Απορία
Thread poster: ilias yannopoulos
ilias yannopoulos
ilias yannopoulos  Identity Verified
Greece
Local time: 13:56
German to Greek
+ ...
Feb 7, 2013

Θα με ενδιέφερε να μάθω ποιος πήρε τη δουλειά της SKODA από την Αγγλία

 
TecConcTrans
TecConcTrans  Identity Verified
Local time: 13:56
German to Greek
+ ...
Απορία Feb 8, 2013

εννοείς με τι τιμή την πήρε...γιατί ήταν "θέμα τιμής"...

[Edited at 2013-02-08 09:14 GMT]


 
ilias yannopoulos
ilias yannopoulos  Identity Verified
Greece
Local time: 13:56
German to Greek
+ ...
TOPIC STARTER
Ναι Feb 8, 2013

Σωστά Δάφνη, αυτό εννοώ και είναι καθαρή περιέργεια να δω τι γίνεται, μιας και μου
είχαν δώσει την εντύπωση ότι είμαι φαβορί μέχρι και την Τετάρτη. Τίποτα προσωπικό με τον/την συνάδελφο, απλά θάθελα να μάθω.


 
Konstantinos Stardelis
Konstantinos Stardelis
Local time: 13:56
English to Greek
Συγχαρητήρια Feb 8, 2013

Φαντάζομαι δώσατε όλοι τιμές και πήραν τον πιο φθηνό;

 
ilias yannopoulos
ilias yannopoulos  Identity Verified
Greece
Local time: 13:56
German to Greek
+ ...
TOPIC STARTER
Απορία Feb 11, 2013

Είναι ακόμα πιο παράξενο. Εγώ έδωσα την τιμή που μου υπέδειξε το συγκεκριμένο γραφείο και προτιμήθηκε άλλος/η!

 
socratisv
socratisv
Greece
French to Greek
+ ...
Χάσιμο χρόνου Feb 11, 2013

Δυστυχώς η παρακολούθηση της αγοράς και των προσφορών όπως και η παρουσία σε "επαγγελματικές" ιστοσελίδες είναι χάσιμο χρόνου και χρήματος (συνδρομές, χρόνος που επενδύεται) εφόσον δεν υπάρχει κανένα φιλτράρισμα των επαγγελματιών και η όλη υπόθεση θυμίζει το χειρότερο λα�... See more
Δυστυχώς η παρακολούθηση της αγοράς και των προσφορών όπως και η παρουσία σε "επαγγελματικές" ιστοσελίδες είναι χάσιμο χρόνου και χρήματος (συνδρομές, χρόνος που επενδύεται) εφόσον δεν υπάρχει κανένα φιλτράρισμα των επαγγελματιών και η όλη υπόθεση θυμίζει το χειρότερο λαϊκό παζάρι και τη λαϊκή του Σαββάτου. Υπάρχουν λοιπόν διαδικτυακά παζάρια που επιτρέπουν τέτοιου είδους πρακτικές και άλλα που έχουν θέσει κανόνες και δικλείδες ασφαλείας ώστε να μην υπάρχουν προσφορές και πρακτικές που θήγουν τους επαγγελματίες .

ilias yannopoulos wrote:

Είναι ακόμα πιο παράξενο. Εγώ έδωσα την τιμή που μου υπέδειξε το συγκεκριμένο γραφείο και προτιμήθηκε άλλος/η!


Με όλο το σεβασμό, τι περίμενες; Ο επαγγελματίας ορίζει τις τιμές του και όχι ο πελάτης...... Ο τελευταίος έχει την επιλογή να μείνει ή να φύγει. Αρχίζοντας τα σκόντα και πηγαίνοντας με τα νερά του κάθε (πικραμένου), μπλέκεις από την αρχή σε μια χαμένη υπόθεση.

[Modifié le 2013-02-11 08:16 GMT]
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Απορία






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »