https://www.proz.com/forum/translation_in_ukraine_%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4_%D0%B2_%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96/89560-%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%96_%D0%B7%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B1%D0%B8_%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%BA%D0%BE%D1%88%D1%82%D1%96%D0%B2_%D0%B7_%D0%B7%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%83_%D0%B4%D0%BB%D1%8F_%D1%84%D1%80%D1%96%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2-page8.html&phpv_redirected=1

Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13] >
Легальні засоби отримання коштів з-за кордону для фрілансерів
Thread poster: dispatcher
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 00:05
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Не в "тетрадці", а в журналі Nov 12, 2008

Alexander Onishko wrote:
Питання - яку сумму ви запишете собі в тетрадці обліку доходів та видаткі у графі "прибуток"?

[Edited at 2008-11-12 13:57]

Не в "тетрадці", а в журналі записується гривневий еквівалент за курсом Нацбанку на час отримання грошей на ваш (валютний) рахунок.


 
Alexander Onishko
Alexander Onishko  Identity Verified
Russian to English
+ ...
Кому и тетрадка журнал Nov 12, 2008

mk_lab wrote:

Alexander Onishko wrote:
Питання - яку сумму ви запишете собі в тетрадці обліку доходів та видаткі у графі "прибуток"?

[Edited at 2008-11-12 13:57]

Не в "тетрадці", а в журналі записується гривневий еквівалент за курсом Нацбанку на час отримання грошей на ваш (валютний) рахунок.


Это сами придумали?

При чём тут курс нацбанка?

Если вы продаёте валюту на межбанке то вы и записываете в тетради учёта полученную сумму.

Тут всё чётко.


Ну а если вы сняли 100 дол в долларах, продали валюту барыгам по 7.20, а в тетрадке записали "по курсу нацбанка" 5.7?


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 00:05
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Не "сам придумал", а мне помогли... Nov 12, 2008

Alexander Onishko wrote:
Это сами придумали?

При чём тут курс нацбанка?

Если вы продаёте валюту на межбанке то вы и записываете в тетради учёта полученную сумму.

Александр, вы абсолютно не "секёте" ситуацию. И ваш интерес к ней, скорее всего, "теоретический". Вы не ФОП, а если и ФОП, то наверняка уже понарушали все, что только можно

Ваш доход - це отримана валюта на час її надходження на ваш валютний рахунок, яка враховується за курсом Нацбанку. Вcе!!! Period.

Ніякі курси МВБ не є показником (між іншим, вони дуже сильно ситуативно "стрибають").
Ви можете взагалі не продавати валюту - це ж не означає, що ви не отримали доход, та не позбавляє вас від сплати податку.

А консультацію можна отримати в податковій, чи в будь-якій конторі, яка обслуговує приватних підприємців


 
Alexander Onishko
Alexander Onishko  Identity Verified
Russian to English
+ ...
Вибачаюсь Nov 13, 2008

mk_lab wrote:

Ваш доход - це отримана валюта на час її надходження на ваш валютний рахунок, яка враховується за курсом Нацбанку. Вcе!!! Period.



Я перевірив. Так, ви праві. Вибачаюсь.


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 00:05
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Не варто вибачатись Nov 13, 2008

Alexander Onishko wrote:
Я перевірив. Так, ви праві. Вибачаюсь.

Шановний Олександре. Не варто вибачатись... Я просто хотів допомогти нашим колегам з правильним (єдино можливим) вибором способу оподаткування. По своєму досвіду знаю, що навіть найближчі друзі не завжди вірять в таку нашу байду. Не я це вигадав!
Cheers
Михайло


 
Maksym Kozub
Maksym Kozub  Identity Verified
Local time: 00:05
English to Ukrainian
+ ...
Про курсові моменти Nov 13, 2008

mk_lab wrote:

Ваш доход - це отримана валюта на час її надходження на ваш валютний рахунок, яка враховується за курсом Нацбанку. Вcе!!! Period.
Не все. Є курсова різниця. Були досить цікаві бухгалтерсько-податкові обговорення (потім пошукаю), де дійшли логічного (на мою думку) висновку, що курсовий дохід (при продажі за курсом вищу курсу НБУ) виникає і повинен показуватися (так само як у юрособи) і у ФО-П. От що робити у зворотній ситуації (тобто чи можна показувати як витрати від'ємну курсову різницю), згоди не дійшли, але це вже, зрозуміло, не так важливо для ФО-П на єдиному податку.
А консультацію можна отримати в податковій, чи в будь-якій конторі, яка обслуговує приватних підприємців
На жаль, свою податкову мені самому доводиться іноді консультувати, причому це в Києві...


 
Post removed: This post was hidden by a moderator or staff member for the following reason: User's request - http://www.proz.com/ticket/310325
Alexander Onishko
Alexander Onishko  Identity Verified
Russian to English
+ ...
У нас немає ЦБ Nov 14, 2008

В Україні немає ніякого ЦБ.

В Україні є НБУ.

На сайті НБУ можна подивитися курс на БУДЬ-ЯКУ дату.

Навіть можна подивитися які були курси у купоно-карбованця.


 
Post removed: This post was hidden by a moderator or staff member for the following reason: User's request - http://www.proz.com/ticket/310325
Rostyslav Voloshchuk
Rostyslav Voloshchuk  Identity Verified
Ukraine
Local time: 00:05
English to Ukrainian
+ ...
Про курси Nov 14, 2008

Мені здається, що курс НБУ за дату платежу - це одна з найменших проблем, які постають перед підприємцем у зв'язку з отриманням валютних платежів. Курси НБУ - це загальнодоступна офіційна інформація, і думаю, що з цим у вас проблем не буде.

 
Rostyslav Voloshchuk
Rostyslav Voloshchuk  Identity Verified
Ukraine
Local time: 00:05
English to Ukrainian
+ ...
Про скасування обов'язкового продажу валюти Dec 2, 2008

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України і
Національного банку України від 30.03.2005 N 215 ( 215-2005-п )
"Про внесення зміни до Антикризових заходів фінансової
стабілізації" та постановою Правління Національного банку України
від 30.03.2005 N 95 з 1 квітня 2005 року скасо�
... See more
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України і
Національного банку України від 30.03.2005 N 215 ( 215-2005-п )
"Про внесення зміни до Антикризових заходів фінансової
стабілізації" та постановою Правління Національного банку України
від 30.03.2005 N 95 з 1 квітня 2005 року скасовано обов'язковий
продаж надходжень в іноземній валюті на користь резидентів України.

http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=215-2005-�
Collapse


 
Maksym Kozub
Maksym Kozub  Identity Verified
Local time: 00:05
English to Ukrainian
+ ...
Про шляхи використання валюти Dec 3, 2008

Rostyslav Voloshchuk wrote:

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України і
Національного банку України від 30.03.2005 N 215 ( 215-2005-п )
"Про внесення зміни до Антикризових заходів фінансової
стабілізації" та постановою Правління Національного банку України
від 30.03.2005 N 95 з 1 квітня 2005 року скасовано обов'язковий
продаж надходжень в іноземній валюті на користь резидентів України.
Правильно. Але це не означає, що тепер Ви можете отриману валюту знімати готівкою. Ви можете тримати її на рахунках або використовувати для платежів при імпорті, ото й усе.


 
Rostyslav Voloshchuk
Rostyslav Voloshchuk  Identity Verified
Ukraine
Local time: 00:05
English to Ukrainian
+ ...
Щодо готівки Dec 3, 2008

Я радий, що обговорення продовжується. Максиме, а яким нормативним актом заборонено отримувати валюту готівкою?

 
Maksym Kozub
Maksym Kozub  Identity Verified
Local time: 00:05
English to Ukrainian
+ ...
Ще про шляхи використання валюти Dec 4, 2008

Rostyslav Voloshchuk wrote:

Я радий, що обговорення продовжується. Максиме, а яким нормативним актом заборонено отримувати валюту готівкою?
Раджу уважно вивчити Постанову Правління НБУ № 492 від 12 листопада 2003 р. "Про затвердження Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах", зокрема її пункти 5.4 та 5.6, у сукупності з Постановою Правління НБУ № 200 від 30 травня 2007 р. "Про затвердження Правил використання готівкової іноземної валюти на території України та внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Обидві постанови прийнято в межах повноважебь, наданих НБУ законодавством, зокрема банківським і валютним, і зареєстровано в Мінюсті. Обидві є на сервері Верховної Ради. З них Ви отримаєте вичерпне уявлення про те, в яких випадках фізичні особи-підприємці можуть знімати готівкову валюту зі своїх поточних рахунків, і побачите, що отримання доходів готівкою серед цих випадків немає (а є оплата праці найманих працівників-нерезидентів та деякі інші жорстко регламентовані й підзвітні моменти).


 
Rostyslav Voloshchuk
Rostyslav Voloshchuk  Identity Verified
Ukraine
Local time: 00:05
English to Ukrainian
+ ...
Максиме, Dec 12, 2008

Дякую за конкретну відповідь. Після поверхневого вивчення цих постанов дійшов висновку, що ви праві, а я і мій банк - схоже, порушуємо валютне законодавство. З іншого боку, це дивно, адже юристи банку також не мали б з власної ініціативи пропонувати мені протизаконну схему розрахунку. Буду читати законодавство далі.

 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Легальні засоби отримання коштів з-за кордону для фрілансерів


Translation news in Ukraine





CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »