Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7]
Skrill deneyimleriniz
Thread poster: Mustafa C. KATI

Hamid Aydin  Identity Verified
Turkey
Local time: 02:46
Member (2008)
English to Turkish
+ ...
Kur Dönüşümleri Aug 8

AykkA wrote:

Bende 100 Dolar üstünde bir para transferi yapmayı düşünüyorum, söylediğiniz gibi Euro hesabı açtığım takdirde parayı çevirirse (Dolardan-Euroya) o zaman kesinti yapar mı?

Bir diğer sorum da hesabı onaylatmak için para yüklemem gerekiyor o konuda siz neler yaptınız nasıl bir işlem yapmam gerekiyor?

Skrill, para hesaba geldiğinde USD para biriminden EUR para birimine otomatik dönüştürüyor. Türkiye'deki EUR hesabınıza aktarmada ise 5 EUR gibi bir komisyon alıyor.

Onaylatma işlemi için, Skrill'in mobil uygulaması üzerinden kimlik, fotoğraf kontrolleri yapılıyor. Hesabın onaylanması için kredi kartı ekleme seçeneğini kullanmıştım ben. Farklı bir doğrulama yöntemi var mı bilemiyorum.

AykkA
Turkey
Kur Aug 8

Hamid Aydin wrote:

AykkA wrote:

Bende 100 Dolar üstünde bir para transferi yapmayı düşünüyorum, söylediğiniz gibi Euro hesabı açtığım takdirde parayı çevirirse (Dolardan-Euroya) o zaman kesinti yapar mı?

Bir diğer sorum da hesabı onaylatmak için para yüklemem gerekiyor o konuda siz neler yaptınız nasıl bir işlem yapmam gerekiyor?

Skrill, para hesaba geldiğinde USD para biriminden EUR para birimine otomatik dönüştürüyor. Türkiye'deki EUR hesabınıza aktarmada ise 5 EUR gibi bir komisyon alıyor.

Onaylatma işlemi için, Skrill'in mobil uygulaması üzerinden kimlik, fotoğraf kontrolleri yapılıyor. Hesabın onaylanması için kredi kartı ekleme seçeneğini kullanmıştım ben. Farklı bir doğrulama yöntemi var mı bilemiyorum.

Peki o zaman USD mi yoksa EUR hesabımı açmalıyım hangisi daha doğru olur?

Hamid Aydin  Identity Verified
Turkey
Member (2008)
English to Turkish
+ ...
Kur Aug 8

AykkA wrote:

Tutar otomatik olarak EUR'ya düşük kurdan çevrildiği için USD para biriminde açmanızın pek bir anlamı yok. Daha önce de belirtildiği üzere Türkiye'de yaşayan çevirmenler kur dönüşümlerinden en az düzeyde etkilenmek için EUR para biriminde Skrill hesabı açmalı ve EUR para biriminde banka hesap no.sunu Skrill hesabına tanıtmalı.

AykkA
Turkey
Kesinti durumu Aug 8

Hamid Aydin wrote:

AykkA wrote:

Tutar otomatik olarak EUR'ya düşük kurdan çevrildiği için USD para biriminde açmanızın pek bir anlamı yok. Daha önce de belirtildiği üzere Türkiye'de yaşayan çevirmenler kur dönüşümlerinden en az düzeyde etkilenmek için EUR para biriminde Skrill hesabı açmalı ve EUR para biriminde banka hesap no.sunu Skrill hesabına tanıtmalı.

Peki herhangi bir banka olur mu yani kesinti durumu için bende Enpara ve Yapıkredi var bunlardan çeksem kesinti yapar mı?

Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Turkey
Turkish to English
+ ...
Sep 9

[Edited at 2019-09-09 11:26 GMT]

Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Skrill deneyimleriniz

Advanced search

SDL MultiTerm 2019
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2019 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2019 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search