امان از دست
Thread poster: Sima Sharifi
Sima Sharifi
Sima Sharifi  Identity Verified
Canada
Local time: 22:38
English to Persian (Farsi)
+ ...
Feb 22, 2012

سلام بر همگی

من این جمله را میخواهم به انگلیسی ترجمه کنم.

"امان از دست صاحبخانه سمج!"

" به نظر شما عبارت "امان از دست
را چگونه میشود ترجمه کرد؟

خیلی متشکر از جوابتان

سیما

Biiii (X)
Biiii (X)
United States
Local time: 23:38
English to Persian (Farsi)
+ ...
not so much equivalent! Jan 7, 2013

با سلام
ضمن اشاره به این نکته ی تکراری که اساسا لزومی ندارد تمام اصطلاحات فارسی معادل انگلیسی داشته باشند، همانطور که در مورد هر دو زبانِ دیگری هم صادق است، باید عرض کنم نزدیک ترین عبارتی که به ذهن بنده می رسد این است:
"God! save us all from importunate landlords!"

این جمله نزدیکیِ زی�
... See more
با سلام
ضمن اشاره به این نکته ی تکراری که اساسا لزومی ندارد تمام اصطلاحات فارسی معادل انگلیسی داشته باشند، همانطور که در مورد هر دو زبانِ دیگری هم صادق است، باید عرض کنم نزدیک ترین عبارتی که به ذهن بنده می رسد این است:
"God! save us all from importunate landlords!"

این جمله نزدیکیِ زیادی با مزمون مطرح شده دارد. با این وجود به دلیلی که در ابتدا عرض کردم چنین معادل سازی ای اساسا اغلب اوقات صحیح نیست و نمی توان ادعا کرد که به عنوان مثال این جمله در موقعیتی مشابه در زبان دیگر جایگزینِ بی چون و چرای آن خواهد بود. بلکه در چُنین شرایطی می توان از اصطلاحات دیگری استفاده کرد مانند:

The landlord is such a pain in the neck!

امیدارم مفید واقع شده باشد.
Collapse

Shima Niknam

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Mahmoud Akbari[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

امان از دست

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »