Certificate of Residence- Potvrda o rezidentnosti
Thread poster: Vesna Dejanović
Vesna Dejanović
Vesna Dejanović
Bosnia and Herzegovina
Local time: 11:51
Serbo-Croat to English
+ ...
Sep 9, 2013

Da li je nekome poznato gdje se u Republici Srpskoj (Banja Luka) može dobiti Potvrda o rezidentnosti? Bila sam u Poreskoj upravi. Oni ništa ne znaju. Čula sam da se izdaje u Ministarstvu finansija. Ima li neko više informacija o tome? Hvala unaprijed.

 
Dusan Miljkovic
Dusan Miljkovic
Serbia
Local time: 11:51
English to Serbian
+ ...
Srbija Sep 9, 2013

Ne znam za Srpsku, ali ja sam prošle godine u Srbiji izvadio u Poreskoj upravi u mestu prebivališta ali sam i čuo da se tek od skoro tu vadi, a da se ranije vadilo u Ministarstvu finansija. Tako da bi skoro sigurno trebalo kod njih da se raspitate.

 
Dejan Škrebić
Dejan Škrebić  Identity Verified
Bosnia and Herzegovina
Local time: 11:51
English to Serbian
+ ...
SITE LOCALIZER
Можда испод тезге? Sep 9, 2013

Ја сам исту потврду тражио у Теслићу, пре неких годину дана. Имао сам информацију да је једна дјевојка пре мене успјела да је добије. Међутим, када сам их посјетио у пореској, (осим што су ме претходно добро ишетали од канцеларије до канцеларије) рекли су како су управо неколи... See more
Ја сам исту потврду тражио у Теслићу, пре неких годину дана. Имао сам информацију да је једна дјевојка пре мене успјела да је добије. Међутим, када сам их посјетио у пореској, (осим што су ме претходно добро ишетали од канцеларије до канцеларије) рекли су како су управо неколико дана пре тога добили упутство за издавање те потврде и како још нису имали потребе да је издају, па нису сигурни за услове. Остао сам са њима око 40 минута слушајући њихово ишчитавање упутства и ишчекујући коначни закључак, да би ми на крају рекли да их назовем сутра, а они ће да потраже савјет од своје централе.

Да не дужим причу, појма немају како се то даје, имам ли ја право да је добијем, а поготово не могу да поимају моју стварну потребу за том потврдом. Ја сам се на крају обратио свом клијенту и искрено му рекао какво је стање, након чега се клијент потрудио да пронађе такав начин плаћања да ми потврда не треба (читај PayPal).

У протеклих годину дана нисам чуо ни за кога да је успјешно добио ту потврду.

Мала дигресија: свако помињање превођења и преводилаштва код свих надлежних установа са којима сам се сретао (општинска администрација, пореска управа, књиговође...) буди асоцијацију „судски преводилац“ и аутоматски ме усмјеравају на министарство правде Веома тешко схватају да неко има способности или храбрости да преводи, а да није судски тумач.
Collapse


 
Vesna Dejanović
Vesna Dejanović
Bosnia and Herzegovina
Local time: 11:51
Serbo-Croat to English
+ ...
TOPIC STARTER
Job done :) Sep 10, 2013

Dušane i Dejane, hvala Vam na informacijama. Evo da Vas obavijestim, naročito Vas Dejane, jer živite u RS. Bila sam jutros u Poreskoj upravi u Banja Luci (po treći put) i izgleda da su se stvari i njima malo izbistrile. Dobila sam potvrdu o rezidentnosti u sobi 102, na 1. spratu. Morate imati uvjerenje o prebivalištu iz CIPS-a, kopiju lične karte i taksu od 10 km. Srdačan pozdrav kolegama!

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Certificate of Residence- Potvrda o rezidentnosti






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »