sözlü çeviri
Thread poster: Mehmet Akıncı
Mehmet Akıncı
Mehmet Akıncı  Identity Verified
Türkiye
Local time: 14:59
Arabic to Turkish
+ ...
Jun 6, 2014

Merhaba, şimdiye kadar yazılı çeviri yapıyordum. Bir firma yurt dışından gelecek arap bir müşterisi için iki gün onunla beraber olarak çeviri hizmeti vermemi istiyor arap dilinde. Profesyonel değilim. Ancak iki tarafın anlaşmalarını sağlayabileceğimi düşünüyorum.

Tecrübesi olan arkadaşlar, ücretlendirme nasıl olmalıdır. İşyeri benim şehirimde. Sadece zamanımı verecegim bir de emek de olacak tabii ki.

Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
maliyet = alternatif maliyet Jun 8, 2014

Sözlü çeviri yapacağınız sürede harcayacağınız zamanı saat olarak hesaplayın (sadece müşteri ile geçirilen vakit değil, ulaşım, aradaki boşluklar vs.) ve saat ücretiniz ile çarpın. Benim aklıma gelen bu

Halil Ibrahim Tutuncuoglu
Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Arapça nispeten uç diller kategorisine girdiği için Jun 8, 2014

Emin Arı wrote:

Sözlü çeviri yapacağınız sürede harcayacağınız zamanı saat olarak hesaplayın (sadece müşteri ile geçirilen vakit değil, ulaşım, aradaki boşluklar vs.) ve saat ücretiniz ile çarpın. Benim aklıma gelen bu

hiç fikriniz yoksa İngilizce fiyatlarını öğrenip ikiyle çarpın . Korece olsaydı 5 le çarpın derdim rahatlıkla.

Mehmet Akıncı
Mehmet Akıncı  Identity Verified
Türkiye
Arabic to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Teşekkür ediyorum Jun 9, 2014

Teşekkürler arkadaşlar ikinize de.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

sözlü çeviri

Translation news in Türkiye

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »