Yardım İsteği: Word Tablosunda Sütun Çizgilerini Bağımsız Hareket Ettir(eme)mek
Thread poster: NecdetB
NecdetB
NecdetB  Identity Verified
Türkiye
Local time: 08:41
German to Turkish
+ ...
Jun 30, 2014

Herkese merhaba.

Word/Excel bilgimi tazeliyorum bir-iki gündür. Çevrilecek içeriğin tamamen tablo içinde yeraldığı (ve ne yazık ki taralı resim/pdf halinde) işler alıyorum kimi zaman. Şimdilik tablo görünümünü, ne denli karmaşık olursa olsun, InDesign ve Illustrator'da rahatlıkla hallediyorum. Ancak bu durumda teslim edebileceğim dosya formatı sadece pdf oluyor ama bazen, özellikle notere uğrayacak belgeler için, word dosyası (da) isteniyor.

... See more
Herkese merhaba.

Word/Excel bilgimi tazeliyorum bir-iki gündür. Çevrilecek içeriğin tamamen tablo içinde yeraldığı (ve ne yazık ki taralı resim/pdf halinde) işler alıyorum kimi zaman. Şimdilik tablo görünümünü, ne denli karmaşık olursa olsun, InDesign ve Illustrator'da rahatlıkla hallediyorum. Ancak bu durumda teslim edebileceğim dosya formatı sadece pdf oluyor ama bazen, özellikle notere uğrayacak belgeler için, word dosyası (da) isteniyor.

Aşağıdaki bağlantıda ekran görüntüsünü verdiğim durum için sorunum şu: Word'de (ver. 2013) oluşturduğum tabloda, her bir satırda farklı düşey konumlarda bulunan sütun çizgilerini birbirinden bağımsız (sağa-sola) hareket ettirebiliyorum - ta ki iki farklı satırdaki iki sütun çizgisi düşey olarak aynı düzey hizada buluşuncuya dek. Bir kez buluştuklarında, artık birlikte hareket ediyorlar. Bunun önüne nasıl geçebilirim? Kazayla ya da bir an için aynı hizaya geldikten sonra da bu ikisini birbirinden bağımsız nasıl hareket ettirebilirim?

Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim.

Ekran görüntüsü: https://docs.google.com/file/d/0BzEpxY6fk3v3eEwtb0VRcF9Mb1k/edit

Gezegen
Collapse

Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Sutunu seçerek Jun 30, 2014

Sütunu seçin (sol taraftan imleci koyduğunuzda bütün sütun seçilir)
Ondan sonra çizgiler birbirinden bağımsız hareket ederler.

NecdetB
NecdetB  Identity Verified
Türkiye
Local time: 08:41
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Harika! Jun 30, 2014

Çok teşekkür ederim hızlı yanıtınız için!

Meğer ne basitmiş (bilince, bilmeyince saatlerce araştır dur)!

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Yardım İsteği: Word Tablosunda Sütun Çizgilerini Bağımsız Hareket Ettir(eme)mek

Translation news in Türkiye

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »