Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13] >
Легальні засоби отримання коштів з-за кордону для фрілансерів
Thread poster: dispatcher
Rostyslav Voloshchuk
Rostyslav Voloshchuk  Identity Verified
Ukraine
Local time: 02:00
English to Ukrainian
+ ...
Про банки - не реклама Oct 27, 2008

Згоден із Олегом, що головне - не назва банку, а конкретний працівник Вашого відділення, який захоче, або не захоче Вам допомогти. Я обслуговуюся у Приватбанку, дуже всім задоволений, і не в останню чергу - їхньою системою доступу до рахунку через Інтернет, яка дозволяє майже ... See more
Згоден із Олегом, що головне - не назва банку, а конкретний працівник Вашого відділення, який захоче, або не захоче Вам допомогти. Я обслуговуюся у Приватбанку, дуже всім задоволений, і не в останню чергу - їхньою системою доступу до рахунку через Інтернет, яка дозволяє майже не відвідувати банк. Радив би обійти кілька їхніх відділень, поговорити в кожному з працівником, який вас буде обслуговувати, і вибрати найбільш дружнього з них.

З повагою,
Ростислав

[Edited at 2008-10-27 17:08]
Collapse


 
kitsune
kitsune
Russian to English
+ ...
І ще одне питання про банк... Oct 30, 2008

Точніше про отримання коштів. Наскільки я зрозуміла шляхом "самостійної розвідки"), то кошти видаються з рахунків тільки в націльній валюті, тобто у гривні. І вони видаються за крос-курсом НБУ. Тобто виходить, щоб якщо я зароблю наприклад 100 євро, то за крос-курсом мені видаду... See more
Точніше про отримання коштів. Наскільки я зрозуміла шляхом "самостійної розвідки"), то кошти видаються з рахунків тільки в націльній валюті, тобто у гривні. І вони видаються за крос-курсом НБУ. Тобто виходить, щоб якщо я зароблю наприклад 100 євро, то за крос-курсом мені видадуть приблизно 650 гривень, незважаючи на те, що всюди курс не НБУ більше 8 гривень. Це так завжди, в будь-якому банку?:(( Немає інших способів? Наприклад якось переводити кошти на депозитний валютний рахунок тощо. Скільки взагалі втрачається відсотків на таких операціях?Collapse


 
Oleg Rudavin
Oleg Rudavin  Identity Verified
Ukraine
Local time: 02:00
Member (2003)
English to Ukrainian
+ ...
Не зовсім точно... Oct 30, 2008

kitsune wrote:Наскільки я зрозуміла шляхом "самостійної розвідки"), то кошти видаються з рахунків тільки в націльній валюті, тобто у гривні. І вони видаються за крос-курсом НБУ. Тобто виходить, щоб якщо я зароблю наприклад 100 євро, то за крос-курсом мені видадуть приблизно 650 гривень, незважаючи на те, що всюди курс не НБУ більше 8 гривень. Це так завжди, в будь-якому банку?:(( Немає інших способів? Наприклад якось переводити кошти на депозитний валютний рахунок тощо. Скільки взагалі втрачається відсотків на таких операціях?


Отримуватимете Ви кошти у гривні; а щоб забрат їх готівкою, Ви даватимете своєму банку доручення про продаж валюти. Валютні кошти продаються на міжбанку, тому це буде не зовсім крос-курс НБУ. Наприклад, був час, коли міжбанковський курс був вище, ніж нацбанківський -> висновок: реальні втрати або виграші залежать від реальної ситуації на валютному ринку.

Інших способів, крім продажу, немає.


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 02:00
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Є... Oct 31, 2008

Oleg Rudavin wrote:
Інших способів, крім продажу, немає.

Отримати кошти з рахунку ФОП у валюті можна списавши їх на відрядження за кордон, чи на закупівлю чогось у валюті. Для цього достатньо лише наказу про відрядження(який ви виписуєте сам на себе), чи заяви на ім'я директора банку (для закупівлі).

Однак така операція коштує 3% (у моєму банку) та не може використовуватись надто часто. Тому за спокійних часів вона не має особливого сенсу. Але за часів сьогодняшньої кризи такий "фінт вухами" виправдовує себе. Я, наприклад (не особливо брешучи), позавчора так і зробив

[Edited at 2008-10-31 13:38]


 
Olga and Igor Lukyanov
Olga and Igor Lukyanov  Identity Verified
Canada
Local time: 19:00
English to Russian
+ ...
Так то воно так Oct 31, 2008

mk_lab wrote:


Отримати кошти з рахунку ФОП у валюті можна списавши їх на відрядження за кордон, чи на закупівлю чогось у валюті.


1. По-перше є ліміт - відрядження не може тривати більше 30 днів, і добові не повинні перевищувати 40 Єврів. Тобто більше 1200 доларів/Єврів зняти однаково не вдасться

Можна ще зняти на "додаткові витрати" але:

2. Мене попередили в банку, що податкова може запросити відповідні документи, які підтверджують цільове використання знятих валютних коштів. Наприклад у закордонному паспорті обов'язково мають бути штампи, які засвідчують перетин кордону. А якщо ви знімаєте гроші на "додаткові витрати", мають бути чеки, які підтверджують ці витрати.

Тобто, є певний ризик...


 
Oleg Prots
Oleg Prots  Identity Verified
Ukraine
Local time: 02:00
English to Ukrainian
+ ...
а чи варто комбінувати? Oct 31, 2008

Адже можна просто продати валюту на міжбанку, коли вам потрібні гроші (а витрачаємо ми їх переважно і так у гривнях). А якщо хочеться потримати їх у валюті, так можна і тримати на валютному рахунку...

 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 02:00
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Не так страшний чорт, як його малютка Oct 31, 2008

Olga and Igor Lukyanov wrote:
Тобто, є певний ризик...

Я й не раджу використовувати такий шлях без особливих потреб.
Але, не буде аж ніякого "криміналу" якщо ви планували відрядження і зняли кошти на нього, але воно не відбулося з поважних причин. Як це можна перевірити, я не уявляю, і ніхто й не перевірятиме. Повертати валюту ніхто з вас вимагати не може. Навіть нема механізмів такого повернення, бо ви, як ФОП не маєте права здійснювати валютні операції у межах України. Але, якщо навіть і може, то ніхто(банк) не вимагав, тому ви й не повертали.

Набагато більш проблематичним є реальна можливість перевірки договорів/актів здачі-прийому робіт, яке ОБОВ'ЯЗКОВО здійснюється податковою при будь-яких змінах (змінах місця реєстрації, форми діяльності, припиненні діяльності...) і мій банк не зараховує грошей, доки я не подам відповідні копії.

Також я (від свого банку) нічого не чув про якесь обмеження добових. Більш того, навіть працюючи в Університеті, я отримував $50 добових згідно нашого законодавства - це був такий ліміт для держслужбовців(спитайте усіх наших мандрівників-депутатів). А сплата за проживання у готелі(чи в приватній оселі), а авіаквитки(замовлені вашим партнером за кордоном)?.. Банк та податкову це все точно не цікавить, хіба що вашу бухгалтерію, а ФОП, що знаходиться на "спрощеній системі єдиного податку" взагалі не повинен звітувати про свої видатки - лише про отримані доходи.



[Edited at 2008-10-31 14:11]

[Edited at 2008-10-31 14:33]

[Edited at 2008-10-31 14:33]

[Edited at 2008-10-31 14:36]

[Edited at 2008-10-31 14:54]


 
Rostyslav Voloshchuk
Rostyslav Voloshchuk  Identity Verified
Ukraine
Local time: 02:00
English to Ukrainian
+ ...
Все не так погано! Інші способи, крім продажу, є! Oct 31, 2008

Шановні колеги, котрі висловилися вище, помиляються.
Вже десь від березня (може і від січня, точно не пригадую) дозволяється зняти кошти з валютного рахунку готівкою.
Я роблю трохи інакше. Я відкрив собі візу-електрон у доларах, коли долари падають на рахунок, перекид�
... See more
Шановні колеги, котрі висловилися вище, помиляються.
Вже десь від березня (може і від січня, точно не пригадую) дозволяється зняти кошти з валютного рахунку готівкою.
Я роблю трохи інакше. Я відкрив собі візу-електрон у доларах, коли долари падають на рахунок, перекидаю їх на цю картку (через інтернет-доступ до рахунку) і знімаю у будь-якому банкоматі, який видає долари. Так само можна зробити із Євро, але я рідко отримую Євро, тому картки не маю і зазвичай продаю їх на міжбанку. Щодо інших валют - мабуть, складніше. Скажімо, фунти стерлінгів я продавав і продаю далі.

Повторю: я так роблю регулярно від березня, це цілком легально (і дійсно дуже вигідно).

Ростислав
Collapse


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 02:00
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Про який рахунок йдеться? Oct 31, 2008

Rostyslav Voloshchuk wrote:
дозволяється зняти кошти з валютного рахунку готівкою.
Я роблю трохи інакше. Я відкрив собі візу-електрон у доларах, коли долари падають на рахунок, перекидаю їх на цю картку (через інтернет-доступ до рахунку) і знімаю у будь-якому банкоматі, який видає долари.

Як на мене, це дуже дивно...
* Чи ви справді зареєсторовані як ФОП (приватний підприємець, по-старому) i маєте відповідний (мультивалютний) рахунок?
* Якщо ваша ласка, дайте посилання на якийсь нормативний акт, який дозволяє робити таку (дійсно дуже вигідну) операцію. Щось у моєму банку про це не хочуть і чути.

[Edited at 2008-10-31 16:04]


 
Rostyslav Voloshchuk
Rostyslav Voloshchuk  Identity Verified
Ukraine
Local time: 02:00
English to Ukrainian
+ ...
Відповідаю Oct 31, 2008

Так, я ФОП. Так, у мене є поточні рахунки в різних валютах. Ні, посилання на документ не маю.
Докладніше - приватним повідомленням.


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 02:00
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Не бачу лінку на вашу адресу Nov 1, 2008

Rostyslav Voloshchuk wrote:
Докладніше - приватним повідомленням.

Шановний пане Ростиславе,
Щось не знайду на вашій сторінці лінку на e-mail адресу.
Здається, це нововведення ПроЗівської адміністрації...
Ми з вами знайомі, тому прошу вас надіслати коротко інформацію про таку нову послугу стосовно приватних підприємців на мою адресу: mk_labСОБАКАi.com.ua
Дуже дякую


 
Post removed: This post was hidden by a moderator or staff member for the following reason: User's request - http://www.proz.com/ticket/310325
Rostyslav Voloshchuk
Rostyslav Voloshchuk  Identity Verified
Ukraine
Local time: 02:00
English to Ukrainian
+ ...
Довідався у своєму банку Nov 12, 2008

Обов'язковий продаж валюти дійсно відмінений, і вже досить давно. Весною цього року в моєму банку ДІЙШЛИ ВИСНОВКУ, що вільне розпоряджання отриманою валютою ніде не заборонене, а отже - ДОЗВОЛЕНЕ. Так мені сказали в банку.

 
Alexander Onishko
Alexander Onishko  Identity Verified
Russian to English
+ ...
Андрію, Ростиславе Nov 12, 2008

Rostyslav Voloshchuk wrote:

Обов'язковий продаж валюти дійсно відмінений, і вже досить давно. Весною цього року в моєму банку ДІЙШЛИ ВИСНОВКУ, що вільне розпоряджання отриманою валютою ніде не заборонене, а отже - ДОЗВОЛЕНЕ. Так мені сказали в банку.


Припустимо, что ви отримали прибуток доларах (100 дол.) і зняли його в доларах не переводячи в гривні.

Питання - яку сумму ви запишете собі в тетрадці обліку доходів та видаткі у графі "прибуток"?

[Edited at 2008-11-12 13:57]


 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Легальні засоби отримання коштів з-за кордону для фрілансерів







CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »