Smešni prevodi ali naj rečem bolje ....
Thread poster: Tjasa Kuerpick
Tjasa Kuerpick
Tjasa Kuerpick  Identity Verified
Slovenia
Local time: 09:04
Member (2006)
Slovenian to German
+ ...
May 18, 2009

groza ???
Tole sem danes našla v prevodu, ki so mi ga poslali v pregled:
_________________________________________________________

Izvirno besedilo:
Krangeschirr an den Anschlagösen (5) befestigen und Batterie herausheben.
Prevod:
Opremo žerjava pritrdite na pritrdilne ušice (5) in izvlecite akumulator.
__________________________________________________________


 
dkalinic
dkalinic
Local time: 09:04
Croatian to German
+ ...
In memoriam
brez besed Jun 23, 2009

???:(:(:(

(Sem vse povedal)

Nekaj besed pa že.

Katja, ti in jaz očitno delava za istega naročnika - jaz se prebijam skozi neumnosti, bedarije in prevajalčeve "umotvore" v hrvaščini, ti pa v slovenščini. V hrvaščini je videti še hujše:

Opremu krana (???) za pričvrsne ušice pričvrstiti i akumulator pot
... See more
???:(:(:(

(Sem vse povedal)

Nekaj besed pa že.

Katja, ti in jaz očitno delava za istega naročnika - jaz se prebijam skozi neumnosti, bedarije in prevajalčeve "umotvore" v hrvaščini, ti pa v slovenščini. V hrvaščini je videti še hujše:

Opremu krana (???) za pričvrsne ušice pričvrstiti i akumulator potegnuti.

Po petih straneh sem enostavno obupal, ker sem skoraj vsak drug stavek moral znova prevesti.


Lp,
Davor

[Edited at 2009-06-24 07:41 GMT]
Collapse


 
Tjasa Kuerpick
Tjasa Kuerpick  Identity Verified
Slovenia
Local time: 09:04
Member (2006)
Slovenian to German
+ ...
TOPIC STARTER
Kratko veselje ljubiteljev motociklov .... Nov 11, 2009

Pri takih prevodov ne bi si kupila noben motocikel, ker bi preživela več časa v delavnici kot pa na cesti

Original (v angleščini)
If the spark plug is new, tighten it with a wrench about 1/2 turn past finger tight. If you are reusing the old spark plug, tighten it with a wrench about 1/ 8 turn past finger tight.

Najden prevod:
Če je vžigalna svečka nova, jo s ključem obrnite za 1/2 o
... See more
Pri takih prevodov ne bi si kupila noben motocikel, ker bi preživela več časa v delavnici kot pa na cesti

Original (v angleščini)
If the spark plug is new, tighten it with a wrench about 1/2 turn past finger tight. If you are reusing the old spark plug, tighten it with a wrench about 1/ 8 turn past finger tight.

Najden prevod:
Če je vžigalna svečka nova, jo s ključem obrnite za 1/2 obrata preko privitja s prsti. Če je vžigalna svečka stara, jo s ključem privijte še za 1/8 obrata preko privitja z roko.

Ta prevod me nekako spominja na nemško risanko "Werner Beinhart", ko mu pri vožnji navzdol letijo vijaki in deli zavor svojega mopeda mimo ušes in jih začudeno gleda z dolgim nosom (vse skupaj prikazano v zgoščenem tempu).
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Smešni prevodi ali naj rečem bolje ....






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »