USD 0.10per word'e yakın ya da üzerinde yeni iş alan oldu mu
Thread poster: Aziz Kural
Aziz Kural
Aziz Kural  Identity Verified
Türkiye
Local time: 23:59
Member
English to Turkish
+ ...
Feb 5, 2015

Merhaba,
Forumda bazı arkadaşların 0.10 üzerinde (per word) işlerden bahsettiklerini zaman zaman görüyorum. Bunlar eskiden buldukları ya da sürdürdükleri işler olsa gerekir diye düşündüm. O nedenle son zamanlarda (son bir yıl içersinde diyelim) 0.10 USD'a yakın ya da üzerinde iş bağlantısı yapan kişiler tabiki firma adı vermeden per word - total sum ve tarih şeklinde girişler yapabilirlerse hep birlikte aydınlanmış oluruz.
Saygılarımla,
Aziz... See more
Merhaba,
Forumda bazı arkadaşların 0.10 üzerinde (per word) işlerden bahsettiklerini zaman zaman görüyorum. Bunlar eskiden buldukları ya da sürdürdükleri işler olsa gerekir diye düşündüm. O nedenle son zamanlarda (son bir yıl içersinde diyelim) 0.10 USD'a yakın ya da üzerinde iş bağlantısı yapan kişiler tabiki firma adı vermeden per word - total sum ve tarih şeklinde girişler yapabilirlerse hep birlikte aydınlanmış oluruz.
Saygılarımla,
Aziz

NOT lütfen yalnızca giriş yapalım maksadım bu konudaki fikirleriniz öğrenmek değil

[Edited at 2015-02-05 15:44 GMT]
Collapse

Selcuk Akyuz
Selcuk Akyuz  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
evet Feb 5, 2015

Yeni müşterilerden işler aldım ama benim için taban fiyat biraz daha yüksek.

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Evet/Hayir Feb 6, 2015

Ben (tam tarihini animsamiyorum ama) son iki-üç ay içerisinde $0.08 ücretli TR>EN tibbi uzun bir web sitesi çevirisini nazikçe reddetmek durumunda kaldim çünkü tip ile ilgili hiçbir bilgim yok.

Handan Ceyhan
Handan Ceyhan  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Ah şu taban fiyatlar!!! Feb 11, 2015

Selcuk Akyuz wrote:

Yeni müşterilerden işler aldım ama benim için taban fiyat biraz daha yüksek.

Selçuk bey,

Bu açıklamalarınıza bayılıyorum, ortaya üzerinde tartışılacak, konuşulacak hiçbir şey bırakmıyor. Ben 15 senedir bu sektörün içindeyim, çalıştığım yurtdışı firmalar iyi bir çevirmen olduğumu söylüyor, iyi bir çevirmen olduğumu biliyorum ama bir gün de bana rast gelmedi 0.10 ve üzerinde fiyat teklif eden firmalar.... Daha bugün bir ABD firması 0.045 uygun mudur diye mail atmış...

Meslek sırlarınızın bir kısmını paylaşır mısınız lütfen?

Selcuk Akyuz
Selcuk Akyuz  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
sır yok Feb 12, 2015

Türkçe bir İspanyolca, Fransızca, Rusça, Çince değil. Piyasada (yurtdışı piyasadan bahsediyorum) Türkçe çevirmen sayısı talepleri karşılayacak kadar çok değil.

Basit bir ekonomi kuralı var ortada, arz ve talebin kesiştiği noktada fiyat oluşuyor.

İkinci bir nokta ise, evet piyasada yeterli sayıda Türkçe çevirmen yok ama olanların da ancak çok küçük bir yüzdesi iyi çevirmen.

Yani taban fiyatınızı 0,20 Euro seviyesine kada
... See more
Türkçe bir İspanyolca, Fransızca, Rusça, Çince değil. Piyasada (yurtdışı piyasadan bahsediyorum) Türkçe çevirmen sayısı talepleri karşılayacak kadar çok değil.

Basit bir ekonomi kuralı var ortada, arz ve talebin kesiştiği noktada fiyat oluşuyor.

İkinci bir nokta ise, evet piyasada yeterli sayıda Türkçe çevirmen yok ama olanların da ancak çok küçük bir yüzdesi iyi çevirmen.

Yani taban fiyatınızı 0,20 Euro seviyesine kadar çıkartmak sizin elinizde. Daha yukarısını da hedeflerseniz, neden olmasın

Yabancı forumları takip edenler ortalama fiyatların ne düzeyde olduğu hakkında iyi kötü fikir sahibidir. Fiyatlarını internet sayfasında açıklayan yabancı büroların Türkçe için belirlediği fiyat genelllikle C grubu altında yazılır, nadir=pahalı.

25 yıldır çevirmenlik yapıyorum ama tanıdığım çok iyi çevirmenlerin sayısı bir elin parmakları kadar. Onların belirlediği taban fiyatlar da benimkinden yüksek olsun, itirazım yok.
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

USD 0.10per word'e yakın ya da üzerinde yeni iş alan oldu mu

Translation news in Türkiye

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »