalisabiliyor mu? Yani, Türkiye'de satin aldiginiz bir bilgisayarda kurulu olan Windows 10 Türkçe yerine Ingilizce çalisabilir mi?

Ali Bayraktar
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Evet Aug 22, 2015

ATIL KAYHAN wrote:

Veee simdi, bir milyon TL'lik soru:

MS Windows 10 tamamen Ingilizce olarak çalisabiliyor mu? Yani, Türkiye'de satin aldiginiz bir bilgisayarda kurulu olan Windows 10 Türkçe yerine Ingilizce çalisabilir mi?

Windows'da kurduktan sonra dili değiştirebiliyorsunuz (Seçtiğiniz klavye dili için klavye eklediğiniz yerden ara yüz dilini yükleyeceksiniz)

Ayrıca ilk mesajımda media creator var.
Oradan lisansına sahip olduğunuz windows 10'u istediğiniz dilde indirebiliyorsunuz.

Artık windows'da dil kısıtlaması kalmadı.

Windows 10 Pro lisansınız varsa Çince Windows 10 Pro için de kullanabilirsiniz, Arapça için de

Önceden sanırım windows 7'e kadar vardı o kısıtlama.

Saygılar,

M. Ali

Selcuk Akyuz
Selcuk Akyuz  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
dosyaların silinme riski var mı? Sep 7, 2015

Windows 8.1 üzerine 10 kurarken bilgisayarımızdaki dosyalara, programlara ne oluyor? Silinme riski var mı? Bilgisayar forumlarına göz attım fakat birinci elden deneyim sahibi olan varsa cevabını duymak isterim.

Selcuk Akyuz
Selcuk Akyuz  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
dosyalar silinmedi Sep 8, 2015

Selcuk Akyuz wrote:

Windows 8.1 üzerine 10 kurarken bilgisayarımızdaki dosyalara, programlara ne oluyor? Silinme riski var mı? Bilgisayar forumlarına göz attım fakat birinci elden deneyim sahibi olan varsa cevabını duymak isterim.

Riski göze alıp denedim, sorunsuz bir şekilde Windows 10'a geçtim. Silinen, kaybolan, çalışmayan bir şey yok.

XP'den 8.1'e, iki gün sonra da 10'a geçen biri olarak "aman, ne iyi yaptım" diyemiyorum. Bilgisayar değil de tablet kullanır gibiyim şu anda.

Windows bu kafayla devam ederse yakında ben de Mac kullanmaya başlayacağım sanırım.

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
IBM? Sep 8, 2015

Seneler önce birisinden duymustum. Belki bilenleriniz vardir. Adam IBM ne anlama geliyor, biliyor musunuz, diye sormustu. Ben de sizlere sormus olayim. Sizce ne anlama geliyor? International Business Machines dediginizi duyar gibiyim.

IBM açilimi Inferior But Marketable. Sonra adam demisti ki, IBM çalisanlari bunu komik bulmuyor.

Algeria
windows 10 hatası Oct 14, 2015

ben windows 10 a yükselttikten sonra bazı siteler Ör: oyunim.com bozuk gözükmeye başladı. bunun nedeni ne olabilir? not: win edge kullanıyorum

Ali Bayraktar
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
64 Bit mi? Oct 15, 2015

ben windows 10 a yükselttikten sonra bazı siteler Ör: oyunim.com bozuk gözükmeye başladı. bunun nedeni ne olabilir? not: win edge kullanıyorum

64 bit mi kurdunuz?

Önerim.
Makineniz 64 bit mimariye sahip olsa bile Linux ve Microsoft işletim sistemleri kurarken 32 bit'ini kurun.
Daha hızlı verim alırsınız.
64 bit mimari üzerine 64 bit işletim sistemi yavaşlığa neden oluyor.

Benim deneyimlerime göre böyle.

Windows 10 güzel bir işletim sistemi.
Ancak iş için sadeleştirmeniz gerek.
Anladığım kadarıyla Microsoft Windows 10 ile ev ve mobil kullanıcıları ön planda tutuyor.
İş için kullanım üçüncü planda.

Eğer gereksiz sistem programlarını istemiyorsanız şu linkten kaldırma komutlarını görebilirsiniz:
http://www.howtogeek.com/224798/how-to-uninstall-windows-10s-built-in-apps-and-how-to-reinstall-them/

Ben sadeleştirdim, sadece mail calendar uygulamasını bıraktım ve verimli kullanıyorum.

İyi çalışmalar

M. Ali

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Windows 10 ile ilgili bir püf nokta

Translation news in Türkiye

Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »