Pages in topic:   < [1 2 3 4 5] >
Fiyatlar son zamanlarda tepetaklak...
Thread poster: Erkan Dogan
Post removed: This post was hidden by a moderator or staff member for the following reason: Unedited since a week
Duygu Mengioğlu
Duygu Mengioğlu
Türkiye
Local time: 20:32
Turkish to English
+ ...
... Mar 13, 2015

bu arada bu forumdaki insanlar neden bu kadar agresif anlayabilmiş değilim. ne zaman bir şey yazsam bin pişman oluyorum. bence herkes biraz daha dost canlısı olmalı.

Post removed: This post was hidden by a moderator or staff member for the following reason: Unedited since a week
Erkan Dogan
Erkan Dogan  Identity Verified
United States
Local time: 12:32
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Sagduyu Mar 13, 2015

Bence kirici olmaya gerek yok. Eger aramizda cok tecrubeli arkadaslar varsa, tecrubesi daha az olanlara daha kullanisli fikirler vermeli. Dogrulari konusurken edindiginiz tondan dolayi vermeye calistigimiz ana fikri kaybetmek bence kimseye faydali degil. Ozelden mesaj atarak tavsiye vermek iyi bir yontem mesela. Yoksa burada bazi eksiklikleri acikca adres gostererek tartismak kutuplasma getirir. Ayrica her fiyata her turlu musteri ve tercuman mevcuttu ve bu boyle olmaya da devam edecek, cunku ye... See more
Bence kirici olmaya gerek yok. Eger aramizda cok tecrubeli arkadaslar varsa, tecrubesi daha az olanlara daha kullanisli fikirler vermeli. Dogrulari konusurken edindiginiz tondan dolayi vermeye calistigimiz ana fikri kaybetmek bence kimseye faydali degil. Ozelden mesaj atarak tavsiye vermek iyi bir yontem mesela. Yoksa burada bazi eksiklikleri acikca adres gostererek tartismak kutuplasma getirir. Ayrica her fiyata her turlu musteri ve tercuman mevcuttu ve bu boyle olmaya da devam edecek, cunku yeni tercumanlar ekleniyor her zaman. Biz ne kadar tartisirsak tartisalim...

Ayrica ben bu basligi o zamanin kosullari cercevesinde acmistim ama acemilik iste, ne kadar dallanip budaklandigini gorecek bir vizyona sahip degildim. O yuzden o zamanin "son zamanlari" artik babamin deyisiyle muhur zamanlik oldu

[Edited at 2015-03-13 16:08 GMT]
Collapse

Duygu Mengioğlu
Duygu Mengioğlu
Türkiye
Turkish to English
+ ...
... Mar 13, 2015

Erkan Dogan wrote:

Bence kirici olmaya gerek yok. Eger aramizda cok tecrubeli arkadaslar varsa, tecrubesi daha az olanlara daha kullanisli fikirler vermeli. Dogrulari konusurken edindiginiz tondan dolayi vermeye calistigimiz ana fikri kaybetmek bence kimseye faydali degil. Ozelden mesaj atarak tavsiye vermek iyi bir yontem mesela. Yoksa burada bazi eksiklikleri acikca adres gostererek tartismak kutuplasma getirir. Ayrica her fiyata her turlu musteri ve tercuman mevcuttu ve bu boyle olmaya da devam edecek, cunku yeni tercumanlar ekleniyor her zaman. Biz ne kadar tartisirsak tartisalim...

Ayrica ben bu basligi o zamanin kosullari cercevesinde acmistim ama acemilik iste, ne kadar dallanip budaklandigini gorecek bir vizyona sahip degildim. O yuzden o zamanin "son zamanlari" artik babamin deyisiyle muhur zamanlik oldu

[Edited at 2015-03-13 16:08 GMT]

çok haklısınız, herkes burada meslekdaş olarak birbirine yardımcı olmalı, eğer daha çok bilgiliyse bilgi vermeli.

Omer Kartal, MA
Omer Kartal, MA  Identity Verified
Austria
Local time: 18:32
German to English
+ ...
. Mar 13, 2015

Siz tercümanlığı kıytırık bir diploma ile değerlendiriyorsunuz bir kere.

"kıytırık bir diploma", hoş bir ifade değil, Duygu Hanım. Bu alanda okuyan, mezun olan, bilimsel çalışmalar yapan tüm kişilere yönelik bir hakaret niteliğinde, zira bu alanda yer alan kişileri ve yapılan çalışmaları da "kıytırık" olarak nitelendiriyorsunuz dolaylı yoldan. Çünkü, "diploma", elde edilen bir sonucun kazanımıdır ve bunun için öncesinde yapılan tüm işlemleri ve bu işlemler içerisinde yer alan kişileri kapsar.

Erkan Dogan
United States
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Sagduyu 2 Mar 13, 2015

Arkadaslar burada birimizin digerinden daha iyi veya kotu oldugunu ispatlamaya calismak kirici bir davranis. Bunlara hic gerek yok. Benim de gorusum var ama kimseyi degisterecek halim yok. Zaten ustume de vazife degil. Diyelim ki birinizin yorumu digerinin niteliksiz bir tercuman oldugunu ispatladi. Elinize ne gecti??? Dogrulari her zaman konusmak uygun bir davranis olmayabilir, cunku sizin dogrulariniz herkesin dogrusu olmayabilir. Bunlar guzel seyler degil. Bence birakalim bunkari. Endise etme... See more
Arkadaslar burada birimizin digerinden daha iyi veya kotu oldugunu ispatlamaya calismak kirici bir davranis. Bunlara hic gerek yok. Benim de gorusum var ama kimseyi degisterecek halim yok. Zaten ustume de vazife degil. Diyelim ki birinizin yorumu digerinin niteliksiz bir tercuman oldugunu ispatladi. Elinize ne gecti??? Dogrulari her zaman konusmak uygun bir davranis olmayabilir, cunku sizin dogrulariniz herkesin dogrusu olmayabilir. Bunlar guzel seyler degil. Bence birakalim bunkari. Endise etmemiz gereken asil konu, fiyati nasil kabul edilebilir ve istikrarli bir seviyede tutabiliriz gibi bir seydi? Yoksa burada uzun uzun yazip da zaman kaybetmeyin derim. Tercume yapin, kazanciniza bakin Ayrica biraz gulumseyin. Cok gergin gordum herkesiCollapse

Erkan Dogan
United States
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Sagduyu Mar 13, 2015

Bence kirici olmaya gerek yok. Eger aramizda cok tecrubeli arkadaslar varsa, tecrubesi daha az olanlara daha kullanisli fikirler vermeli. Dogrulari konusurken edindiginiz tondan dolayi vermeye calistigimiz ana fikri kaybetmek bence kimseye faydali degil. Ozelden mesaj atarak tavsiye vermek iyi bir yontem mesela. Yoksa burada bazi eksiklikleri acikca adres gostererek tartismak kutuplasma getirir. Ayrica her fiyata her turlu musteri ve tercuman mevcuttu ve bu boyle olmaya da devam edecek, cunku ye... See more
Bence kirici olmaya gerek yok. Eger aramizda cok tecrubeli arkadaslar varsa, tecrubesi daha az olanlara daha kullanisli fikirler vermeli. Dogrulari konusurken edindiginiz tondan dolayi vermeye calistigimiz ana fikri kaybetmek bence kimseye faydali degil. Ozelden mesaj atarak tavsiye vermek iyi bir yontem mesela. Yoksa burada bazi eksiklikleri acikca adres gostererek tartismak kutuplasma getirir. Ayrica her fiyata her turlu musteri ve tercuman mevcuttu ve bu boyle olmaya da devam edecek, cunku yeni tercumanlar ekleniyor her zaman. Biz ne kadar tartisirsak tartisalim...Collapse

Özgür Salman
Özgür Salman  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...

Moderator of this forum
* Forum Kuralları * Mar 13, 2015

Konuları kişiselleştirmeyelim ve bu tür tartışmalar için gerekiyorsa birbirimizle özelden iletişim kuralım lütfen.

Güncelliğini kaybetmeyen bir konu olduğu ve herkese yararı olabilecek yorumlar da geldiği için ilgili mesajları silmekle yetindim ancak kişiselleşen tartışmalar sürerse konuyu kilitlemek zorunda kalacağım.

Herkese güzel sohbetler dilerim...

[Değişiklik saati 2015-03-13 19:01 GMT]

Baybars Araz
Baybars Araz  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
1 sayfa 9 TL Mar 16, 2015

Bu yazacaklarım sektörün yeni üyelerinedir. Benim gibi kaşarlaşmış olanlar zaten her şeyi biliyor.

Üniversite yıllarında part-time başladım bu işe ve bu sene 21. senemi devirdim bu sektörde. Şu forumda dönen muhabbetler 21 senedir karşıma çıkar durur. Ne yaparsanız yapın, ne tür örgütlenmeye giderseniz gidin, ne tür organizasyonlar düzenlerseniz düzenleyin, siz 5 lira alsanız da sayfasına, karşınızdaki biri çıkıp 1 lira isteyebilir. Bunun önü
... See more
Bu yazacaklarım sektörün yeni üyelerinedir. Benim gibi kaşarlaşmış olanlar zaten her şeyi biliyor.

Üniversite yıllarında part-time başladım bu işe ve bu sene 21. senemi devirdim bu sektörde. Şu forumda dönen muhabbetler 21 senedir karşıma çıkar durur. Ne yaparsanız yapın, ne tür örgütlenmeye giderseniz gidin, ne tür organizasyonlar düzenlerseniz düzenleyin, siz 5 lira alsanız da sayfasına, karşınızdaki biri çıkıp 1 lira isteyebilir. Bunun önüne geçemezsiniz. Tek yapmanız gereken çalıştığınız piyasayı (yerli ya da yabancı bürolar), sahip olduğunuza inandığınız kalitenizi, çalışma sürenizi, vs. göz önüne alarak kendinize bir fiyat belirleyin ve o fiyatta olabildiğince ısrarlı olun. Fiyatlarınız ne uçuk olsun ne de sefil. Ofisimin iki sokak aşağısında büronun biri 1 sayfa İngilizce çeviri 9 TL diye 3 metrekarelik tabela asmış. Vergisi, KDV'si, şusu, busu her şeyi içinde. Benim sayfa fiyatımı fazla bulanları oraya yönlendiriyorum. Gidenlerin bazıları geri geliyor ve benim fiyatımı kabul ediyor, bazıları etmiyor. Siz de aynı düşünceyle hareket edin. Nasılsa her gelen işi alamayacaksınız, alsanız bile zamanınız yetmeyecek. İyi insanlarla, sizin için iyi olan fiyatlarla çalışmaya odaklanın.
Collapse

Pages in topic:   < [1 2 3 4 5] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Fiyatlar son zamanlarda tepetaklak...

Translation news in Türkiye

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »