Englesko-bosanski rjecnik
Thread poster: Tanja Abramovic (X)
Tanja Abramovic (X)
Tanja Abramovic (X)  Identity Verified
English to Serbian
+ ...
Mar 26, 2004

Postovane kolege,

da li je neko cuo za Ostojicev "Englesko- bosanski rjecnik" i da li ga je neko koristio?
Taj recnik bih mogla da nabavim ovde u Americi, pa me interesuje koja je velicina tog recnika (koliko ima jedinica, tj. da li je debeo ili tanak), kakav je u poredjenju sa recnicima Filipovic/Benson/Drvodelic (po broju jedinica datih na engleskom jeziku) i da li je baziran na britanskoj ili americkoj varijanti engleskog.
Da se ne bi neko uvredio, gornja 3 recnika sa
... See more
Postovane kolege,

da li je neko cuo za Ostojicev "Englesko- bosanski rjecnik" i da li ga je neko koristio?
Taj recnik bih mogla da nabavim ovde u Americi, pa me interesuje koja je velicina tog recnika (koliko ima jedinica, tj. da li je debeo ili tanak), kakav je u poredjenju sa recnicima Filipovic/Benson/Drvodelic (po broju jedinica datih na engleskom jeziku) i da li je baziran na britanskoj ili americkoj varijanti engleskog.
Da se ne bi neko uvredio, gornja 3 recnika sam pomenula samo kao parametre zbog broja reci unetih u recnik.
Unapred hvala na odgovorima.

Pozdrav,
Tanja Abramovic
Collapse


 
pokušajte sa web tražilicom Mar 27, 2004

Da budem iskren, ja ga nisam koristio, a malo istraživanje po internetu nije mi dalo mnogo rezultata.
Ako već dosad niste to učinili, možete putem bilo koje internet tražilice naći ono što sam i ja. Utipkajte Ostojic English Bosnian dictionary i dobićete željeni rezultat.
Znam da ovo i nije baš neka pomoć, ali u svakom slučaju želim vam sve najbolje u potrazi za dodatnim informacijama. Ako nađete nešto korisno možda to možete i objaviti na forumu.


 
Vesna Zivcic
Vesna Zivcic  Identity Verified
Local time: 06:24
German to Croatian
+ ...
Info Mar 27, 2004

Čini se da se radi o rječniku na nivou srednje škole:

http://www.interliber.com/catlistdetail.asp?ProductID=1412

"Ovaj englesko - bosanski i bosansko - engleski rjecnik radjen je na osnovu poznatih djela iz ove oblasti. On je namijenjen, prije svega, ucenicima srednjih skola u cije programe ulaze osnovni elementi govornog jezika, a spada i razumijeva
... See more
Čini se da se radi o rječniku na nivou srednje škole:

http://www.interliber.com/catlistdetail.asp?ProductID=1412

"Ovaj englesko - bosanski i bosansko - engleski rjecnik radjen je na osnovu poznatih djela iz ove oblasti. On je namijenjen, prije svega, ucenicima srednjih skola u cije programe ulaze osnovni elementi govornog jezika, a spada i razumijevanje odabranih odlomaka iz djela engleske i americke knjizevnosti"
Collapse


 
Tanja Abramovic (X)
Tanja Abramovic (X)  Identity Verified
English to Serbian
+ ...
TOPIC STARTER
Hvala Mar 27, 2004

Hvala, Vesna, mnogo ste mi pomogli.
Ipak ta vrsta recnika nije ono sto mi treba.
No, mozda u buducnosti izadje i nesto obimnije.
Hvala i Vama, Nedzade.

Puno pozdrava,
Tanja Abramovic

Vesna Zivcic wrote:

Čini se da se radi o rječniku na nivou srednje škole:

http://www.interliber.com/catlistdetail.asp?ProductID=1412

"Ovaj englesko - bosanski i bosansko - engleski rjecnik radjen je na osnovu poznatih djela iz ove oblasti. On je namijenjen, prije svega, ucenicima srednjih skola u cije programe ulaze osnovni elementi govornog jezika, a spada i razumijevanje odabranih odlomaka iz djela engleske i americke knjizevnosti"



 
Said Kaljanac a.k.a. SARAJ
Said Kaljanac a.k.a. SARAJ  Identity Verified
Belgium
Local time: 06:24
Bosnian to French
+ ...
Rjecnik bosansko-engleski, englesko-bosanski Mar 27, 2004

Nedavno sam isao u Sarajevo samo na kratko i cini mi se da sam vidio novi rjecnik englesko-bosanski, bosansko-engleski u izlozima knjizara. Nazalost nisam imao prilike da provjerim da li se radi o rjecniku za srednju skolu ili za fakultete. Sudeci po vanjskom izgledu i debljini reklo bi se da je namjenjen za fakultetlije.

Korice rjecnika su potpuno bijele, sa bosanskom i engleskom (mozda i americkom) zastavom. Ako iko zna o kojem rjecniku govorim i posjeduje ga, molim da nam kaze ne
... See more
Nedavno sam isao u Sarajevo samo na kratko i cini mi se da sam vidio novi rjecnik englesko-bosanski, bosansko-engleski u izlozima knjizara. Nazalost nisam imao prilike da provjerim da li se radi o rjecniku za srednju skolu ili za fakultete. Sudeci po vanjskom izgledu i debljini reklo bi se da je namjenjen za fakultetlije.

Korice rjecnika su potpuno bijele, sa bosanskom i engleskom (mozda i americkom) zastavom. Ako iko zna o kojem rjecniku govorim i posjeduje ga, molim da nam kaze nesto vise o njemu sto se tice kvalitete, broja rijeci, izraza, nivoa, itd.

Said


[Edited at 2004-03-27 22:15]
Collapse


 
Vesna Zivcic
Vesna Zivcic  Identity Verified
Local time: 06:24
German to Croatian
+ ...
Milica Babić - Bosansko-engleski i englesko-bosanski rjecnik Mar 28, 2004

Čini se da ovaj odgovara Sarajevom opisu:

Izdavac: Bosna Leksika; Sarajevo, BiH; Decembar 2002.
ISBN: 9958932504
Jezik: bosanski, engleski
tvrdi uvez; 1198 strana

"Bosansko-engleski - Englesko-bosanski rjecnik nastao je u zelji da se izborom rijeci iz raznih podrucja ljudskog znanja i djelatnosti, kao i nacinom njihove obrade olaksa svakodnevna i profesionalna komunikcija, te upoznavanje sa bosanskohercegovackom kulturnom bastinom s jedne, i naslij
... See more
Čini se da ovaj odgovara Sarajevom opisu:

Izdavac: Bosna Leksika; Sarajevo, BiH; Decembar 2002.
ISBN: 9958932504
Jezik: bosanski, engleski
tvrdi uvez; 1198 strana

"Bosansko-engleski - Englesko-bosanski rjecnik nastao je u zelji da se izborom rijeci iz raznih podrucja ljudskog znanja i djelatnosti, kao i nacinom njihove obrade olaksa svakodnevna i profesionalna komunikcija, te upoznavanje sa bosanskohercegovackom kulturnom bastinom s jedne, i naslijedjima engleskih govornih podrucja s druge strane.
Ovaj rjecnik ne pretendira da bude enciklopedijsko djelo, jer to uveliko prevazilazi mogucnosti pojedinacnog autora; zato je njime obuhvacena terminologija iz svakodnevnih zivotnih situacija, iz knjizevnih djela pisanih u XX stoljecu a zabiljezena u koriscenim izvorima, te osnovna znanstvena i tehnicka termonologija koja se srece u leksikonima i pisanim izvorima namijenjenim opcoj citalackoj publici. "

http://www.interliber.com/catlistdetail.asp?ISBN=9958932504


"Prvi veliki Bosansko-engleski/englesko-bosanski Rječnik. Ovo djelo štampano je na preko 1.000 stranica i sadrži:

Preko 60.000 riječi

Preko 200.000 pojmova

Posebna vrijednost ovog Rječnika je u tome što oko 30% njegovog sadržaja čine bosanske riječi koje ne možete naći u drugim rječnicima"

http://www.internet.ba/bosna_leksika/IZDANJA.HTM
Collapse


 
Said Kaljanac a.k.a. SARAJ
Said Kaljanac a.k.a. SARAJ  Identity Verified
Belgium
Local time: 06:24
Bosnian to French
+ ...
Hvala Vesna, Mar 28, 2004

Vesna Zivcic wrote:

Čini se da ovaj odgovara Sarajevom opisu:

Izdavac: Bosna Leksika; Sarajevo, BiH; Decembar 2002.
ISBN: 9958932504
Jezik: bosanski, engleski
tvrdi uvez; 1198 strana

"Bosansko-engleski - Englesko-bosanski rjecnik nastao je u zelji da se izborom rijeci iz raznih podrucja ljudskog znanja i djelatnosti, kao i nacinom njihove obrade olaksa svakodnevna i profesionalna komunikcija, te upoznavanje sa bosanskohercegovackom kulturnom bastinom s jedne, i naslijedjima engleskih govornih podrucja s druge strane.
Ovaj rjecnik ne pretendira da bude enciklopedijsko djelo, jer to uveliko prevazilazi mogucnosti pojedinacnog autora; zato je njime obuhvacena terminologija iz svakodnevnih zivotnih situacija, iz knjizevnih djela pisanih u XX stoljecu a zabiljezena u koriscenim izvorima, te osnovna znanstvena i tehnicka termonologija koja se srece u leksikonima i pisanim izvorima namijenjenim opcoj citalackoj publici. "

http://www.interliber.com/catlistdetail.asp?ISBN=9958932504


"Prvi veliki Bosansko-engleski/englesko-bosanski Rječnik. Ovo djelo štampano je na preko 1.000 stranica i sadrži:

Preko 60.000 riječi

Preko 200.000 pojmova

Posebna vrijednost ovog Rječnika je u tome što oko 30% njegovog sadržaja čine bosanske riječi koje ne možete naći u drugim rječnicima"

http://www.internet.ba/bosna_leksika/IZDANJA.HTM[/quote]

Mnogo Vam hvala na Vasim dragocjenim informacijama, mozda bi ovaj rjecnik odgovarao kolegici Tanji Abramovic, a tako i nama svima.

Said

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Englesko-bosanski rjecnik






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »