Diğer portallar hakkında
Thread poster: Aziz Kural
Aziz Kural
Aziz Kural  Identity Verified
Türkiye
Local time: 21:16
Member
English to Turkish
+ ...
Feb 10, 2015

Merhaba,
Şüphesiz proz.com özellikle Türkçe için her dilden 1 numaralı portal. Diğer portallara da ücretli üye olan var mı? Faydaları nelerdir?
Moderatörler bir mahsur görmüyorsa bu konuyu açmak istiyorum. Saygılarımla,
Aziz

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
diğer portallar Feb 11, 2015

Benim bildiğim birkaç portal var.

translationdirectory.com : işverenler söz birliği etmişçesine 0.05 euro /word üzerinden çeviri istiyorlar ya da site formatı böyle. şimdiye kadar buradan doğru dürüst iş alamadım. paralı üye olanlar da var ama buna değer mi bilmiyorum. şimdiye kadar sadece iki iş alabildim.

translatorbase.com: nadiren eng-tur, tur-eng çiftinde iş çıkıyor. zamanında paralı üye olmuştum ama yayınlanan çok az ilan nedeniyl
... See more
Benim bildiğim birkaç portal var.

translationdirectory.com : işverenler söz birliği etmişçesine 0.05 euro /word üzerinden çeviri istiyorlar ya da site formatı böyle. şimdiye kadar buradan doğru dürüst iş alamadım. paralı üye olanlar da var ama buna değer mi bilmiyorum. şimdiye kadar sadece iki iş alabildim.

translatorbase.com: nadiren eng-tur, tur-eng çiftinde iş çıkıyor. zamanında paralı üye olmuştum ama yayınlanan çok az ilan nedeniyle paralı üyelikten vazgeçtim. site kendini yeniledi ama çok geç kaldı.

translatorscafe.com : kaliteli bir portal, ücretli üye olunabilir diye düşünüyorum ama çok da dağılmak istemediğim için buraya pek yoğunlaşamadım. üye olan arkadaşlar fikir verebilir sanırım.

başka bir sürü tırıvı portal var ama ücretli veya ücretsiz üye olunacak kadar rağbet görmüyorlar.

zaman içinde dikkatimi çeken bir şey de bir portalda yayınlanan ilanın başka portallarda da yayınlanıyor olması. bu tabi ki bir kural değil ama sık sık karşılaştığım bir şey.

[Değişiklik saati 2015-02-11 08:08 GMT]
Collapse

betül asiye karpuzcu
betül asiye karpuzcu  Identity Verified
Turkish to English
+ ...
ben faydasını görmedim Feb 11, 2015

Önceden farklı sitelere paralı üyeliğim vardı. Bittikten sonra yenilemedim çünkü burası yetip artıyor, elimde iş varken (ki olmadığı pek olmuyor) buradaki ilanlara bile başvuramıyorum ki başka siteleri ne yapayım ayrıca 10 ilandan 8'i ortak çıkıyor diyebilirim.
Tartışmalar/networking/terminoloji vb. iş ilanı dışındaki konularda katkısı için düşünülebilir belki. O konuda da yine, burası y
... See more
Önceden farklı sitelere paralı üyeliğim vardı. Bittikten sonra yenilemedim çünkü burası yetip artıyor, elimde iş varken (ki olmadığı pek olmuyor) buradaki ilanlara bile başvuramıyorum ki başka siteleri ne yapayım ayrıca 10 ilandan 8'i ortak çıkıyor diyebilirim.
Tartışmalar/networking/terminoloji vb. iş ilanı dışındaki konularda katkısı için düşünülebilir belki. O konuda da yine, burası yeter de artar kullanmayı bilene, diyeceğim. Üstelik sık kullandığınız yerde meslekten insanları/müşterileri/ genel eğilimleri takip etmeniz daha kolay oluyor. Ben ağırlıklı akademik/tıp çalışıyorum çeviri sitesinden çok bu alanlardaki siteleri/mevzuları takip ediyorum işin açığı.
Bir kısım müşterilerimin zaten hiçbir siteden, portaldan iş yaptırmışlığı yok öte yandan illa ulaşmak isteyen de her türlü ulaşıyor. Ben bu nedenle pek çok yere bölünüp hepsini takip etmeye uğraşmanın gereksiz olduğuna karar verip bu kararımı hayata geçirdim.
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Diğer portallar hakkında

Translation news in Türkiye

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »