Dakikası 1.50 USD'dan telefon çevirmenliği
Thread poster: Aziz Kural
Aziz Kural
Aziz Kural  Identity Verified
Türkiye
Local time: 09:43
Member
English to Turkish
+ ...
Dec 3, 2013

Merhaba,
Arkadaşlar dakikası 1.50 USD'dan telefon cevirmenliği teklifi geldi.
Konu yüksek gelir segmentinde yaşayanların Birleşik Krallıkta satın aldıkları Emlaklarla ilgili soru cevap tipi bir çalışma.
Sözlü çevirmen arkadaşlardan özellikle fikirlerini bekliyorum.
Selam ve bol kazançlar,
Aziz

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Payscale Dec 3, 2013

Ben istesem de bu ana kadar hiç sözlü çevirmenlik yapmadim ama eger yapsaydim bunun için belirledigim ücret saat basina $25.00 gibi bir degerdir. ProZ'da da bu rakami veriyorum. Sizin bahsettiginiz ücret saat basina brüt $90.00 gibi bir rakama geliyor. Bu durumda benim mütevazi ücretim ile bunun arasinda daglar kadar fark var. Benim ücretim sizin bahsettiginiz ücretin yaklasik % 28. kadar. Ben olsam isi tereddütsüz alirdim. Iyi çalismalar dilerim.

Halil Ibrahim Tutuncuoglu
Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Too good to be true Dec 3, 2013

Aziz Kural wrote:

Merhaba,
Arkadaşlar dakikası 1.50 USD'dan telefon cevirmenliği teklifi geldi.
Konu yüksek gelir segmentinde yaşayanların Birleşik Krallıkta satın aldıkları Emlaklarla ilgili soru cevap tipi bir çalışma.
Sözlü çevirmen arkadaşlardan özellikle fikirlerini bekliyorum.
Selam ve bol kazançlar,
Aziz

Too good if true

Adnan Özdemir
Adnan Özdemir  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
İşgöndereni incelemek gerekir Dec 3, 2013

İbrahim Bey'e katılıyorum.

Daha fazlasını kazanmak da güzel olur. İyice bir incelemek gerekir işgöndereni derim. OK ise -> OK

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
saati 90 dolar? Dec 4, 2013

bence bir araştırmak lazım, bu acaba çevirmenlik ücreti mi yoksa prim mi?

Nizamettin Yigit
Nizamettin Yigit  Identity Verified
Netherlands
Local time: 08:43
Dutch to Turkish
+ ...
Yanıltmış olmayayım Dec 14, 2013

Sayın Arı,

Bir saat boyunca yapılacak görüşme için kendi büronuzdan vereceğiniz bir hizmet için cazip bir ücretmiş gibi görünse de, görüşemelerin sürekli birkaç dakikalık olması durumunda attığınız taş ürküttüğünüz kurbağayı değmeyebilir.

Yani Her görüşme için bir dosya/liste tutacaksınız, görüşme saatlerini ayarlayacaksınız, veya önce sekreter arayacak, vs vs. Sonunda da her defasında bir haftalık veya aylık da olsa fat
... See more
Sayın Arı,

Bir saat boyunca yapılacak görüşme için kendi büronuzdan vereceğiniz bir hizmet için cazip bir ücretmiş gibi görünse de, görüşemelerin sürekli birkaç dakikalık olması durumunda attığınız taş ürküttüğünüz kurbağayı değmeyebilir.

Yani Her görüşme için bir dosya/liste tutacaksınız, görüşme saatlerini ayarlayacaksınız, veya önce sekreter arayacak, vs vs. Sonunda da her defasında bir haftalık veya aylık da olsa faturasını yapacaksınız. İş bitiminde bir e-mail yazmanız gerekebilecek.

Bu tür işlerde en az '15er dakikalık dilimler esas alınarak faturalanır. Adam 16,5 dakika görüştü ise, 16,5 x 1,50 değil, 30 dakikaymış gibi ücretlendirilir.

Hatırlatayım istedim

Sağlıcakla

Nizam Yigit
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Dakikası 1.50 USD'dan telefon çevirmenliği

Translation news in Türkiye

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »