Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13] >
Легальні засоби отримання коштів з-за кордону для фрілансерів
Thread poster: dispatcher
Sergey Savchenko
Sergey Savchenko  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:54
Member (2007)
English to Russian
+ ...
PayPal Dec 17, 2008

А тим часом PayPal, здається, викреслив нашу країну зі списку "заборонених". Принаймні зареєструватися в системі вже можна. Можливо, хто-небудь пробував приймати чи надсилати гроші або виводити їх на рахунок/картку?

 
Alexander Onishko
Alexander Onishko  Identity Verified
Russian to English
+ ...
Заспокойтесь, Сергію, ніхто нікого не викреслював! Dec 17, 2008

Надсилати кошти - можна, приймати - ні.

 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:54
Member (2004)
English to Russian
+ ...
А також покласти гроші на рахунок... Dec 17, 2008

Alexander Onishko wrote:
Надсилати кошти - можна, приймати - ні.

А також покласти гроші на Пей-Пел рахунок інакше ніж через перерахування з особистого банківського рахунку. Враховуючи також неможливість використання для цього поточних рахунків ФОП, не бачу аніякого сенсу користуватись цією дуже сумнівною системою. Тай іншим не раджу.
Клієнтів, які сплачують лише за Пей-Пелом та іншими Манібукерсами одразу забуваю назавжди, якщо вони не погоджуються на звичайні банківські розрахунки (я навіть часто пропоную особисто сплачувати усі комісійні)


 
kitsune
kitsune
Russian to English
+ ...
Прошу ще раз про допомогу Jan 12, 2009

Ситуація. Я підписую договір із замовником англійською мовою. У цьому договорі немає банківських реквізитів, тому що замовлення можуть бути від різних відділень цієї компаніії. І як мені пояснили, реквізити вказуються в інвойсі. У мене такі питання:
- як я розумію, треба
... See more
Ситуація. Я підписую договір із замовником англійською мовою. У цьому договорі немає банківських реквізитів, тому що замовлення можуть бути від різних відділень цієї компаніії. І як мені пояснили, реквізити вказуються в інвойсі. У мене такі питання:
- як я розумію, треба цей договір буде обов'язково перекласти на рідну мову;
- треба вимагати від компанії, щоб вони надіслали підписаний зі свого боку договір поштою, щоб був оригінал;
- інвойси також буте необхідно щоразу перекладати?

Як говорять російською "меня терзают смутные сомнения", що все вийде:( Допоможіть, будь ласка, як бути...
Collapse


 
Oleg Prots
Oleg Prots  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:54
English to Ukrainian
+ ...
Відповіді зі своєї практики Jan 12, 2009

kitsune wrote:
Ситуація. Я підписую договір із замовником англійською мовою. У цьому договорі немає банківських реквізитів, тому що замовлення можуть бути від різних відділень цієї компаніії.

У такому разі потрібний принаймні додаток до договору, в якому всі ці відділення перелічені. Інакше в банку до Вас можуть чіплятися з питаннями "а чого це договір підписаний з компанією ХХХ у США, а гроші переказала компанія ХХХ Інтернешенл із Франції?"

У мене такі питання:
- як я розумію, треба цей договір буде обов'язково перекласти на рідну мову;

Тепер уже не просто перекласти, а перекласти з нотаріальним засвідченням перекладу. Щоб уникнути ускладнень із нотаріусами (- а чому на договорі немає мокрої печатки? - а треба ще реєстраційні документи іноземної компанії з апостилем; - а сторінки контракту мають бути прошнуровані і пронумеровані; і теде і тепе), я намагаюся всі нові контракти одразу укладати двома мовами - англійською і українською.
Замовники переважно ставляться з розумінням.

- треба вимагати від компанії, щоб вони надіслали підписаний зі свого боку договір поштою, щоб був оригінал;

Із цим переважно проблем не виникає. Присилають оригінали, замовникам це не складно.

- інвойси також буте необхідно щоразу перекладати?

Або ж робити їх двомовними.
Також банк може вимагати двосторонні акти про виконання робіт, підписані Вами і замовником - мій банк не вимагає їх негайно в момент надходження коштів, але періодично дівчинка дзвонить і нагадує: "а коли ви нам принесете акти по контракту такому й такому?"

Повторюся - все написане вище - з власного досвіду з конкретним банком.
Як Ви могли бачити з відповідей інших колег, у деяких банках ситуація може бути простішою (або складнішою).


 
andress
andress  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:54
English to Russian
+ ...
Ще один засіб отримання коштів. Jan 12, 2009

Вчора реєструвався на кількох іноземних сайтах для фрилансерів (не буду тут їх згадувати, щоб не давати їм зайвого разу рекламу) і зауважив, що все більшого розповсюдження набуває система платежів з використанням передплаченої картки Payoneer (див. �... See more
Вчора реєструвався на кількох іноземних сайтах для фрилансерів (не буду тут їх згадувати, щоб не давати їм зайвого разу рекламу) і зауважив, що все більшого розповсюдження набуває система платежів з використанням передплаченої картки Payoneer (див. їх сайт тут payoneer.com/ , а ще інформацію про підтримку російськомовних клієнтів тут www.problogging.ru/events-and-news/korotko-o-glavnom.html). Пишуть, що зняття грошей можна здійснювати у будь-якому банкоматі, що приймає картки Mastercard , але там є зняття грошей з рахунку за кожну дію, щомісячна плата за обслуговування картки і, звичайно, початкова плата за картку, яка є дійсною чи то 2, чи то 3 роки. До речі, реєстрація може здійснюватися також з допомогою і підключенням партнерських програм, зокрема і ВебМані.
Може, хто вже користується цією системою і може розповісти про свої враження?
Collapse


 
Nadiia and Vatslav Yehurnovy
Nadiia and Vatslav Yehurnovy
Ukraine
Local time: 13:54
Member (2008)
English to Russian
+ ...
Ім'я їм - мульйон Jan 14, 2009

Хитрих і всяко-різних способів отримання грошей за роботу - безліч.
Але в нашій країні з-за кордону валюту легально можна отримувати тільки на рахунок ФОП і потім її продавати... Свого часу Максим Козуб про це дуже пізнавальну лекцію прочитав.
А всі інші способи трохи �
... See more
Хитрих і всяко-різних способів отримання грошей за роботу - безліч.
Але в нашій країні з-за кордону валюту легально можна отримувати тільки на рахунок ФОП і потім її продавати... Свого часу Максим Козуб про це дуже пізнавальну лекцію прочитав.
А всі інші способи трохи виходять за межі правового поля. Звичайно, цим способам можна надати майжелегального вигляду, але податковим інспекторам на подібні штуки краще не посилатися
Collapse


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:54
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Можна також отримувати кошти на приватний рахунк Jan 15, 2009

Nadezhda & Vatslav Yehurnovy wrote:

Можна також отримувати кошти і на приватний рахунк. Але в платіжці має бути явно вказано, що це є некомерцийний переказ(падарунок від бабусі), чи гонорар, чи зарплатня. Останні дві опції означають, що за вас має сплачучувати податок замовник(згідно свого податкового законодавства). Ніхто зазвичай на таку кару не йде. Як правило, в подібній платіжці не вказується аніякої мети перерахування. Раніщ банк телефонував і просив написати заяву про некомерційну мету перерахування. Тепер просто мовчки повертають гроші "взад".
Перша опція означає, що ви отримали прибуток з-за кордону, і маєте сплатити відповідниий податок (не пам'ятаю точно, але близько 30%).


 
andress
andress  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:54
English to Russian
+ ...
Це стосується мого попереднього коментаря чи ні? Jan 15, 2009

mk_lab wrote:

Nadezhda & Vatslav Yehurnovy wrote:

Можна також отримувати кошти і на приватний рахунк. Але в платіжці має бути явно вказано, що це є некомерцийний переказ(падарунок від бабусі), чи гонорар, чи зарплатня. Останні дві опції означають, що за вас має сплачучувати податок замовник(згідно свого податкового законодавства). Ніхто зазвичай на таку кару не йде. Як правило, в подібній платіжці не вказується аніякої мети перерахування. Раніщ банк телефонував і просив написати заяву про некомерційну мету перерахування. Тепер просто мовчки повертають гроші "взад".
Перша опція означає, що ви отримали прибуток з-за кордону, і маєте сплатити відповідниий податок (не пам'ятаю точно, але близько 30%).


Якщо так, то зауважу, що користування згаданою карткою взагалі не потребує відвідування українського (та, власне, будь-якого) банку та відкриття якогось там рахунку чи заповнення якихось документів. Тому ніякий банк нічого не зараховує і, відповідно, не може повернути і т.п. А якщо хтось бажає отримані таким чином кошти показати у документах для податкової, так, важаю, вона не буде проти. Взагалі що прямо не заборонено законом, те...
Інша справа, що не всі замовники користуються таким типом платежів. Ну й є відповідні витрати при отриманні коштів та на обслуговування картки.
До речі, може ж і не всі перекладачі є зареєстрованими як ФОП...


 
Oleg Prots
Oleg Prots  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:54
English to Ukrainian
+ ...
На мою думку... Jan 15, 2009

andress wrote:
Якщо так, то зауважу, що користування згаданою карткою взагалі не потребує відвідування українського (та, власне, будь-якого) банку та відкриття якогось там рахунку чи заповнення якихось документів.

1. Не може бути картки, з якої можна зняти гроші в банкоматі, без пов'язаного з нею банківського рахунку.
Взагалі що прямо не заборонено законом, те...

2. Якщо я не помиляюся, відкриття громадянами України банківських рахунків за кордоном законом все-таки заборонено.
До речі, може ж і не всі перекладачі є зареєстрованими як ФОП...

3. Якщо не зареєстровані, то й не можуть законно займатися підприємницькою діяльністю.
ІМХО.


 
Alexander Onishko
Alexander Onishko  Identity Verified
Russian to English
+ ...
123 Jan 15, 2009

Oleg Prots wrote:

andress wrote:
Якщо так, то зауважу, що користування згаданою карткою взагалі не потребує відвідування українського (та, власне, будь-якого) банку та відкриття якогось там рахунку чи заповнення якихось документів.

1. Не може бути картки, з якої можна зняти гроші в банкоматі, без пов'язаного з нею банківського рахунку.
Взагалі що прямо не заборонено законом, те...

2. Якщо я не помиляюся, відкриття громадянами України банківських рахунків за кордоном законом все-таки заборонено.
До речі, може ж і не всі перекладачі є зареєстрованими як ФОП...

3. Якщо не зареєстровані, то й не можуть законно займатися підприємницькою діяльністю.
ІМХО.


Повністю згоден за пунктами 1-2

Не згоден за пунктом 3.

З того що перекладач може бути зареєстрованим як приватний підприємєць, зовсім не витікає що переклад є підприємницькою діяльністю.

В мене є знайомий, який працює по угодам з видавництвом як приватна особа. Видавництво з гонорару вираховує податок. Все.


 
Oleg Prots
Oleg Prots  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:54
English to Ukrainian
+ ...
... Jan 15, 2009

Пане Олександр,

Я ж і не написав "не має права займатися перекладом", правда?
Я написав саме підприємницькою діяльністю. А людина може працювати перекладачем у штаті чи поза штатом (за угодою), чи ще якось - святе право кожного.


 
andress
andress  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:54
English to Russian
+ ...
Закони та картки. Jan 15, 2009

Oleg Prots wrote:

andress wrote:
Якщо так, то зауважу, що користування згаданою карткою взагалі не потребує відвідування українського (та, власне, будь-якого) банку та відкриття якогось там рахунку чи заповнення якихось документів.

1. Не може бути картки, з якої можна зняти гроші в банкоматі, без пов'язаного з нею банківського рахунку.
Взагалі що прямо не заборонено законом, те...

2. Якщо я не помиляюся, відкриття громадянами України банківських рахунків за кордоном законом все-таки заборонено.


По п.1. - Текст у дужках відноситься лише до відвідання банків. А відкриття рахунку (взагалі без особистого відвідування банку) та заповнення документів - лише до українських банків, звичайно. Власне, подивіться на їх сайті.

По п.2 - Взагалі є право і є правопримінення... Палити от у громадських місцях теж заборонено. Ну і що з того виходить? - Димлять, аж гай гуде! А тут ті, кого зараз інакше ніж високоповажні достойники подають приклад... та ще й при особистому відвіданні банків...
А в даному випадку я не певен, чи це є відкриття рахунку за кордоном у повному розумінні цього слова. Проте, я не правник і не фінансист. А взагалі цікаво, що про це сказали б М. Козуб чи Р. Булькевич. Або хто вже користується цією системою.
До речі, якщо йти за такою логікою, то тоді і Манібукерс українцям зась використовувати, чи не так?


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:54
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Цікаво, як вашу новину сприйме інспектор податкової Jan 20, 2009

Цікаво, як вашу новину сприйме інспектор податкової. Ви хоч раз там були?
andress wrote:
Якщо так, то зауважу, що користування згаданою карткою взагалі не потребує відвідування українського (та, власне, будь-якого) банку та відкриття якогось там рахунку чи заповнення якихось документів.

1. Не може бути картки, з якої можна зняти гроші в банкоматі, без пов'язаного з нею банківського рахунку.
Взагалі що прямо не заборонено законом, те...

2. Якщо я не помиляюся, відкриття громадянами України банківських рахунків за кордоном законом все-таки заборонено. [/quote]

По п.1. - Текст у дужках відноситься лише до відвідання банків. А відкриття рахунку (взагалі без особистого відвідування банку) та заповнення документів - лише до українських банків, звичайно. Власне, подивіться на їх сайті.

По п.2 - Взагалі є право і є правопримінення... Палити от у громадських місцях теж заборонено. Ну і що з того виходить? - Димлять, аж гай гуде! А тут ті, кого зараз інакше ніж високоповажні достойники подають приклад... та ще й при особистому відвіданні банків...
А в даному випадку я не певен, чи це є відкриття рахунку за кордоном у повному розумінні цього слова. Проте, я не правник і не фінансист. А взагалі цікаво, що про це сказали б М. Козуб чи Р. Булькевич. Або хто вже користується цією системою.
До речі, якщо йти за такою логікою, то тоді і Манібукерс українцям зась використовувати, чи не так? [/quote]

[Edited at 2009-01-20 14:31 GMT]


 
andress
andress  Identity Verified
Ukraine
Local time: 13:54
English to Russian
+ ...
Хто ж того інспектора знає... Jan 20, 2009

mk_lab wrote:

Цікаво, як вашу новину сприйме інспектор податкової. Ви хоч раз там були?
andress wrote:
Якщо так, то зауважу, що користування згаданою карткою взагалі не потребує відвідування українського (та, власне, будь-якого) банку та відкриття якогось там рахунку чи заповнення якихось документів.

1. Не може бути картки, з якої можна зняти гроші в банкоматі, без пов'язаного з нею банківського рахунку.


Звичайно, він зрадіє, якщо Ви йому на себе самі напишете відповідну цидулю... хоча хто його знає, може від несподіванки він винесе Вам подяку замість того, щоб собі премію забезпечити? Це як прямо перед інспектором ДАІ порушувати правила дорожнього руху. Або підійти до нього і сказати: "А я систематично порушую ці кляті правила!" Не можу передбачити його реакцію...

А скажіть-но мені, от іноземці знімають зі своїх карток гроші в вітчизняних банкоматах... це ж можна. А якщо той іноземець подарує Вам свою картку, або хоч і дасть Вам її на якийсь час покористуватися, то Ви теж будете мати рахунок за кордоном і тим самим ви з ним зробите порушення законодавства, так?

Не забуваємо, що у нас дискусія йде у теоретичній площині, чи не так?


 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Легальні засоби отримання коштів з-за кордону для фрілансерів







Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »