https://www.proz.com/forum/translation_in_ukraine_%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4_%D0%B2_%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96/123112-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%83_%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%BE_%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%89%D0%B5%D0%BD%D1%83_%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D1%83_%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D1%96%D0%BA%D1%83_%D1%82%D0%B0_%D0%B7%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96_%22.html&phpv_redirected=1

Pages in topic:   [1 2] >
Проект Закону України ''Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності ..."
Thread poster: andress
andress
andress  Identity Verified
Ukraine
Local time: 20:38
English to Russian
+ ...
Dec 15, 2008

Мабуть, переважна більшість перекладачів-фрилансерів з України працює за спрощеною системою оподаткування, тому їх не може не зацікавити Проект Закону України ''Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва'', який можна подивити... See more
Мабуть, переважна більшість перекладачів-фрилансерів з України працює за спрощеною системою оподаткування, тому їх не може не зацікавити Проект Закону України ''Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва'', який можна подивитися та обговорити тут - http://me.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=124430&cat_id=32862 . Закон планується ввести в дію з 1 січня 2010 року.

Як на мене, особливу увагу привертають такі пункти:

5.8. У разі, коли фізична особа провадить господарську діяльність з використанням найманої праці або за участю у такій діяльності членів своєї сім’ї, ставка податку, встановлена органом місцевого самоврядування, збільшується на 20 відсотків за кожну таку особу.

5.9. Якщо за результатами податкового (звітного) періоду дохід фізичної особи перевищує 300 000 гривень, сума перевищення оподатковується за ставкою у розмірі 1 відсоток.

5.10. У разі, коли у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, отриманого фізичною особою, перевищує обсяг, зазначений у абзаці третьому підпункту 2.1.1 статті 2 цього Закону, сума перевищення за результатами такого податкового (звітного) періоду оподатковується за ставкою податку у розмірі 15 відсотків.

Обговоримо?
Collapse


 
Vitaliy Tykhonyuk (X)
Vitaliy Tykhonyuk (X)
Ukraine
Local time: 20:38
Russian to German
+ ...
Отношение к проекту данного закона Dec 15, 2008

Что ж, опять нашим "слугам" понадобились деньги! На это ясно указывает даже п. 5.8. Ко времени вступления закона в силу инфляция наверняка вырастет, и 1% будут брать со всех.
Но выход есть: во- первых важна не налоговая ставка, а с чего ее платить - так было всегда. Во-вторых, минимум 40% экономики Украины находится в тени. Давайте, как настоящие патриоты, не будем портить родной державе статистику!


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 20:38
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Нічого страшного Dec 15, 2008

andress wrote:
Як на мене, особливу увагу привертають такі пункти:
5.8.
5.9.
5.10.

Не бачу нічого страшного. Дякувати Богові, що ця система поки що зберігається, а то ж Ю.Т., і особливо В.П. вже скільки років були різко проти спрощенки.

1. Хай у кожного з нас будуть річні доходи більшими за 300 000. Я особисто радо сплачу податок в 1% за різницю (максимум ще 2000 грн)

2. п.5.8. взагалі не має ніякого стосунку до нас. Просто не треба оформляти ваших помічників як найманих працівників - передали їм належні гроші і щиру подяку, тай все.

3. Стосовно п.5.10. (як на мене) не так страшні ті 15% за перевищення, як те що (за діючим законом) у разі перевищення 500 000 ви позбавлялися права на спрощенку і мали б звітутави "по повній програмі" - і за прибутки, і за видатки... У цьому проекті я такого положення у явному вигладі не бачу, але неявно воно присутнє (погано прописане) у перліку осіб, які не відносятся до "спрощенців".

Одним словом, можна дихати спокійно - ставка оподаткування не підвищується, тай умови майже ті самі.

Особисто мене більше турбує такий пункт:
2.2. Спрощена система оподаткування не поширюється на:
...
е) фізичних осіб - підприємців, які провадять господарську діяльність, пов’язану з експортом, імпортом товарів;

Добре, що хоч не "товарів та послуг". Просто я крім перекладів займаюся ще розробками електроніки і часто доводиться отримувати радіодеталі та відправляти зразки приладів, які легко можна вважати "товарами що експортуються/імпортуються".



[Edited at 2008-12-15 11:40 GMT]


 
andress
andress  Identity Verified
Ukraine
Local time: 20:38
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
Звичайно, є і позитив... Dec 15, 2008

хоча б і у самому факті збереження цієї системи. От тільки одне - як би до того пункту 2.2 у процесі обговорення у ВР не дописали маленьке "... і послуг..." ...

 
Roman Bulkiewicz
Roman Bulkiewicz  Identity Verified
Local time: 20:38
Member (2004)
English to Ukrainian
+ ...
... Dec 16, 2008

mk_lab wrote:
1. Хай у кожного з нас будуть річні доходи більшими за 300 000.


Кгм...
Це доходи за квартал.

andress wrote:
5.9. Якщо за результатами податкового (звітного) періоду дохід фізичної особи перевищує 300 000 гривень, сума перевищення оподатковується за ставкою у розмірі 1 відсоток.


Звітний період = квартал (ст. 7.1).


 
Roman Bulkiewicz
Roman Bulkiewicz  Identity Verified
Local time: 20:38
Member (2004)
English to Ukrainian
+ ...
ст. 10 Dec 16, 2008


Стаття 10. Особливості обкладення платників податку окремими податками і зборами (обов’язковими платежами)

10.1. Податок, з урахуванням положень пункту 3.8 статті 3 цього Закону, сплачується в рахунок таких податків і зборів:

а) податку на прибуток підприємств;

б) податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності фізичної особи та оподатковані згідно із законодавством (за винятком доходу нерезидентів, доходу, отриманого в результаті відчуження нерухомого майна, подарунків та майна, отриманого у спадщину);

в) податку на додану вартість на митній території України, за винятком податку на додану вартість, що сплачується фізичними особами, які за своїм добровільним рішенням зареєструвалися платниками податку на додану вартість, та юридичними особами, які обрали ставку оподаткування у розмірі 3 відсотки;

г) плати за торговий патент на право провадження деяких видів підприємницької діяльності;

ґ) комунального податку;

д) збору за розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг.



Чого тут нема?

А ось чого:


10.2. Податки і збори (обов’язкові платежі), не зазначені у пункті 10.1 цієї статті, сплачуються платником податку в порядку і розмірах, встановлених законодавством, а страхові внески до Пенсійного фонду України і фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування – в порядку, визначеному законами про загальнообов’язкове державне пенсійне та соціальне страхування.


---

andress wrote:
5.8. У разі, коли фізична особа провадить господарську діяльність з використанням найманої праці або за участю у такій діяльності членів своєї сім’ї, ставка податку, встановлена органом місцевого самоврядування, збільшується на 20 відсотків за кожну таку особу.


Зараз хіба не 50%?


 
Roman Bulkiewicz
Roman Bulkiewicz  Identity Verified
Local time: 20:38
Member (2004)
English to Ukrainian
+ ...
щодо ст. 5.10 Dec 16, 2008

mk_lab wrote:
3. Стосовно п.5.10. (як на мене) не так страшні ті 15% за перевищення, як те що (за діючим законом) у разі перевищення 500 000 ви позбавлялися права на спрощенку і мали б звітутави "по повній програмі" - і за прибутки, і за видатки... У цьому проекті я такого положення у явному вигладі не бачу, але неявно воно присутнє (погано прописане) у перліку осіб, які не відносятся до "спрощенців".


Оскільки св-во платника ЄП видається на 1 календарний рік, то питання про право на застосування спрощеної системи, мабуть, вирішуватиметься за підсумками року, коли ви подаєте заяву на наступний рік. А з моменту досягнення ліміту 500 тис. і до закінчення строку дії свідоцтва (=календарного року) надлишок оподатковується за ставкою 15%.
Зверніть увагу - 15% від доходу, не прибутку! Для нас з вами, може, й нема особливої різниці, а хто займається, наприклад, торгівлею, тому не знати що краще - залишатися на спрощеній системі чи повертатися до загальної (з нового кварталу, зауважте).

А зараз як? Якщо, скажімо, за два квартали набігло більше 500 тис. - хіба забирають свідоцтво?


 
andress
andress  Identity Verified
Ukraine
Local time: 20:38
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
щодо ст. 10.2 Dec 16, 2008

Саме думку Романа Булькевича та Максима Козуба мені більш за все і хотілося знати. Дякую, пане Романе!
Саме ст. 10.2 викликає питання. Так що, тепер треба буде платити до Пенсійного фонду ОКРЕМО, я вірно зрозумів?

А щодо того, що 300 000, починаючи з яких дохід оподаткову�
... See more
Саме думку Романа Булькевича та Максима Козуба мені більш за все і хотілося знати. Дякую, пане Романе!
Саме ст. 10.2 викликає питання. Так що, тепер треба буде платити до Пенсійного фонду ОКРЕМО, я вірно зрозумів?

А щодо того, що 300 000, починаючи з яких дохід оподатковуватиметься за ставкою 1% (за п. 5.9), то дійсно виходить, що це за квартал, а не за рік! Але, скоріше за все, то автори законопроекту просто помилилися і не помітили поки, що ж саме у них вийшло. Мабуть, при читаннях у комітетах ВР той пункт виправлять.
Collapse


 
andress
andress  Identity Verified
Ukraine
Local time: 20:38
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
А ось ще: Dec 16, 2008

10.5. Платник податку не звільняється від обов’язку нарахування, відрахування та перерахування до бюджету, державних цільових фондів, Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування податку на доходи фізичних осіб, зборів (обов’язкових платежів), страхових внесків, пов’язаних з виплатою заробітної плати (доходу) працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах.

 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 20:38
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Не знаю, чи забирають свідоцтво... Dec 16, 2008

Roman Bulkiewicz wrote:
А зараз як? Якщо, скажімо, за два квартали набігло більше 500 тис. - хіба забирають свідоцтво?

Не знаю, чи забирають свідоцтво, але точно ви вже не будете спрощенцем.

BTW: Пане Романе, я трохи не "залетів" завдяки вашій пораді поєднувати інвойс та акт здачі/прийому робіт в одному папірці. Ви - творча людина, а от податкові інспектори, на жаль, ні...

[Edited at 2008-12-16 18:45 GMT]


 
Nadiia and Vatslav Yehurnovy
Nadiia and Vatslav Yehurnovy
Ukraine
Local time: 20:38
Member (2008)
English to Russian
+ ...
Вау! Dec 17, 2008

mk_lab wrote:

а от податкові інспектори, на жаль, ні...

Вас перевіряли податківці?
Сподіваємося, що все пройшло нормально, ну й чекаємо вражень про те "як воно було".
Адже від подібних речей не застрахований жоден прозянин...
Отже кожен біт інформації про подібні події - просто безцінний.

Roman Bulkiewicz wrote:

Кгм...
Це доходи за квартал.


Нехай у кожного з нас будуть такі "офіційні" доходи
Хоча б один квартал на рік.

[Редактировалось 2008-12-17 08:51 GMT]


 
Roman Bulkiewicz
Roman Bulkiewicz  Identity Verified
Local time: 20:38
Member (2004)
English to Ukrainian
+ ...
шкода Dec 17, 2008

mk_lab wrote:
BTW: Пане Романе, я трохи не "залетів" завдяки вашій пораді поєднувати інвойс та акт


Тобто я хотів сказати: добре, що не "залетіли". Але хіба я давав поради? Мені здається, я просто казав, що я роблю так і так. А може й справді невдало висловився...


 
Roman Bulkiewicz
Roman Bulkiewicz  Identity Verified
Local time: 20:38
Member (2004)
English to Ukrainian
+ ...
воно й зараз так Dec 17, 2008

andress wrote:

10.5. Платник податку не звільняється від обов’язку нарахування, відрахування та перерахування до бюджету, державних цільових фондів, Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування податку на доходи фізичних осіб, зборів (обов’язкових платежів), страхових внесків, пов’язаних з виплатою заробітної плати (доходу) працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах.


afaik


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 20:38
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Діло було так... Dec 17, 2008

mk_lab wrote:
я трохи не "залетів" завдяки ... пораді поєднувати інвойс та акт здачі/прийому робіт в одному папірці.

Моя чергова інспектриса (вони дуже часто змінюються, та новенькі, звісно не в курсі виховної роботи, проведеної із старими) при прийомі заяви на спрощенку на 2009 р. чомусь захотіла побачити мої "акти". І дуже "залупилася" на (справді дуже зручній формі, винайденій паном Романом, яка не мала ніяких нарікань у банку) поєднанні "2 в 1" Commercial Invoice / Acceptance Certificate з приписом "Фактом сплати за цим Рахунком-фактурою / Актом здачі-приймання робіт Замовник підтверджує, що роботи виконані якісно та вчасно і приймаються без претензій". Найкраще в такому "фінті вухами", що не треба кожен раз смикати постійного замовника, який підписав з вами "рамкову" угоду (оскільки його підпис та печатка тепер не потрібні). Але моя леді "вперлася рогом" і захотіла бачити "акти" за кожну виконану роботу, погрожуючи санкціями. Ніякі переконливі пояснення її не задовільнили (тим більше, що вона була страшенно роздратована натовпом відвідувачів наприкінці року).
Дякувати Богові, я маю дуже тісні дружні стосунки із своїм головним клієнтом, і він підписав, проштампував усі (складені мною) акти, та через 2 дні DHL їх вже доставила.
А моя "чарівна леді" навіть не подивилася - щось прошипіла крізь зуби, тай кинула їх у мою теку.

[Edited at 2008-12-17 17:40 GMT]


 
Nadiia and Vatslav Yehurnovy
Nadiia and Vatslav Yehurnovy
Ukraine
Local time: 20:38
Member (2008)
English to Russian
+ ...
Гм... Dec 17, 2008

mk_lab wrote:

Моя чергова інспектриса (вони дуже часто змінюються, та новенькі, звісно не в курсі виховної роботи, проведеної із старими) при прийомі заяви на спрощенку на 2009 р. чомусь захотіла побачити мої "акти".


Це бажання, здається, було трохи недоречним, якщо вірити Черкаській облдержадміністрації:

Відповідно до законодавства для взяття на податковий облік у податкову інспекцію необхідно звернутися з такими документами:

* заява за ф. № 5-ОПП, чистий бланк якої можна придбати в податковій інспекції;
* копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності — фізичної особи, яку Вам повинні були видати в органі державної реєстрації;
* документ, що засвідчує особу (паспорт).

При цьому органові державної податкової служби забороняється вимагати від суб'єкта підприємницької діяльності — фізичної особи додаткові документи для взяття його на податковий облік.

Після взяття на податковий облік та реєстрації Книги обліку доходів і витрат можете йти до Вашого податкового інспектора з такими документами:

* заява встановленої форми про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності;
* платіжний документ (квитанція, копія платіжного доручення з відміткою банківської установи) про сплату (перерахування) відповідного розміру єдиного податку за період, не менший ніж календарний місяць.

Ці документи є підставою для видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку суб'єктом підприємницької діяльності — фізичною особою.

Орган державної податкової служби за місцем державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності — фізичної особи за наявності платіжного документу про сплату єдиного податку зобов'язаний протягом 10 робочих днів після отримання заяви безоплатно видати Свідоцтво про сплату єдиного податку або надати письмову вмотивовану відмову.

Звичайно, я не юрист, але хочеться вірити сайту держвлади...
Cподіваюся, що "найприскіпливіший прозівський юрист" Максим Козуб внесе свої корективи та поділиться досвідом щодо методів дресури податкових інспекторів


 
Pages in topic:   [1 2] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Проект Закону України ''Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності ..."


Translation news in Ukraine





Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »