Zdanění titulkování přes internet II
Thread poster: Rejzkova
Rejzkova
Rejzkova
Local time: 02:32
English to Czech
+ ...
Jan 3, 2018

Před časem jsem se zde dotazovala, zda při titulkování pro firmu sídlící v USA musím být registrována jako plátce DPH. Dověděla jsem se, že ne. Protože jsem pro tuto firmu v roce 2017 skutečně začala pracovat, mám nový dotaz. Kam v daňovém přiznání uvést příjmy z této činnosti? Do "příjmů ze zahraničí", nebo je normálně přičíst k ostatním příjmům? Na začátku spolupráce jsem s firmou podepsala smlouvu o spolupráci. Honoráře mi chodí na PayPal a... See more
Před časem jsem se zde dotazovala, zda při titulkování pro firmu sídlící v USA musím být registrována jako plátce DPH. Dověděla jsem se, že ne. Protože jsem pro tuto firmu v roce 2017 skutečně začala pracovat, mám nový dotaz. Kam v daňovém přiznání uvést příjmy z této činnosti? Do "příjmů ze zahraničí", nebo je normálně přičíst k ostatním příjmům? Na začátku spolupráce jsem s firmou podepsala smlouvu o spolupráci. Honoráře mi chodí na PayPal a odtud si je posílám na účet. Na jiném fóru jsem se dočetla, že mám sečíst všechny příjmy v dolarech, nikoli částky, které mi přišly do banky v korunách. Podle jakého kurzu je mám přepočítat? Jde o zhruba 26 000 korun.Collapse


 
Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI
Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 02:32
Member (2008)
English to Czech
SITE LOCALIZER
reakce Jan 4, 2018

Platbu přičtěte k ostatním příjmům, příjem účtovaný OSVČ s českou fakturační adresou není z hlediska daní příjem ze zahraničí.

Přepočet cizí měny lze provést několika způsoby, asi nejjednodušší je použít jednotný kurz, který každoročně v lednu vyhlašuje (zpětně za předchozí rok) ministerstvo financí na základě průměrných kurzů ČNB.

Za rok 2016 (ten nepoužívejte) jsou
... See more
Platbu přičtěte k ostatním příjmům, příjem účtovaný OSVČ s českou fakturační adresou není z hlediska daní příjem ze zahraničí.

Přepočet cizí měny lze provést několika způsoby, asi nejjednodušší je použít jednotný kurz, který každoročně v lednu vyhlašuje (zpětně za předchozí rok) ministerstvo financí na základě průměrných kurzů ČNB.

Za rok 2016 (ten nepoužívejte) jsou jednotné kurzy zde:
http://www.financnisprava.cz/cs/dane/novinky/2017/stanoveni-jednotnych-kurzu-za-zdanovaci-7789

Za rok 2017 by se měly do dvou týdnů objevit tady:
http://www.financnisprava.cz/cs/dane/novinky/2018

Kurzem platným pro USD pak přepočítáte součet příjmů v dané měně za celý kalendářní rok.
Collapse


 
Rejzkova
Rejzkova
Local time: 02:32
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
Zdanění titulkování přes internet II Jan 4, 2018

Děkuji pěkně za odpověď. Helena Rejžková

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Zdanění titulkování přes internet II






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »