ne varu atrast ieplūdi: piesaistīšanas un ieplūdes īpašības
Thread poster: Aliaksandr Nikalayeu
Aliaksandr Nikalayeu
Aliaksandr Nikalayeu
Belarus
Local time: 00:56
Ukrainian to Latvian
+ ...
Feb 10, 2013

Labdien visiem,

esmu balkrievs, dzīvoju Baltkrievijā, tulkoju viena tendera dokumentus par trolejbusiem.

Nevaru atrast īpašību. Kas varētu man palīdzēt?

Piemērs: Visām virsbūves virsmām, ieskaitot šasijas sastāvdaļas, kas tiek pakļautas ceļa apstākļu ietekmei, jābūt noklātām ar materiālu ar labām piesaistīšanas un ieplūdes īpašībām, kas nesacietē un neplaisā pie krasām temperatūras svārstībām, kas ir izturīgi pret c
... See more
Labdien visiem,

esmu balkrievs, dzīvoju Baltkrievijā, tulkoju viena tendera dokumentus par trolejbusiem.

Nevaru atrast īpašību. Kas varētu man palīdzēt?

Piemērs: Visām virsbūves virsmām, ieskaitot šasijas sastāvdaļas, kas tiek pakļautas ceļa apstākļu ietekmei, jābūt noklātām ar materiālu ar labām piesaistīšanas un ieplūdes īpašībām, kas nesacietē un neplaisā pie krasām temperatūras svārstībām, kas ir izturīgi pret ceļa ķimikālijām (galvenokārt sāls) un ceļa seguma daļām pret kurām, akmeņiem atsitoties, netiek radīti mehāniski bojājumi.

Domāju, ka arī bez tādu īpašību trolejbusi kustināsies, bet kaut ko tas nozīmē!

Miļš paldies,

Aliaksandr
Collapse


 
Vents Villers
Vents Villers  Identity Verified
Local time: 00:56
English to Latvian
+ ...
Aliaksandr! Feb 11, 2013

Varbūt sākumā pastāstiet Tautai, no kādas valodas uz kādu tulkojat, un tad kopīgi mēģināsim tilt skaidrībā ar "ieplūdes īpašībām"...

[Edited at 2013-02-12 18:14 GMT]


 
Kunik
Kunik  Identity Verified
Local time: 23:56
English to Latvian
+ ...
varbūt Feb 12, 2013

Izskatās, ka pats nolikums ir dīvains tulkojums no kādas valodas, iespējams, krievu...

Varbūt ar "piesaistīšanas" īpašībām domāta pieķeršanās, pielipšana, tas, ko angliski sauc par adherence. Materiāls (piem., krāsa) labi pielīp pie metāla.

Ar ieplūdes īpašībam varbūt domāta plūstamība?

Tie ir tikai minējumi.


 
Aliaksandr Nikalayeu
Aliaksandr Nikalayeu
Belarus
Local time: 00:56
Ukrainian to Latvian
+ ...
TOPIC STARTER
ne varu atrast ieplūdi: piesaistīšanas un ieplūdes īpašības -- ATRASTS! Feb 12, 2013

Paldies par atbildēm.
Tā ir latviešu valoda.
Dokumenti ir sagatavoti "Rīgas satiksmses" tenderam. Varu priekrist , ka oriģināls dokuments varēja būt citā valodā, man jātulko no latviešu valodas...
Viss ir iespējams šai pasaulē. Vārds plūstamība, kā man šķiet, te ir piemērots.
Tikko esmu saņēmis atbildi no "Rīgas satiksmes" -- Tā ir īpašība, kas raksturo materiāla spēju ieplūst spraugā.

Paldies vēl reiz, dārgie kolēģi.


 
Egils Grikis
Egils Grikis  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 22:56
Russian to Latvian
+ ...
plūstamība Feb 12, 2013

LV | piedeva ir viela, kuras primārās funkcijas ir plūstamības, novecošanas, eļļošanas spējas un izturības pret nolietojumu īpašību vai sārņu aizturēšanas īpašību uzlabošana.

EN | additive means a substance whose primary functions are the improvement of the flow, ageing, lubricity, anti-wear properties or of contaminant suspension.

LV | Tātad atzīmē plūstamību, lipīgumu un asumu vai kodīgumu, ja tas ir konstatēts, un, ja tas analīzei vajadz
... See more
LV | piedeva ir viela, kuras primārās funkcijas ir plūstamības, novecošanas, eļļošanas spējas un izturības pret nolietojumu īpašību vai sārņu aizturēšanas īpašību uzlabošana.

EN | additive means a substance whose primary functions are the improvement of the flow, ageing, lubricity, anti-wear properties or of contaminant suspension.

LV | Tātad atzīmē plūstamību, lipīgumu un asumu vai kodīgumu, ja tas ir konstatēts, un, ja tas analīzei vajadzīgs, tā intensitāti nosaka kvantitatīvi.

EN | Consequently, fluidity, stickiness and sharpness or sting shall be noted down when detected, and if so required for the test, their intensity shall be quantified.

Source: This data comes from the Official Journal of the European Union. EUR-Lex is the official site containing official documents. This data is only for language technology purpose. http://eur-lex.europa.eu/JOIndex.do

Alexanik wrote:

Paldies par atbildēm.
Tā ir latviešu valoda.
Dokumenti ir sagatavoti "Rīgas satiksmses" tenderam. Varu priekrist , ka oriģināls dokuments varēja būt citā valodā, man jātulko no latviešu valodas...
Viss ir iespējams šai pasaulē. Vārds plūstamība, kā man šķiet, te ir piemērots.
Tikko esmu saņēmis atbildi no "Rīgas satiksmes" -- Tā ir īpašība, kas raksturo materiāla spēju ieplūst spraugā.

Paldies vēl reiz, dārgie kolēģi.
Collapse


 
Egils Grikis
Egils Grikis  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 22:56
Russian to Latvian
+ ...
ieplūde | tulkojumi Feb 12, 2013

ieplūde
LATVIEŠU—ANGĻU VĀRDNĪCA

ieplūde
I. n
1. tehn inlet
2. induction
3. (plūsma) inflow, influx
ieplūdes vārsts - induction-valve


TERMINI

RU впуск auto
LV ieplūde,
EN intake,
EN inlet,
EN admission,
DE Einlaß,
DE Einlassen,
DE Einströmen,
DE Einströmung

EUROTERMBANK TERMINI
Piekļuve plašai daudznozaru un daudzvalodu termin
... See more
ieplūde
LATVIEŠU—ANGĻU VĀRDNĪCA

ieplūde
I. n
1. tehn inlet
2. induction
3. (plūsma) inflow, influx
ieplūdes vārsts - induction-valve


TERMINI

RU впуск auto
LV ieplūde,
EN intake,
EN inlet,
EN admission,
DE Einlaß,
DE Einlassen,
DE Einströmen,
DE Einströmung

EUROTERMBANK TERMINI
Piekļuve plašai daudznozaru un daudzvalodu terminoloģijai internetā: www.eurotermbank.com

enerģētika , elektronika un elektrotehnika
lv ieplūde
en inflow
en intake
© EuroTermBank Consortium

http://www.letonika.lv/groups/default.aspx?r=10621033&q=ieplūde&cid=673802&&g=2

Alexanik wrote:

Labdien visiem,

esmu balkrievs, dzīvoju Baltkrievijā, tulkoju viena tendera dokumentus par trolejbusiem.

Nevaru atrast īpašību. Kas varētu man palīdzēt?

Piemērs: Visām virsbūves virsmām, ieskaitot šasijas sastāvdaļas, kas tiek pakļautas ceļa apstākļu ietekmei, jābūt noklātām ar materiālu ar labām piesaistīšanas un ieplūdes īpašībām, kas nesacietē un neplaisā pie krasām temperatūras svārstībām, kas ir izturīgi pret ceļa ķimikālijām (galvenokārt sāls) un ceļa seguma daļām pret kurām, akmeņiem atsitoties, netiek radīti mehāniski bojājumi.

Domāju, ka arī bez tādu īpašību trolejbusi kustināsies, bet kaut ko tas nozīmē!

Miļš paldies,

Aliaksandr
Collapse


 
Vents Villers
Vents Villers  Identity Verified
Local time: 00:56
English to Latvian
+ ...
Arī minējums... Feb 12, 2013

Tomēr, pēc loģikas vajadzētu būt:
LV iesūkšanās spēja
RU проникающая способность
Tikai ne ieplūde...

[Edited at 2013-02-12 18:37 GMT]


 
Doroteja
Doroteja  Identity Verified
Latvia
Local time: 00:56
English to Latvian
+ ...
Varbūt noder Feb 12, 2013

Plūstamība jeb šļūde ir materiāla spēja lēni un nepārtraukti plastiski deformēties ilgstošas slodzes iedarbībā. Slodzes lielums ir mazāks par tecēšanas robežu. Laika gaitā šļūde var radīt nepieļaujami lielas izmēru izmaiņas vai pat detaļas sagraušanu. Plastiskās deformācijas attīstība ir atkarīga no slogojuma veida un temperatūras. Šļūde piemīt materiāliem ar viskoelastīgu dabu. Kaut gan daudzi materiāli ir elastīgi, pieaugot temperatūrai, tiem parādās... See more
Plūstamība jeb šļūde ir materiāla spēja lēni un nepārtraukti plastiski deformēties ilgstošas slodzes iedarbībā. Slodzes lielums ir mazāks par tecēšanas robežu. Laika gaitā šļūde var radīt nepieļaujami lielas izmēru izmaiņas vai pat detaļas sagraušanu. Plastiskās deformācijas attīstība ir atkarīga no slogojuma veida un temperatūras. Šļūde piemīt materiāliem ar viskoelastīgu dabu. Kaut gan daudzi materiāli ir elastīgi, pieaugot temperatūrai, tiem parādās viskoelastīga materiāla pazīmes. Tā, piemēram, tēraudu karsējot, šļūde paliek izteiktāka, kaut gan tērauds ir izteikts elastīgas dabas materiāls un pakļaujas Huka likumam.Collapse


 
Vents Villers
Vents Villers  Identity Verified
Local time: 00:56
English to Latvian
+ ...
Vai tiešām grūti norādīt citāta avotu? Feb 13, 2013

Doroteja wrote:
Plūstamība jeb šļūde ir...

http://lv.wikipedia.org/wiki/Plūstamība


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


ne varu atrast ieplūdi: piesaistīšanas un ieplūdes īpašības






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »