Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53] >
Новий податковий кодекс України
Thread poster: Elena Kapustina
Post removed: This post was hidden by a moderator or staff member because it was not in line with site rule

Jarema  Identity Verified
Ukraine
Local time: 17:44
Member (2003)
German to Russian
+ ...

Moderator of this forum
Пані та панове Nov 23, 2010

прошу дотримуватися теми і обирати слова, а то дійсно "базар" виходить. Тема поступово на сміттярку перетворюється.

Дякую за розуміння.


 
Post removed: This post was hidden by a moderator or staff member because it was not in line with site rule
Post removed: This post was hidden by a moderator or staff member for the following reason: /

Marina Aleyeva  Identity Verified
Ukraine
Local time: 17:44
English to Russian
+ ...
... Nov 24, 2010

Rostyslav Voloshchuk wrote:

Marina Aleyeva wrote:
...

Наскільки я розумію, Ваш допис стосується теми обговорення таким чином: чому перекладачі вирішили боротися за ліберальніше податкове законодавство України саме зараз, а не 5-10 років тому?

Нет, читайте еще раз.

На остальное и остальным отвечать не буду, так как, простите, неинтересно: меня волнует реальность, а не мифология. Отвечу только Андрею, который andress: в цивилизованных странах насилие в любой форме является преступлением, как и призывы нему. Про нравственную сторону рассуждений о том, что насилие хорошо, если оно кому-то выгодно, вообще молчу. Это просто другое измерение мозгов. Конец дискуссии.


І ще - коли перекладачеві присилають текст, який попередній перекладач довів до грані дефолту - можливо, не варто і братися за редагування?

?

[Edited at 2010-11-24 00:17 GMT]


 

Alexander Onishko  Identity Verified
Russian to English
+ ...
:) Nov 24, 2010

Marina Aleyeva wrote:

Rostyslav Voloshchuk wrote:

Marina Aleyeva wrote:
...

Наскільки я розумію, Ваш допис стосується теми обговорення таким чином: чому перекладачі вирішили боротися за ліберальніше податкове законодавство України саме зараз, а не 5-10 років тому?

Нет, читайте еще раз.

На остальное и остальным отвечать не буду, так как, простите, неинтересно: меня волнует реальность, а не мифология.


Вы, наверное, хотели сказать "меня волнует моя реальность, а не мифология"?


 

Natalie  Identity Verified
Poland
Local time: 16:44
Member (2002)
English to Russian
+ ...

Moderator of this forum
На топик временно вешаем замок Nov 24, 2010

При необходимости написать что-либо по существу темы прошу обратиться к одному из модераторов, и тема будет снова открыта.

Спасибо.[Edited at 2010-11-24 10:58 GMT]


 

Maksym Kozub  Identity Verified
Local time: 17:44
English to Ukrainian
+ ...
Для любителів писати звернення :) Nov 24, 2010

Я таки змусив себе сьогодні щось написати. Текст нижче. Пішло на офіційні електронні адреси Гриценка, Катеринчука, Кінаха, Королевської, Ляпіної, Полунєєва, Терьохіна, Хомутинника, Царькова, Чорновола, прес-служби Адміністрації Президента, ну й копії на "Українську правду" ... See more
Я таки змусив себе сьогодні щось написати. Текст нижче. Пішло на офіційні електронні адреси Гриценка, Катеринчука, Кінаха, Королевської, Ляпіної, Полунєєва, Терьохіна, Хомутинника, Царькова, Чорновола, прес-служби Адміністрації Президента, ну й копії на "Українську правду" й "Дзеркало тижня".

Подивимося, чи буде хоч одна відповідь. Більше звернень писати не збираюся, й паралельно продовжую підрахунки, пов'язані з можливими варіантами від'їзду.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Шановні пані та панове!


Розумію, що зараз у всіх вас дуже напружений час, але сподіваюся, що хоча б хтось із ваших помічників уважно прочитає цього листа й подумає, чи не варті додаткового обговорення підняті в ньому питання. Одразу скажу, що адресати цього листа можуть цитувати його як приватно, так і публічно, але я просив би _повідомляти_ автора про те, яким чином ви використали наведену нижче інформацію.

Ідеться про досить велику групу підприємців, що надають послуги інтелектуального характеру. Це перекладачі, консультанти, аналітики тощо. Їх економічна діяльність має кілька особливостей, серед яких, зокрема, такі.

1. Ці підприємці надають значну (або й основну) частину таких послуг замовникам у корпоративному секторі.

2. Такі послуги часто надаються за безготівковим розрахунком.

3. На ці послуги існує значний попит на міжнародних ринках, тому велика кількість фахівців в Україні надає такі послуги на експорт. При цьому _разовий_ обсяг експортованих послуг часто є невеликим.

4. Фізичні особи, що надають ці послуги, часто мають високу кваліфікацію у своїй фаховій сфері, що дозволяє їм без використання найманої праці надавати послуги з високою доданою вартістю, а відтак мати великий обсяг послуг у грошовому вимірі й відносно високий для України рівень доходів.

5. Багато хто з цих осіб має, як, зокрема, й автор цього листа, високий рівень правосвідомості й намагаються здійснювати свою діяльність у легальний спосіб.

6. Багато хто з цих осіб відомий, як, зокрема, й автор цього листа, не тільки в Україні, їх послуги користуються попитом не тільки в Україні, й ці особи часто мають можливість вибору місця проживання не тільки в Україні.

У сучасному світі, де розвинені країни характеризуються, зокрема, розвитком "економіки знань", такі підприємці, - навіть за умов, коли їх загальна частка у ВВП/ВНП тощо є не дуже високою, - складають важливий чинник розвитку економіки та підвищення конкурентоспроможності України.

У процесі обговорення та прийняття нового Податкового кодексу, як і після його прийняття, багато обговорювалися й обговорюються (як у парламенті, так і представниками уряду) проблеми фізичних осіб-підприємців у контексті торговельної діяльності. Згадували також і про підприємців, що надають населенню послуги побутового характеру. (Власне, неодноразово підкреслювалося, що саме на надання дрібних послуг населенню розрахована спрощена система оподаткування. Натомість ті підприємці неторговельної сфери, про яких я згадував вище, опиняються в ситуації, коли багато хто з них змушений буде або припинити свою діяльність, або піти в "тінь", або переїхати з України до інших країн.

Нижче наведу деякі проблеми, що постають, використовуючи в деяких випадках свій особистий приклад, який, як хочу підкреслити, не є унікальним, а разом з тим, сподіваюся, дозволить краще зрозуміти типові проблеми.

Почнемо з проблем при продовженні використання спрощеної системи оподаткування.

Замовники в корпоративному секторі (див. вище п. 1 в переліку особливостей діяльності). Враховуючи, що в багатьох випадках витрати на послуги мої й моїх колег складають до 30 відсотків у загальному кошторисі витрат замовників (наприклад, тих юридичних осіб, що займаються організацією заходів для міжнародних компаній в Україні), це призводить до неможливості для замовників отримати кваліфіковані послуги.

Ліквідується можливість легального експорту послуг (див. вище п. 3 в переліку особливостей діяльності). Цей експорт і раніше був ускладнений внаслідок застарілого законодавства України про ЗЕД, валютне регулювання й контроль тощо. (Наприклад, вимога підписання письмового договору для надання послуг на суму 500 євро є абсолютно незрозумілою для більшості іноземних замовників.) Тепер же він стане просто неможливим. При цьому попит на такі послуги з боку закордонних замовників залишається високим. Відтак це змушуватиме багатьох підприємців порушувати законодавство України при експорті таких послуг і отриманні оплати за них.

Немає однозначності в розумінні максимального обсягу послуг, який може надаватися протягом року за безготівковим розрахунком (див. вище п. 2 в переліку особливостей діяльності). Наприклад, автор цього листа надає послуги практично завжди за безготівковим розрахунком, отримуючи готівкову оплату один раз чи два рази на рік. При цьому обсяг наданих послуг часто перевищує 300 тисяч гривень на рік (див. вище п. 4 в переліку особливостей діяльності). Чи це означає необхідність встановлення реєстратора розрахункових операцій, який фактично не використовуватиметься, бо розрахунки будуть безготівковими? Або ж, можливо, це означає необхідність використання РРО навіть для безготівкових розрахунків? Схоже, що про це розробники нового ПК просто не замислювалися.

Це не повний перелік проблем, що постають.

Перейдемо тепер до діяльності таких постачальників послуг на загальній системі оподаткування. Зрозуміло, що бюджет країни та пенсійна система потребують наповнення. Разом з тим, розрахунки показують, що фізична особо-підприємець, отримуючи від надання послуг доходи в розмірі, еквівалентному 2 тисячам євро на місяць (що зовсім не є унікальним - див. вище п. 4 в переліку особливостей діяльності) сплачуватиме податок на доходи та обов'язковий збір на соціальне страхування в розмірі суттєво вищому, ніж, наприклад, такий самий підприємець з доходами в 2 тисячі євро на місяць у Польщі - країні, що є членом ЄС, має вищий від України середній рівень життя, простіші умови для підприємницької діяльності тощо. З урахуванням п. 6 у наведеному вище переліку особливостей діяльності. це призведе до виїзду з України багатьох з тих, хто, як і я, хоче продовжувати свою діяльність чесно й без порушень законодавства.

Чи є така перспектива тривожною для країни - вирішувати вам. Я ж зі свого боку можу додати лише те, що двічі брав участь як постачальник послуг у відповідальних заходах за участю Віктора Федоровича Януковича. Останній раз це було під час його зустрічі з керівником корпорації "Майкрософт" Стівом Балмером. І коли тепер я читаю, що Віктор Федорович заявляє, нібито проти нового Податкового кодексу протестують "корупціонери", я замислююся: чи уявляє собі Президент України, що ображає при цьому в тому числі й конкретного підприємця-фахівця, якого відповідні служби, мабуть, достатньо аналізували на предмет можливих злочинів тощо, перш ніж Президент потисне йому руку?..

Такі підприємці, як я, не хочуть залишати країну. Ми готові й далі жити тут і надавати свої послуги на високому фаховому рівні, забезпечуючи гідний рівень життя, створюючи одну з основ майбутнього цивілізованого середнього класу й формуючи гідне обличчя України як сучасної держави, яка розуміє, що таке професіоналізм. Чи потрібні ми Україні?..

З повагою
Максим Ілліч Козуб

вул. Танкова, 6, кв. 52, м. Київ
моб. тел. (+380 67) 466-5174
-------------------------------------------------------------------------------------------
Collapse


 

Oleg Delendyk
Ukraine
Local time: 17:44
English to Russian
+ ...
Написано сильно й переконливо, але... Nov 24, 2010

Maksym Kozub wrote:

Почнемо з проблем при продовженні використання спрощеної системи оподаткування.

Замовники в корпоративному секторі (див. вище п. 1 в переліку особливостей діяльності). Враховуючи, що в багатьох випадках витрати на послуги мої й моїх колег складають до 30 відсотків у загальному кошторисі витрат замовників (наприклад, тих юридичних осіб, що займаються організацією заходів для міжнародних компаній в Україні), це призводить до неможливості для замовників отримати кваліфіковані послуги.Для мене є незрозумілим цей абзац. Продовження використання спрощеної системи оподаткування призводить до неможливості для замовників отримати кваліфіковані послуги? Чому?

Не будемо забувати, що Закон "Про звернення громадян" не передбачає можливості використання електронної пошти. Вирогідність одержання відповідей дуже мала.


 

Maksym Kozub  Identity Verified
Local time: 17:44
English to Ukrainian
+ ...
Наслідок нічної роботи... Nov 24, 2010

Oleg Delendyk wrote:

Для мене є незрозумілим цей абзац. Продовження використання спрощеної системи оподаткування призводить до неможливості для замовників отримати кваліфіковані послуги? Чому?
Пане Олеже, дякую за уважне прочитання. Помилка, наслідок безсонної (від роботи, не від ПК) ночі. Виправлення усім адресатам пішло. Замість наведеного Вами абзацу слід читати:

"Замовники в корпоративному секторі (див. вище п. 1 в переліку особливостей діяльності) позбавляються можливості відносити на валові витрати виплати підприємцям, що використовують спрощену систему оподаткування, за надані послуги. Враховуючи, що в багатьох випадках витрати на послуги мої й моїх колег складають до 30 відсотків у загальному кошторисі витрат замовників (наприклад, тих юридичних осіб, що займаються організацією заходів для міжнародних компаній в Україні), це призводить до неможливості для замовників отримати кваліфіковані послуги".

Тобто до неможливості отримати послуги призводить неможливість віднести їх вартість на витрати (сподіваюся, не треба пояснювати, які це мало б наслідки для фінансових результатів замовника?).

Не будемо забувати, що Закон "Про звернення громадян" не передбачає можливості використання електронної пошти. Вирогідність одержання відповідей дуже мала.
Я знаю, що не передбачає. Ідея не в тому, щоб змусити дати відповідь на звернення. Якщо хтось (раптом!) в принципі готовий замислитися над проблемою, то замислиться й у такому варіанті. А якщо вважатиме "Ніфіга, нехай усе одно переходять на загальну систему або їдуть нахрін з країни", тоді цього не змінить і необхідність писати відповідь на паперове звернення. Тобто хочеться побачити, чи буде хоч у когось реакція по суті (й тоді вони її проявлять!), пов'язана з "ехать", а не "шашечками" (формальною відповіддю на звернення).

[Edited at 2010-11-24 15:18 GMT]


 

Olga and Igor Lukyanov  Identity Verified
Canada
Local time: 10:44
English to Russian
+ ...
Найщиріща подяка, пане Максиме, Nov 24, 2010

Особисто від мене й від усіх, хто брав участь в описаних тут заходах.

 

Maksym Kozub  Identity Verified
Local time: 17:44
English to Ukrainian
+ ...
Перший відгук з депутатського корпусу Nov 24, 2010

Не отримавши жодного підтвердження, що мого листа отримано, знайшов ЖЖ Євгена Царькова і написав йому там повідомлення. Як виявилося, він ще не мав доступу саме до своєї депутатської електронної поштової скриньки, але прочитав листа тепер, коли я надіслав йому копію. Прочи... See more
Не отримавши жодного підтвердження, що мого листа отримано, знайшов ЖЖ Євгена Царькова і написав йому там повідомлення. Як виявилося, він ще не мав доступу саме до своєї депутатської електронної поштової скриньки, але прочитав листа тепер, коли я надіслав йому копію. Прочитавши листа, він сказав, що я підняв дійсно цікаву проблему, й завтра він приверне до неї увагу Хомутинника.
Таким чином, людина, з якою ми маємо дуже різні погляди, і яка займається в Раді взагалі оподаткуванням _юридичних_ осіб, дала перший реальний відгук, та ще й зацікавлений. Недаремно, значить, я вирішив надіслати цього листа в тому числі й Царькову, який просто раніше справив на мене якимись своїми виступами враження чесної людини.

[Edited at 2010-11-24 23:39 GMT]
Collapse


 

mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 17:44
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Розмовляв вчора з оним із висопосадовцем податкової Nov 25, 2010

(приватним порядком - він мій родич).

Він каже, що вони цього зовсім не розуміють і точно цього не ініціювали.
Вони ці проблеми прекрасно знають та розуміють (в аналогичній ситуації - величезна армія бухгалтерів, прикладних розробників, дрібних виробників, митців,
... See more
(приватним порядком - він мій родич).

Він каже, що вони цього зовсім не розуміють і точно цього не ініціювали.
Вони ці проблеми прекрасно знають та розуміють (в аналогичній ситуації - величезна армія бухгалтерів, прикладних розробників, дрібних виробників, митців, літераторів,...). Але робити вони (податківці) нічого не будуть, хіба що дати натяк начальству якийсь можуть. Їм и самим від цього невелика радість.

Ситуція там така, жо він свою дружину вимусив звільнітися, бо вона вдома весь час плакала, готовий звільнитися і сам, якщо не буде поліпшень.

Але що точно - це буде 3-6 місячний період на ознайомлення. Може щось і поліпшать. Гримне гарант по столу, та й забігають...
А поки-що, ми маємо "налоговиє канікули" (як нам і обіцяли

[Edited at 2010-11-25 05:46 GMT]

[Edited at 2010-11-25 05:58 GMT]
Collapse


 

Iryna Maslova  Identity Verified
Local time: 17:44
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Нам бы только день простоять, да ночь продержаться... Nov 25, 2010

Практический вопрос к коллегам. Близится 1 декабря - начало подачи заявлений на упрощенку. Как думаете платить: 600 или 1800 за 1-й квартал?
Понятно, что все в каком-то подвешенном состоянии. Но помнится, мне моя инспектор советовала в еще не "смутные" годы (т.е. прошлый или поза
... See more
Практический вопрос к коллегам. Близится 1 декабря - начало подачи заявлений на упрощенку. Как думаете платить: 600 или 1800 за 1-й квартал?
Понятно, что все в каком-то подвешенном состоянии. Но помнится, мне моя инспектор советовала в еще не "смутные" годы (т.е. прошлый или позапрошлый) платить именно за весь первый квартал, а не месяц январь, поскольку бывают разные пересчеты/пересмотры, а при полной или более того проплате отсутствуют формальные основания для отказа в выдаче "единоналожного" свидетельства.
Collapse


 

Alexander Onishko  Identity Verified
Russian to English
+ ...
??? Nov 25, 2010

Irene Maslova wrote:

Практический вопрос к коллегам. Близится 1 декабря - начало подачи заявлений на упрощенку. Как думаете платить: 600 или 1800 за 1-й квартал?
Понятно, что все в каком-то подвешенном состоянии. Но помнится, мне моя инспектор советовала в еще не "смутные" годы (т.е. прошлый или позапрошлый) платить именно за весь первый квартал, а не месяц январь, поскольку бывают разные пересчеты/пересмотры, а при полной или более того проплате отсутствуют формальные основания для отказа в выдаче "единоналожного" свидетельства.


А какой же смысл платить, если внешнеэкономическую деятельность отбирают? Или вы хотите ещё первый квартал поработать? Ввод в действие НК вроде со второго квартала, насколько я помню? В таком случае, если ввод в действие со второго, то платить нужно по старым ставкам. Всё сугубо имхо.


 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Новий податковий кодекс України

Advanced searchPerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search