cijene transkribovnja i prevođenja titlova
Thread poster: Adisa Ejubović
Adisa Ejubović
Adisa Ejubović
Bosnia and Herzegovina
Local time: 10:05
English to Bosnian
+ ...
Jun 8, 2015

Zdravo svima,

Dosada sam se samo volonterski bavila prevodjenjem titlova i dobila sam skoro ponudu da to radim za novac. Mogu li mi oni koji imaju iskustva reći koliko se kreću cijene za transkribovanje a koliko za prevodjenje titlova po minuti u dolarima? Hvala!


 
Dragomir Kovacevic
Dragomir Kovacevic  Identity Verified
Italy
Local time: 10:05
Italian to Serbian
+ ...
forumi za "subtitling" Jun 9, 2015

Probajte na forumima na ovome sajtu; ukazuje mi se sada da ih ima 2 (dva ?!), kao i na sličnim forumima ovde. Klikom na "search" i unošenjem reči price, prices - naći ćete dosta postova.
Srećno.

AdisaE wrote:

Zdravo svima,

Dosada sam se samo volonterski bavila prevodjenjem titlova i dobila sam skoro ponudu da to radim za novac. Mogu li mi oni koji imaju iskustva reći koliko se kreću cijene za transkribovanje a koliko za prevodjenje titlova po minuti u dolarima? Hvala!


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


cijene transkribovnja i prevođenja titlova


Translation news in Serbia





CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »