Pages in topic:   < [1 2]
Чи потрібна валютна декларація?
Thread poster: Oksana Rozhko
Oksana Rozhko
Oksana Rozhko  Identity Verified
Ukraine
Local time: 09:01
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
Справа не у бажанні ускладнити собі життя Feb 19, 2009

Nadezhda & Vatslav Yehurnovy wrote:

Послуги, вони митницю не проходять, як товари, отже термін 180 днів можна розраховувати тільки за вашими словами.
Цікава також ситуація, коли замовник таки не платить. Остаточно та незворотно. Тоді, виходить, штрафи довіку? Щось тут не те у Датському королівстві...


Питання про необхідність подання валютної декларації виникло саме через те, що у законі вказані не тільки товари, які проходять митницю, а й послуги, оплата за які має надійти у термін до 180 днів. І цей термін розраховується не просто зі слів, а від дати підписання акту виконаних робіт.

Дійсно двічі неприємною є ситуація, коли замовник не платить, тому що в цьому разі окрім того, що ви не отримали зароблені гроші, ви іще й державі винні.

Nadezhda & Vatslav Yehurnovy wrote:

Звичайно, можна ускладнювати собі життя таким чином, але чомусь особисто мені не хочеться ну аж ніяк.


Мені звичайно теж менш за все хочеться ускладнювати собі життя, тут я з вами солідарна Але питання виникло через те, що не хочеться собі потім у майбутньому ускладнювати життя з податковою. Тим більше за законом, якщо у вас є валютний рахунок і ви працюєте з нерезидентами, то ви є суб'єктом ЗЕД і зобов'язані подавати валютну декларацію.

Rostyslav Voloshchuk wrote:

Десь рік тому банк урочисто припинив вимагати цю довідку.


Все залежить від того банку, у якому знаходиться ваш рахунок, і від вашой податкової. Мені пощастило, мій банк у мене ще ніяких довідок не вимагав. А дві податкові з двох районів у моєму місті (Дніпропетровськ) дають діаметрально протилежні консультації.

А взагалі, за словами юриста - законодавство ЗЕД і щодо платників єдиного податку на сьогоднішній день неузгоджене, і є дуже багато питань.


 
Post removed: This post was hidden by a moderator or staff member for the following reason: User's request - http://www.proz.com/ticket/310325
andress
andress  Identity Verified
Ukraine
Local time: 09:01
English to Russian
+ ...
180 днів Feb 26, 2009

andriy samarets wrote:

... підприємець повинен надавати валютну декларацію тільки у разі існування прострочених більше, ніж на 180 днів, платежів.
Не знаю, с якого дня рахується прострочка (з дати інвойсу або акту виконаних робіт) та наскільки обізнані місцеві податківці (все ж вони мають досвід оподаткування ЗЕД), але таким чином, якщо замовники платять вчасно, то й декларація не потрібна.

[Edited at 2009-02-26 13:18 GMT]


А як податкова буде знати, коли Ви відправили замовнику інвойс або акт (if any)? Чи при відправці листа з інвойсом треба в графі "Копія" ставити електронну адресу податкової?
І яка ж буде реакція української податкової на сам факт існування закордонного неплатника, про якого вони будуть знати з тої декларації?


 
Roman Bulkiewicz
Roman Bulkiewicz  Identity Verified
Local time: 09:01
Member (2004)
English to Ukrainian
+ ...
За всі роки, що я зареєстрований як ПП... Feb 26, 2009

...і отримую платежі з-за кордону, ніхто ніколи в мене ніякої декларацію не питав. Ні в банку, ні в податковій. Проте дякую Оксані за інформацію. Може, і знадобиться.

Щодо дат і прострочень. Поки електронне листування можна вести без митного оформлення, всі дати в наших руках.


 
Post removed: This post was hidden by a moderator or staff member for the following reason: User's request - http://www.proz.com/ticket/310325
andress
andress  Identity Verified
Ukraine
Local time: 09:01
English to Russian
+ ...
Про сумління. Feb 27, 2009

andriy samarets wrote:

andress wrote:
А як податкова буде знати, коли Ви відправили замовнику інвойс або акт (if any)?


Напевно процедура надання валютної декларації розрахована більше на традиційних експортерів з паперовим документообігом (де інвойси легше перевірити).
Тому у випадках з перекладачами це питання залежить більше від сумління платників податків (або можливих випадків, коли закордонний замовник не заплатив вчасно велику сумму грошей).


Тобто проблеми собі може створити лише сам перекладач. Але навіщо ж? Якщо, наприклад, йому не заплатив замовник, то що дає повідомлення про це у податкову крім головного болю для самого ж перекладача? Чи ж податкова вишле закордон до такого нечесного замовника загін податкової міліції щоб змусити його платити? Я про такі випадки не чув. І мабуть, найближчих років 40 не почую.
А як часто, до речі, ту декларацію треба подавати? Уявімо, що замовник не платить і не збирається. Тоді перекладач буде змушений строчити ті декларації до кінця свого життя чи до кінця своєї діяльності як ФОП, чи не так?

[Редактировалось 2009-02-27 11:08 GMT]


 
Post removed: This post was hidden by a moderator or staff member for the following reason: User's request - http://www.proz.com/ticket/310325
Vadim Kadyrov
Vadim Kadyrov  Identity Verified
Ukraine
Local time: 09:01
English to Russian
+ ...
назначение платежа - какое оно, когда деньги шлет Moneybooke Jan 25, 2011

Sergei Leshchinsky wrote:

Roman Bulkiewicz wrote:
отримувати валютні кошти від підприємницької діяльності на рахунок фіз. особи -- найризикованіший спосіб, порівняно з іншими (Вестерн Юніон, Манібукерс, готівка тощо).


Я кажуть, найвищий ступінь порівняння для слова "близько" -- це "от-о-то". Саме отото, пане... Я користуюсь Манібукерсом, з якого перераховую кошти на власний рахунок фіз. особи. Під час такої операциї SWIFT-код призначення платежу змінюється з будь-якого на безпечний, тому що я переказую кошти сам собі.

А зараз -- велика таємниця. Не дуже важко натякнути відправникові грошей, що мій найбільш бажаний та улюблений SWIFT-код, це "material aid". Як свідчить практика, за кордоном (за будь-яким кордоном, навіть найближчим) все однаково, аби працювали, та гроші отримували... Це головна різниця між капіталізмом (там) та поліцейською демократією (тут).


Сергей, после долгих исканий по веткам форума наконец обнаружил что-то более менее подходящее (этот ваш пост).

C moneybookers снимаю деньги на карту физ. лица. Вижу, что при осуществлении платежа по SWIFT moneybookers пишет назначение платежа, в котором указывает следующую информацию:

MONEYBOOKERS LTD10 11 CHARTERHOUSE SQUARLONDONGB, VADIM KADYROV, TRN XXXXXXXXXXXXXXDOB \Date of birt\ ПЕРЕВОД (КРЕДИТНАЯ ЧАСТЬ)

Я так полагаю: наличие в этом тексте названия компании (MONEYBOOKERS LTD) - это серьезное основание сомневаться, что платеж был простым переводом, не связанным с предпринимательской деятельностью.

Или вот это слово ПЕРЕВОД - это то магическое заклинание, которое действует на банк волшебным образом и заставляет его рассматривать это как что угодно, но не предпринимательская деятельность?


 
Pages in topic:   < [1 2]


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Чи потрібна валютна декларація?







Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »