Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13] >
Легальні засоби отримання коштів з-за кордону для фрілансерів
Thread poster: dispatcher
Roman Bulkiewicz
Roman Bulkiewicz  Identity Verified
Local time: 06:26
Member (2004)
English to Ukrainian
+ ...
буває інакше Nov 19, 2007

Oleg Prots wrote:
Буває якось інакше? Пане Роман, поділіться секретом,

Dmitriy Kovalev wrote:
Якщо Ви маєте якісь посилання на нормативну базу, поділиться, будь ласка.


Секрету ніякого нема. Я колись у цьому ж форумі ділився досвідом, як в одному документі сумістити інвойс із актом виконаних робіт. Щодо контракту, то я не хочу зараз щось вигадувати від себе - я не пам'ятаю вже тих документів і формулювань, а зараз нема часу їх шукати. Це по-перше. А по-друге, нормативна база міняється, і не скажу, щоб я за нею так уже пильно стежив.
Єдине можу сказати з певністю: за тих 6 чи 7 років, що я регулярно отримую перекази з-за кордону як приватний підприємець, мені жодного разу не доводилося з цього приводу сперечатися зі своїми банкірами чи щось їм пояснювати. Один раз нова панночка в валютному відділі засумнівалася в моєму know-how.... мені довелося хвилини 2-3 почекати на телефоні, поки вона радилася зі своїм начальником.

Може, якесь "How to" на цю тему написати?....


 
Rostyslav Voloshchuk
Rostyslav Voloshchuk  Identity Verified
Ukraine
Local time: 06:26
English to Ukrainian
+ ...
How to напишіть, мабуть - багатьом буде цікаво Nov 20, 2007

Зі свого досвіду:

Із деякими клієнтами я підписав двомовний контракт, текст якого склав сам. Копії цих контрактів я з власної ініціативи відніс у банк. Одного постійного клієнта я переконав підписувати і надсилати мені поштою двомовні акти виконаних робіт - їх я так�
... See more
Зі свого досвіду:

Із деякими клієнтами я підписав двомовний контракт, текст якого склав сам. Копії цих контрактів я з власної ініціативи відніс у банк. Одного постійного клієнта я переконав підписувати і надсилати мені поштою двомовні акти виконаних робіт - їх я також час від часу приношу в банк. Сам банк жодного разу не вимагав від мене якихось документів, і всі платежі клієнтів, із якими в мене немає жодних договорів, проходять без затримок.
Мій банк - Приватбанк (жодної реклами).

До Олега Проца: міняй банк.

З повагою,
Ростислав
Collapse


 
dispatcher
dispatcher
Local time: 06:26
TOPIC STARTER
Питання про ПДВ Nov 20, 2007

Коли я сьогодні реєструвався як Підприємець ФО зі сплатою фіксованого податку, то в юридичній конторі мене налякали, що згідно зі змінами до Закону про ПДВ (від 2005 р) усі підприємці, що використовують глобальні мережі (тобто Інтернет)
повинні реєструватись також як платники ПДВ (20%) і таким чином сплачувати 20% від кожного траншу з-за кордону.

Може це недостовірна інформація, але не хотілось би, щоб у налогових органів з'явилися підстави для тиску.


 
Oleg Prots
Oleg Prots  Identity Verified
Ukraine
Local time: 06:26
English to Ukrainian
+ ...
Може, їм просто закортіло Вас полякати. Nov 20, 2007

dispatcher wrote:

Коли я сьогодні реєструвався як Підприємець ФО зі сплатою фіксованого податку, то в юридичній конторі мене налякали, що згідно зі змінами до Закону про ПДВ (від 2005 р) усі підприємці, що використовують глобальні мережі (тобто Інтернет)
повинні реєструватись також як платники ПДВ (20%) і таким чином сплачувати 20% від кожного траншу з-за кордону.


Така норма справді існує, але, як пояснив мені мій юрист, її досить важко застосувати на практиці, тобто окреслити, хто ж належить до, як Вам сказали, "підприємців, що використовують глобальні мережі" (насправді точне формулювання дещо інакше, але не скажу дослівно), і довести, що ця норма стосується саме Вас.

Якщо обкладати ПДВ усіх "підприємців, що використовують глобальні мережі", то це, погодьтеся, абсурд. Якщо я пошту електронну читаю, мені ставати платником ПДВ?


 
Oleg Rudavin
Oleg Rudavin  Identity Verified
Ukraine
Local time: 06:26
Member (2003)
English to Ukrainian
+ ...
ПДВ боятися - у фріланс не ходити Nov 20, 2007


Коли я сьогодні реєструвався... то в юридичній конторі мене налякали...


Коли я реєструвався 4 роки тому, мене лякали всі - податковці, пенсійний фонд та не пам'ятаю хто ще.

Жоден з нас ПДВ не сплачує, єдиний податок звільняє нас від усіх інших "начислений, отчислений и перечислений" до цільових фондів, тощо.

[Edited at 2007-11-20 21:17]


 
Rostyslav Voloshchuk
Rostyslav Voloshchuk  Identity Verified
Ukraine
Local time: 06:26
English to Ukrainian
+ ...
Про ПДВ Nov 20, 2007

dispatcher wrote:

Коли я сьогодні реєструвався як Підприємець ФО зі сплатою фіксованого податку, то в юридичній конторі мене налякали, що згідно зі змінами до Закону про ПДВ (від 2005 р) усі підприємці, що використовують глобальні мережі (тобто Інтернет)
повинні реєструватись також як платники ПДВ (20%) і таким чином сплачувати 20% від кожного траншу з-за кордону.

Може це недостовірна інформація, але не хотілось би, щоб у налогових органів з'явилися підстави для тиску.


А я для відправлення файлів використовую виключно поштових голубів - і хай хтось спробує довести, що це не так.


 
Roman Bulkiewicz
Roman Bulkiewicz  Identity Verified
Local time: 06:26
Member (2004)
English to Ukrainian
+ ...
ПДВ Nov 20, 2007

Оце воно?

ЗУ Про податок на додану вартість:

2.3. Особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник
податку у разі:
(....)
2.3.3. Особа, яка поставляє товари (послуги) на митній
території України з використанням глобальної або локальних
комп'ютерних мереж,


Ти ба...
До того, що було сказано двома Олегами, можу додати: але ж "на митній території України".
Але треба мати на увазі.

Краще б нам оцим пунктом перейматися:


2.3.1. Коли загальна сума від здійснення операцій з поставки
товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або
глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно
з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в
рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти
календарних місяців сукупно перевищує 300 000 гривень (без
урахування податку на додану вартість).




 
dispatcher
dispatcher
Local time: 06:26
TOPIC STARTER
Дякую за відповіді стосовно ПДВ Nov 21, 2007

Взагалі в Україні велика проблема з кваліфікацією банковського та податкового персоналу у провінції.
Якщо це не в столиці або областному центрі, то поради місцевих "експертів" можуть часто ввести в оману та нашкодити будь якій справі.


 
Vladimir Shelukhin
Vladimir Shelukhin  Identity Verified
Local time: 06:26
English to Russian
+ ...
In memoriam
Думки Jan 9, 2008

Roman Bulkiewicz wrote:
До того, що було сказано двома Олегами, можу додати: але ж "на митній території України".
Але треба мати на увазі.
Себто коли я знаходжуся поза митною територією рідної неньки, і товари з послугами постачаю також поза нею, то навіть за умови використання цих непманючих мереж пункт 2.3.3 мене не обходить? Га? Хто знає?
Краще б нам оцим пунктом перейматися:
2.3.1. Коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість).
;-)
Тю! І не кажіть, куме… А я, хай йому грець, читаю собі та радію:
The unified tax regime may be enjoyed for certain activities by private entrepreneurs employing up to ten employees and with annual proceeds from the sale of goods and/or rendering services of up to UAH 500,000 (approximately р. 2,420,000 (USD 99,000)). The monthly single (unified) tax is fixed by local authorities, and ranges from UAH 20 to UAH 200 (approximately р. 98 (USD 4) to р. 980 (USD 40)), depending on the type of activity. Payment of the single (unified) tax relieves a private intrepreneur from other taxes such as personal income tax, VAT, social security taxes (except contributions to the Pension Fund), and land tax in respect of their income earned from the entrepreneurial activities.
А воно он як обертається, трясьця його мамі… Маш тобі ПДВ.
Правду люди кажуть, що дурень думкою багатіє.


 
Vladimir Shelukhin
Vladimir Shelukhin  Identity Verified
Local time: 06:26
English to Russian
+ ...
In memoriam
PricewaterhouseCoopers Jan 11, 2008

Oleg Rudavin wrote:
Жоден з нас ПДВ не сплачує, єдиний податок звільняє нас від усіх інших "начислений, отчислений и перечислений" до цільових фондів, тощо.
До речі, PricewaterhouseCoopers чомусь впевнений у прямо протилежному. Теж справа компетенції?


 
Oleg Prots
Oleg Prots  Identity Verified
Ukraine
Local time: 06:26
English to Ukrainian
+ ...
У протилежному? Jan 11, 2008

Vladimir Shelukhin wrote:

Oleg Rudavin wrote:
Жоден з нас ПДВ не сплачує, єдиний податок звільняє нас від усіх інших "начислений, отчислений и перечислений" до цільових фондів, тощо.
До речі, PricewaterhouseCoopers чомусь впевнений у прямо протилежному. Теж справа компетенції?


З наведеної Вами ж цитати:
Payment of the single (unified) tax relieves a private intrepreneur from other taxes such as personal income tax, VAT, social security taxes (except contributions to the Pension Fund), and land tax in respect of their income earned from the entrepreneurial activities.

І що ж тут протилежного, окрім внесків до Пенсійного фонду, від яких все одно нікуди не подінешся?


 
Oleg Rudavin
Oleg Rudavin  Identity Verified
Ukraine
Local time: 06:26
Member (2003)
English to Ukrainian
+ ...
Пенсійний фонд Jan 11, 2008

Коли я реєструвався майже 4 роки тому, одне з місць, куди слід було з'явитись особисто, був Пенсійний фонд. Там мені сказали, що суми єдиного податку не вистачає, щоб розмір відрахувань до фонду досяг обов'язкового мінімуму. Тому я повинен додатково перераховувати фонду якіс�... See more
Коли я реєструвався майже 4 роки тому, одне з місць, куди слід було з'явитись особисто, був Пенсійний фонд. Там мені сказали, що суми єдиного податку не вистачає, щоб розмір відрахувань до фонду досяг обов'язкового мінімуму. Тому я повинен додатково перераховувати фонду якісь гроші. Я спитав, на основі яких документів це від мене вимагається. Як виявилось, на основі розпорядження... того ж пенсійного фонду. Я показав папірець, де заздалегідь роздрукував цитату чи то з постанови, чи то з закону про звільнення від "начислений, отчислений и перечислений". Жіночка лагідно посміхнулася і сказала: "Ну й ладно... такі розумні всі стали..."

Все, більше з Пенсійним фондом я справ не мав.
Collapse


 
Vladimir Dubisskiy
Vladimir Dubisskiy
United States
Local time: 22:26
Member (2001)
English to Russian
+ ...
читаю та й думку гадаю Jan 14, 2008

Я читаю, тому що мені цікаво і тому, що мене приятелька з Київа питала, як їй отримувати гроші від клієнтів з-за кордону (і з країн СНГ).

А скажіть мені таке:

Виходить, що український банк вимагає бачити контракт з клієнтом - для мене це порушення комерційної тайн�
... See more
Я читаю, тому що мені цікаво і тому, що мене приятелька з Київа питала, як їй отримувати гроші від клієнтів з-за кордону (і з країн СНГ).

А скажіть мені таке:

Виходить, що український банк вимагає бачити контракт з клієнтом - для мене це порушення комерційної тайни та втручання в приватні справи. Але то таке...

Але чому ви не можете сказати, що отримуєте гроші за послуги від фізичної особи, не від юридичної? Як банк перевірить /доведе, що закордонна особа "юридична"?

Якщо посилач грошей з-за кордону буде фізична особа, чи це спрощує процедури?

Наприклад, я час від часу працюю разом з товаришем (не в Україні, але не далеко) і потім надсилаю йому чек - він мені робить "перекладацькі послуги", але я виступаю, яу фізична особа.
Collapse


 
Oleg Rudavin
Oleg Rudavin  Identity Verified
Ukraine
Local time: 06:26
Member (2003)
English to Ukrainian
+ ...
Оплата від фіз. особи - жодних проблем Jan 14, 2008

У формі оплати є пункт Details of Payment. зазвичай саме там клієнт вказує номер інвойсу, за яким відбувається оплата. Це єдине місце, з якого видно, що гроші - за роботу. Не буде посилання на інвойс - не буде й проблем.

 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Легальні засоби отримання коштів з-за кордону для фрілансерів







Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »