Moneybooker u Bosni
Thread poster: Natasa Grubor
Natasa Grubor
Natasa Grubor  Identity Verified
Bosnia and Herzegovina
Local time: 10:25
Member
English to Serbian
+ ...
Mar 12, 2005

Da li mogu u Bosni da dobijem novac preko Moneybookera? Koji nacin je placanja je najbolji (i moguc). Dosada sam uvijek radila preko racuna u banci, ali neki klijenti nisu presretni zbog toga. Kakva su vasa iskustva?
Hvala unaprijed


 
A.Đapo
A.Đapo  Identity Verified
Bosnia and Herzegovina
Local time: 10:25
Member (2007)
English to Serbo-Croat
+ ...
čini se da ne funkcioniše u Bosni Mar 13, 2005

Kolega Almir je na forumu Money rekao da radi preko Moneybooker
http://www.proz.com/topic/28151
ja sam se raspitivala u svojim bankama, međutim čini se da ne funkcioniše kad je Bosna u pitanju.
Ja radim preko deviznog računa i čekova i klijenti su to prihvatili.
Srdačan pozdrav
Amra


 
V&M Stanković
V&M Stanković  Identity Verified
Serbia
Local time: 10:25
English to Serbian
+ ...
Moneybookers Mar 15, 2005

teacher212 wrote:

Da li mogu u Bosni da dobijem novac preko Moneybookera?



Sudeći po sajtu Moneybookers, moguće je registrivati se i u BiH - v. padajući meni: "Contry" > "Bosnia-Herzegovina" itd. (https://www.moneybookers.com/app/register.pl). Procedura verifikacije posle prijave traje oko nedelju dana, ali tu ne bi trebalo da bude problema (poslati skenirano ili faksom: pasoš ili lična karta i kartica ili št. knjižica vaše banke). Inače, sve uplate od strane klijenta na račun Moneybookers se po vašem nalogu na kraju prenose na vaš devizni račun u lokalnoj banci, jedino je za klijenta ovaj način plaćanja mnogo jednostavniji. Važno je napomenuti da i klijent mora da ima otvoren svoj račun kod Moneybookers - plaćanje je praktično prenos sa računa na račun). Ovo je moje iskustvo iz Srbije, ali mislim da ne bi trebalo da bude različito ni kod vas.

Koliko sam primetila, PayPal je mnogo, mnogo češći, ali, na žalost, za sada nije moguć ni u jednoj ex-Yu državi.

Pozdrav,

Vesna Stanković


 
Almir Comor MITI
Almir Comor MITI  Identity Verified
Bosnia and Herzegovina
Local time: 10:25
Member (2004)
English to Croatian
+ ...
Moneybookers Mar 15, 2005

Pozdrav,

Koristio sam Moneybookers da primim novac iz EU i potom ga prebacivao na devizni ziro racun u Raiffeissen banci. Nije bilo nikakvih problema.

Problem koji se moze desiti je da u bazi podataka Moneybookersa nema podataka o nekoj banci (meni se to desilo sa HVB-Central Profit bankom koja je nedavno nastala spajanjem dvije banke). S druge strane, Raiffeissenov SWIFT kod je Moneybookers.com prepoznao bez problema.

Pozdrav,
Almir


... See more
Pozdrav,

Koristio sam Moneybookers da primim novac iz EU i potom ga prebacivao na devizni ziro racun u Raiffeissen banci. Nije bilo nikakvih problema.

Problem koji se moze desiti je da u bazi podataka Moneybookersa nema podataka o nekoj banci (meni se to desilo sa HVB-Central Profit bankom koja je nedavno nastala spajanjem dvije banke). S druge strane, Raiffeissenov SWIFT kod je Moneybookers.com prepoznao bez problema.

Pozdrav,
Almir


PS Kada sam razgovarao sa sluzbenicima u HVB-Central Profit banci i Raiffeissenu, pojma nisu imali o Moneybookersu i nisu mi mogli reci da li ce raditi.

[Edited at 2005-03-15 18:26]
Collapse


 
Natasa Grubor
Natasa Grubor  Identity Verified
Bosnia and Herzegovina
Local time: 10:25
Member
English to Serbian
+ ...
TOPIC STARTER
moneybookers Mar 15, 2005

Hvala svima. Nadam se da cemo i mi sa prostora Ex Yu ubrzo biti oslobodjeni svakodnevnog trazenja alternativnih i slozenijih nacina da bi smo dosli do, za ostatak svijeta, jednostavnih stvari koje ne iziskuju puno vremena i trosenja zivaca.

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Moneybooker u Bosni






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »