Робота за кордоном - СПД в Україні - поради
Thread poster: kitsune
kitsune
kitsune
Russian to English
+ ...
May 10, 2011

Є пропозиція щодо роботи за кордоном - min на 1 рік. Ось хочу порадитися - як бути з СПД в Україні (єдиний податок). Закривати дуже щось мутно, та й не сильно хочеться. Хотіла б залишити. Але це ж треба кожен місяць сплачувати податки, звіти. ЩО робити?! Перейти на загальну систему, можно таке зробити серед року? ОФормити на когось довіреність? Буду дуже вдячна за цінні поради, бо часу дуже мало...

 
Alexander Onishko
Alexander Onishko  Identity Verified
Russian to English
+ ...
* May 10, 2011

kitsune wrote:

Є пропозиція щодо роботи за кордоном - min на 1 рік. Ось хочу порадитися - як бути з СПД в Україні (єдиний податок). Закривати дуже щось мутно, та й не сильно хочеться. Хотіла б залишити. Але це ж треба кожен місяць сплачувати податки, звіти. ЩО робити?! Перейти на загальну систему, можно таке зробити серед року? ОФормити на когось довіреність? Буду дуже вдячна за цінні поради, бо часу дуже мало...


Закривати. Це зовсім нескладно.


 
Vladimir Romanov
Vladimir Romanov  Identity Verified
Ukraine
Local time: 04:19
English to Russian
+ ...
На загальну систему May 11, 2011

Перехід можна здійснити з початку чергового кварталу. Їдете до податкової, пишете заяву - і все, з липня Ви вже на загальній системі. Чому Ви вважаєте, що звіти необхідно здавати щомісяця? Зараз уже поквартально, здається. Заповніть наперед "нульові" декларації і попросіть когось із родичів, щоб раз на три місяці відвозили. Мені здається, це нескладно.

 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 04:19
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Зараз "нульові" декларації пагано приймають May 11, 2011

Vladimir Romanov wrote:
Перехід можна здійснити з початку чергового кварталу. Їдете до податкової, пишете заяву - і все, з липня Ви вже на загальній системі. Чому Ви вважаєте, що звіти необхідно здавати щомісяця? Зараз уже поквартально, здається. Заповніть наперед "нульові" декларації і попросіть когось із родичів, щоб раз на три місяці відвозили. Мені здається, це нескладно.

А часто й взагалі не беруть. Без усяких підстав. Усно пояснюють - "начальство нє вєліт". Треба вписувати хоч якусь маленьку суму. Не пробував закриватись, але чув, що це дуже моторошно - треба бігати, збирати-носити тугаменти, займає це не менше 3 місяців.
Я б порадив перейти на загалку, та якусь маленьку суму щокварткально вписувати, якщо ви збираєтесь повернутись. Перейти знов на спрощенку буде дуже просто, якщо наші "проффесіонали" ще якихось рехворм не повигадають


 
kitsune
kitsune
Russian to English
+ ...
TOPIC STARTER
дякую за відповідь - де кілька запитань May 11, 2011

Vladimir Romanov wrote:

Перехід можна здійснити з початку чергового кварталу. Їдете до податкової, пишете заяву - і все, з липня Ви вже на загальній системі. Чому Ви вважаєте, що звіти необхідно здавати щомісяця? Зараз уже поквартально, здається. Заповніть наперед "нульові" декларації і попросіть когось із родичів, щоб раз на три місяці відвозили. Мені здається, це нескладно.


Я так розумію, це вже зараз треба йти писати? І якщо перейду на загалку, то вже не треба в податкову нічого платити? А в пенсійний все одно треба буде платити? душить дуже жаба...


 
kitsune
kitsune
Russian to English
+ ...
TOPIC STARTER
гмммм.... May 11, 2011

mk_lab wrote:

Vladimir Romanov wrote:
Перехід можна здійснити з початку чергового кварталу. Їдете до податкової, пишете заяву - і все, з липня Ви вже на загальній системі. Чому Ви вважаєте, що звіти необхідно здавати щомісяця? Зараз уже поквартально, здається. Заповніть наперед "нульові" декларації і попросіть когось із родичів, щоб раз на три місяці відвозили. Мені здається, це нескладно.

А часто й взагалі не беруть. Без усяких підстав. Усно пояснюють - "начальство нє вєліт". Треба вписувати хоч якусь маленьку суму. Не пробував закриватись, але чув, що це дуже моторошно - треба бігати, збирати-носити тугаменти, займає це не менше 3 місяців.
Я б порадив перейти на загалку, та якусь маленьку суму щокварткально вписувати, якщо ви збираєтесь повернутись. Перейти знов на спрощенку буде дуже просто, якщо наші "проффесіонали" ще якихось рехворм не повигадають


от і я думаю... ще щось придумають. Я не знаю, чи буду я повертатись (як буде складатися), але протягом року 99 відсотків, що я не зможу так просто повернутись і вирішувати якісь такі проблеми. От і сижу, думаю. І випливає лише одна думка - якщо не можеш всидіти на двох стільцях, візьми третій...


 
kitsune
kitsune
Russian to English
+ ...
TOPIC STARTER
ви закривали колись? May 11, 2011

Alexander Onishko wrote:

kitsune wrote:

Є пропозиція щодо роботи за кордоном - min на 1 рік. Ось хочу порадитися - як бути з СПД в Україні (єдиний податок). Закривати дуже щось мутно, та й не сильно хочеться. Хотіла б залишити. Але це ж треба кожен місяць сплачувати податки, звіти. ЩО робити?! Перейти на загальну систему, можно таке зробити серед року? ОФормити на когось довіреність? Буду дуже вдячна за цінні поради, бо часу дуже мало...


Закривати. Це зовсім нескладно.


скільки це займає часу? в мене є час до вересня...

Може можна когось найняти, щоб "підтримувати життя" в Україні, або найняти, щоб скоріше закрити.

Ще й пенсія мене турбує:)) хоча здається ще стільки років, але ж потім нічого назад вже не повернеш


 
Sergei Leshchinsky
Sergei Leshchinsky  Identity Verified
Ukraine
Local time: 04:19
Member (2008)
English to Russian
+ ...
про закрытие May 11, 2011

• Закрывал двоих. Процесс долгий, но не сильно напряжный. Можно нанять бегунка, вручить ему доверенность и пусть закрывает до посинения. Я так и делал.

• Можно сдать синее свидетельство (написать заяву, что выезжаю из страны и налоги буду платить там ... тут какое-то ес
... See more
• Закрывал двоих. Процесс долгий, но не сильно напряжный. Можно нанять бегунка, вручить ему доверенность и пусть закрывает до посинения. Я так и делал.

• Можно сдать синее свидетельство (написать заяву, что выезжаю из страны и налоги буду платить там ... тут какое-то есть международное законодательство против двойного налогообложения) и таким образом лишиться почетного права платить единый налог, сохранив статус СПД (красное свидетельство).

• Можно попросить родственников изображать живого ИП. Большое дело -- 4 отчета в год и 1 в ПФ, ну и платить надо.

• Что значит, "не принимают нулевой отчет"? Кто спрашивает? Сдавайте отчет по почте заказным письмом с описью вложения. Они не смогут отказаться от такого предложения. И у вас будет доказательство сдачи -- документ с почты с описью содержимого конверта + обратный талон подтверждения получения.

Но я бы выбрал вариант с симуляцией активности кем-то из домашних. Типа и не выезжал...

И на всякий случай написал бы доверенность на пару лет на родича, на случай если вызовут вас лично, а вас нету (вы уехали к больному дяде в Бердичев).

[Редактировалось 2011-05-11 11:19 GMT]
Collapse


 
Alexander Onishko
Alexander Onishko  Identity Verified
Russian to English
+ ...
*** May 11, 2011

kitsune wrote:

Alexander Onishko wrote:

kitsune wrote:

Є пропозиція щодо роботи за кордоном - min на 1 рік. Ось хочу порадитися - як бути з СПД в Україні (єдиний податок). Закривати дуже щось мутно, та й не сильно хочеться. Хотіла б залишити. Але це ж треба кожен місяць сплачувати податки, звіти. ЩО робити?! Перейти на загальну систему, можно таке зробити серед року? ОФормити на когось довіреність? Буду дуже вдячна за цінні поради, бо часу дуже мало...


Закривати. Це зовсім нескладно.


скільки це займає часу? в мене є час до вересня...

Може можна когось найняти, щоб "підтримувати життя" в Україні, або найняти, щоб скоріше закрити.

Ще й пенсія мене турбує:)) хоча здається ще стільки років, але ж потім нічого назад вже не повернеш


Дуже давно - в 2000 році. Можливо ця інформація вже неактуальна, але тоді все пройшло досить швидко - може місяц.

Взагалі якщо весь час своєї роботи ви були не єдиному податку - питань до вас бути не повинно.

[Edited at 2011-05-11 13:15 GMT]


 
Vladimir Romanov
Vladimir Romanov  Identity Verified
Ukraine
Local time: 04:19
English to Russian
+ ...
Без підстав - це сумно May 11, 2011

mk_lab wrote:

А часто й взагалі не беруть. Без усяких підстав. Усно пояснюють - "начальство нє вєліт". Треба вписувати хоч якусь маленьку суму.


Це якісь місцеві заморочки. У мене приймають без проблем (я зараз тимчасово на загальній системі). Але порада слушна - у кожній податковій свої порядки, тому це вже треба точніше у свого інспектора питати.

Коли писати заяву - краще спитайте у свого інспектора. Я буду з 3-го кварталу переходити на єдиний, то мені сказали приходити із заявою 1-15 червня.
Якщо подавати нульві декларації, то нікуди нічого не платите - ні в податкову, ні в пенсійний.

А от щодо зміни законодавства нічого сказати не можу - тут ніхто ні від чого не застрахований.

[Редактировалось 2011-05-11 12:52 GMT]


 
Nadiia and Vatslav Yehurnovy
Nadiia and Vatslav Yehurnovy
Ukraine
Local time: 04:19
Member (2008)
English to Russian
+ ...
Закриватися. May 11, 2011

kitsune wrote:

Я так розумію, це вже зараз треба йти писати? І якщо перейду на загалку, то вже не треба в податкову нічого платити? А в пенсійний все одно треба буде платити? душить дуже жаба...

От люди пишуть:
При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід.

І не забувайте ще про персоніфікацію, це теж чималенька морока.
Зараз витрати на пенсійний фонд (єдиний внесок) у кілька разів перевищують витрати на податкову

А загальна система в цьому випадку геть не рятує...


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 04:19
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Тодi закривайтесь May 12, 2011

kitsune wrote:
Я не знаю, чи буду я повертатись (як буде складатися), але протягом року 99 відсотків, що я не зможу так просто повернутись і вирішувати якісь такі проблеми. От і сижу, думаю. І випливає лише одна думка - якщо не можеш всидіти на двох стільцях, візьми третій...

Трохи доведеться побiгати по iнстанцiях, але це корисно для здоров'я (Жарт такий). А вiдкритися знову - дiйсно дуже просто.

[Edited at 2011-05-12 12:27 GMT]


 
Rostyslav Voloshchuk
Rostyslav Voloshchuk  Identity Verified
Ukraine
Local time: 04:19
English to Ukrainian
+ ...
Поділіться досвідом, будь ласка May 13, 2011

Sergei Leshchinsky wrote:

• Закрывал двоих. Процесс долгий, но не сильно напряжный. Можно нанять бегунка, вручить ему доверенность и пусть закрывает до посинения. Я так и делал.


Якщо не секрет - чи проводила податкова перевірку підприємців перед закриттям? І як виглядала ця перевірка?


 
kitsune
kitsune
Russian to English
+ ...
TOPIC STARTER
дуже дякую всім за відповіді і поради May 14, 2011

буду закриватися. А потім, як що, то відкриюся знову:) Я коли відкривалася, мені теж говорили = це требе стільки бігати, найняти треба когось, за 400 баксів. А на практиці в мене не виникло жодних проблем. От подивимося чи правда те, що пишуть про закриття:))

 
Sergei Leshchinsky
Sergei Leshchinsky  Identity Verified
Ukraine
Local time: 04:19
Member (2008)
English to Russian
+ ...
без проблем May 15, 2011

Rostyslav Voloshchuk wrote:Якщо не секрет - чи проводила податкова перевірку підприємців перед закриттям? І як виглядала ця перевірка?

Нет. Тут сразу надо для себя решить, что закрытие нужно им, а не вам, тогда и дела пойдут веселее. Проверки не было. Просто все должно быть в наличии. Журнал, отчеты, платежки...


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Робота за кордоном - СПД в Україні - поради







Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »