Denem Çevirlerinden sonra Deneme Redaksiyonları ve Doğu Kurnazlığı mı desem...?!?
Thread poster: Aziz Kural
Aziz Kural
Aziz Kural  Identity Verified
Türkiye
Local time: 13:33
Member
English to Turkish
+ ...
Jan 2, 2014

Merhaba ,
Yakın bir zamanda proz.com üzerinden bir potansiyel iş teklifi aldım. Şu anda hala açık görebilirsiniz ve Hintli bir firma. Benim başvurumu ve resumemi o kadar begenmisşler ki hemen bir deneme redaksiyon metni gönderdiler!!!
Metin üzerinde Avrupa'dan geldiğini belirten iş referans kodunu taşıyor! Sözde test redaksiyonunu ancak ödeme mukabilinde yapabileceğimi söyledim. Cevap yok. Ha bir de konu hakkında yarın iş tesliminden sonra görüşmek üzere bi
... See more
Merhaba ,
Yakın bir zamanda proz.com üzerinden bir potansiyel iş teklifi aldım. Şu anda hala açık görebilirsiniz ve Hintli bir firma. Benim başvurumu ve resumemi o kadar begenmisşler ki hemen bir deneme redaksiyon metni gönderdiler!!!
Metin üzerinde Avrupa'dan geldiğini belirten iş referans kodunu taşıyor! Sözde test redaksiyonunu ancak ödeme mukabilinde yapabileceğimi söyledim. Cevap yok. Ha bir de konu hakkında yarın iş tesliminden sonra görüşmek üzere bir SKYPE adresi verdiler. Ben uyardım aratık herkes kendisi bilir.
Yeni yıla da böyle girdik..
Selam,
Aziz
Collapse

Halil Ibrahim Tutuncuoglu
Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Türkiye
Turkish to English
+ ...
:) Jan 2, 2014

Aziz Kural wrote:

Merhaba ,
Metin üzerinde Avrupa'dan geldiğini belirten iş referans kodunu taşıyor! Sözde test redaksiyonunu ancak ödeme mukabilinde yapabileceğimi söyledim. Cevap yok. Ha bir de konu hakkında yarın iş tesliminden sonra görüşmek üzere bir SKYPE adresi verdiler. Ben uyardım aratık herkes kendisi bilir.
Yeni yıla da böyle girdik..
Selam,
Aziz

Ya bu Hintliler dünyanın her tarafındaki Türkçe-İngilizce işleri yüksek fiyatlardan kapıp 0,030 USD cent'e Türklere nasıl yaptırıyorlar gıpta ve merak ediyorum doğrusu. Yoga, meditasyon, telepati, telekinezi vs bilmediğimiz teknikler mi kullanıyorlar acaba?

Aziz Kural
Türkiye
Member
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Büroları var, paslaşıyorlar Jan 2, 2014

Orada büroları var, paslaşıyorlar.
Selam,
Aziz

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Hintliler mi? Bana uzak Allah'a yakın olsunlar Jan 3, 2014

Teklif ettikleri sefil fiyatlar, ödemeleri sallamaları ve diğer atraksiyonları ile beni Budha'dan bile soğuttular. E-postada Hintli bir isim görünce hemen okumadan siliyorum.

Halil Ibrahim Tutuncuoglu
Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Sadece gerekirse Jan 3, 2014

Emin Arı wrote:

Teklif ettikleri sefil fiyatlar, ödemeleri sallamaları ve diğer atraksiyonları ile beni Budha'dan bile soğuttular. E-postada Hintli bir isim görünce hemen okumadan siliyorum.

Kasımpaşa pazarlığı ile ve hemen iş teslimi sonrasında ödeme şartı ile haklarından gelinebiliyor.:) Yine de verdikleri sefil fiyatlar bile Türkiye'deki fiyatların 2 misli.

Mustafa C. KATI
Mustafa C. KATI  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
aynı ben Jan 6, 2014

Emin Arı wrote:

"hay ağzınıza sağlık" diyorum daha da bişey demiyorum..

Aziz Kural
Türkiye
Member
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Recruiter'ın suçu yok ... Apr 8, 2015

Yine deneme metni yüzünden anlaşama olmadan bıraktığım bir iş teklifi hakkında yazmak istedim. Bir bayan (Avrupa) doğrudan proz.com üzerinden mesaj attı. Ben de tabi görüşelim dedim. Önce NDA ve iş yapma koşulları belgeleri gönderildi bu arada bir yerde bir deneme tercümesinden bahsedildiğini farkettim. Hemen ekledim 3 satırlık bir paragraf ya da red. Bana çok iş yapılabileceğini ve metnin 200 kelimelik olduğunu söyledi. O halde paralı olabilir dedim ve yazışma k... See more
Yine deneme metni yüzünden anlaşama olmadan bıraktığım bir iş teklifi hakkında yazmak istedim. Bir bayan (Avrupa) doğrudan proz.com üzerinden mesaj attı. Ben de tabi görüşelim dedim. Önce NDA ve iş yapma koşulları belgeleri gönderildi bu arada bir yerde bir deneme tercümesinden bahsedildiğini farkettim. Hemen ekledim 3 satırlık bir paragraf ya da red. Bana çok iş yapılabileceğini ve metnin 200 kelimelik olduğunu söyledi. O halde paralı olabilir dedim ve yazışma kesildi.
Şimdi bu kadına firma bu görevi vermiş ve kendisinden belli ki şu tarihe kadar şu şu dillerde eleman ayarlaması isteniyor. Bu eleman ne yapsın. Belli ki biraz kandırması lazım ve kaliteli çevirmen bulması da gerekli yoksa yine o hesap verecek. Ancak öte yandan bir hafta boyunca deneme tercümeleri ile uğraştığımı ve hiçbirinden bir daha iş çıkmadığını da hatırlatarak yazıma son veriyorum. Bunun nedeni çevirinin beğenilmemesi değil işin olmaması. Geçenlerde yaptığım ve ihaleye katılmak için istenen kısa pasaj son deneme tercümeme oldu.
Selamlar,
Aziz

[Edited at 2015-04-08 22:20 GMT]
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Denem Çevirlerinden sonra Deneme Redaksiyonları ve Doğu Kurnazlığı mı desem...?!?

Translation news in Türkiye

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »